Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Cumpărare ventilatoare silențioase

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
AwkwardMe

AwkwardMe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,866
  • Înscris: 19.07.2013
Pai daca nu trece de 60 grade in nici un scenariu de ce vrei sa pui alte ventilatoare? Poti sa pui si mama ventilatorului, tot va contribui la zgomot.
Placa video nu cred ca are probleme cu temperatura, indiferent de implementare.
Daca pui 6 ventilatoare pe carcasa, impreuna cu cele de pe componente se fac 9 ventilatoare. Astea vor face zgomot.

//Daca vrei neaparat sa cumperi, ia unul singur pentru inceput. Chiar nu este nevoie sa umpli carcasa de ventilatoare. . .numarul lor nu influenteaza proportional temperatura.

Edited by AwkwardMe, 10 December 2017 - 11:09.


#20
VonBan

VonBan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.12.2017

View PostAnoniim11, on 10 decembrie 2017 - 10:42, said:

Degeaba zici tu, coolerul procesorului abia dacă se aude, este foarte silențios și când are procesorul 60 de grade, că peste nu trece în orice joc/aplicație testată de mine
Nu zic degeaba. Daca ventilatorul racitorului sufla aer printre palele lui cu 1000+ rpm, cam dai degeaba banii pe alte ventilatoare.
Daca e asa de poveste cum spui tu (cooler linistit, temp mici) la ce iti mai trebuie alte ventilatoare. Ceva nu se leaga, nu crezi?

Edited by VonBan, 10 December 2017 - 11:21.


#21
Anoniim11

Anoniim11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 06.01.2017

View PostVonBan, on 10 decembrie 2017 - 11:20, said:


Nu zic degeaba. Daca ventilatorul racitorului sufla aer printre palele lui cu 1000+ rpm, cam dai degeaba banii pe alte ventilatoare.
Daca e asa de poveste cum spui tu (cooler linistit, temp mici) la ce iti mai trebuie alte ventilatoare. Ceva nu se leaga, nu crezi?
De dragu de a cheltui bani. Nu am pe ce îi mai da:))

#22
VonBan

VonBan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.12.2017
Baga mare!
Punand caii in spatele carutei, trebuie sa ai in vedere ca oricat ai investi in ventilatoare premium, efectul e acelasi ca spoilerul pe trabant. Mai mult incurca.

Edited by VonBan, 10 December 2017 - 13:20.


#23
Anoniim11

Anoniim11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 06.01.2017
Mersi. Am să îmi cumpăr doar două(unul în față și unul în spate) dea Corsair sau Thermaltake. Momentan vreau un scaun de Gaming si trebuie să îmi mai vină un monitor de 27". Mulțumesc tuturor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate