Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Cumparare produse din Rusia

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 14.08.2006
Vreau sa-mi cumpar cateva produse alimentare din Sanktpetersburg. Am posibilitatea sa le iau si din Chisinau? Cum sa procedez cu transportul? Trebuie platit ceva vama sau cum e din partea asta? Din USA si China stiu cum se face, dar de la astia?

Multumesc

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003
Comanzi cu livrare la adresa ta, daca e magazin online.

#3
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Am vrut și eu să cumpăr dar nu livrează în România. Și chiar dacă ar livra comisioanele de transfer bancar, transportul sunt cumplit de scumpe. Am rezolvat în final cu cineva care lucra acolo.
Dacă ai pe cineva la Chișinău, treaba este mai simplă un pic. Ajunge produsul acolo și ți-l pune la autocar care ajunge în București. 50 lei se dă la șofer Chișinău- București.

#4
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
ideea e ca trebuie sa fie cantitati mici, ca altfel au probleme la vama. nici soferii astia nu pot transporta orbeste orice. se uita in colete.

#5
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
Vezi ca e o rețea de magazine cu produse rusești prin București - Berezka. Poate ai noroc sa aibă deja ce îți dorești tu sau poate pot aduce pe comanda..  Ii găsești  pe google / facebook..

#6
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

 derutatu667, on 09 decembrie 2017 - 16:39, said:

Vezi ca e o rețea de magazine cu produse rusești prin București - Berezka. Poate ai noroc sa aibă deja ce îți dorești tu sau poate pot aduce pe comanda..  Ii găsești  pe google / facebook..
vad ca au pate de ficat de cod in oferta. vaaaaaaai!

#7
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,818
  • Înscris: 10.02.2017
M-am repezit in site-ul lor. Cucu preturi, musai sa le faci o vizita. Deh, tehnica de markinting sa te atraga si daca tot ai dat buzna peste ei tot lasi ceva la casa.
Din partea mea sa astepte sa-i vizitez. Sa puna preturi, mai intati!

PS - Tanjesc dupa un mustar Garcitza, daca s-o mai fabrica.

Edited by addumi, 09 December 2017 - 17:33.


#8
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,208
  • Înscris: 06.01.2007
Mai e si asta.
http://www.produserusesti.ro/

#9
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007

 addumi, on 09 decembrie 2017 - 17:31, said:

M-am repezit in site-ul lor. Cucu preturi, musai sa le faci o vizita. Deh, tehnica de markinting sa te atraga si daca tot ai dat buzna peste ei tot lasi ceva la casa.
Din partea mea sa astepte sa-i vizitez. Sa puna preturi, mai intati!
E o alimentara de colt de strada cu produse rusesti, nu este un magazin online !  Era de asteptat sa nu aiba produsele listate pe site!  Tocmi de aceea am mentionat ca este o solutie alternativa doar daca initiatorul este din Bucuresti. Eventual poate incerca sa ii contacteze pentru o comanda speciala.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate