Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Asigurare RCA - in caz de accident ...

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ana1070

ana1070

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.12.2017
Salut! Ajutati-ma! Nu stiu cum sa procedez cu asiguratorul meu (RCA obligatoriu, nu casco); sunt vinovata de accident si nu mi-am anuntat asiguratorul; am facut amiabila cu asiguratorul celuilalt sofer (isi repara masina pe casco); in service mi-au zis ca pt ei e suficienta amiabila, dar nu trebuie sa stie si asiguratorul meu  de daunele ambelor masini? nu am anuntat pe nimeni, nu stiu cum se procedeaza.

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Nici nu trebuie sa anunti asiguratorul
Se autosezizeaza singur
Odata cu amiabila ai inmanat celuilalt sofer si o copie dupa RCA - este?

#3
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.06.2011
https://www.rcapedia...iment-asigurat/
Totusi aici scrie ca ai 5 zile lucratoare pentru a anunta accidentul. In caz de amiabila prezinti exemplarul tau din ea.

#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Toata idea este ca aia din service nu pot incepe reparatia fara "Documentul de introducere in reparatie" care se obtine doar de la asiguratorul RCA.
Au zis ei ca amiabila este suficienta pentru ei dar, mai mult ca sigur, inainte de orice, vor contacta asiguratorul RCA pentru obtinerea acestui document.
Asa ca, vrei nu vrei, tot la asigurator ajungi
Mai bine te duci singur, de buna voie si nesilit de nimeni - URGENT

#5
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Ai 5 zile la dispozitie sa anunti. La unii se poate si telefonic, uita-te pe site-ul asiguratorului tau.

#6
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,206
  • Înscris: 04.11.2016
Dupa mine nu trebuie sa-ti mai bati capul. In principiu cel pe care l-ai lovit o sa deschida dosarul de dauna la asiguratorul tau. Daca este nevoie de tine or sa te cheme, daca nu, cu atat mai bine. Masina ta o sa o repari pe propria cheltuiala si gata. Oricum la urmatorul RCA o sa ai o prima mai mare de plata.

Edited by gabrieln2016, 09 December 2017 - 14:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate