Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Credeti in ceva mai putin obisnuit ?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012
Credeti in ceva mai putin obisnuit ? In ceva diferit ? Am vizionat acum ceva vreme acest documentar si am ramas pe ganduri, nu ca nu cunosteam termenul de paranormal dar sunt cateva lucruri pe care le consider a fi credibile. Adica, intr-o societate unde te trezesti, muncesti, mananci si dormi, pot exista si alte preocupari, mai sub ochii lumii. Vi s-a intamplat  sa fiti martor la o intamplare ciudata ? Va recomand sa-l vizionati pana la sfarsit, cred ca merita.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_L1oVphbGZ8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
eu sunt din ce in ce mai convins ca lumea in care traim nu este reala ci este un fel de Matrix....

#3
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017

 Valmont43, on 08 decembrie 2017 - 21:34, said:

eu sunt din ce in ce mai convins ca lumea in care traim nu este reala ci este un fel de Matrix....
Asta e teoria simularii.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tlTKTTt47WE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Ugho, 08 December 2017 - 21:43.


#4
wluf

wluf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 22.08.2017
nimeni nu se uita la yt o ora jumate.

#5
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012

 wluf, on 08 decembrie 2017 - 21:47, said:

nimeni nu se uita la yt o ora jumate.
Uita-te pe antena3 ca e mai bine. Documentarul il poti gasii si in alte surse nu doar "yt"

#6
wluf

wluf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 22.08.2017
doar acolo ma uit.
imi iau lumina de la a3

#7
77777-7

77777-7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 24.10.2016

 wluf, on 08 decembrie 2017 - 21:47, said:

nimeni nu se uita la yt o ora jumate.
Te uiti jumate de ora de 10 ori la rand daca e Bbq pit boys Posted Image Sau Louis Rossman cum repara motherboarduri de mac. Sau alte kestii precum Tokyo Cooney in peripetiile lui prin Tokyo.

In ceva neobisnuit? Extraterestrii...1 la mana exista prea mute cazuri cu prea multe surse(persoane, poze, date radar) de incredere ca sa fie toti nebuni sau sa minta..si 2 la mana, deja e stabilit ca planeta noastra nu e nimic special, doar o piatra ca multe altele, deja sute de exo planete confirmate si cateva zeci in zona optima de temperatura. Asa ca daca noi suntem aici pe aceasta planeta cu aceste conditii, atunci si altii vor fi altundeva pe o planeta asemanatoare. Punctul 2 e probabilitate de 100%, deja daca adaugi punctul 1, se confirma ca au ajuns aici si deci au descoperit ceva ce se bate cap in cap cu GR si SR ale lui Einstein si deci spatiu imens nu mai este o problema dpdv al energiei necesare sau al timpului pt a strabatut. Unele cazuri chiar denota meotde de propulsie instanntanee, gen cazul unui american iesit la vanat elan sau ceva si care zice ca ar fi fost transportat cu nava unui tip numit Ausso Uno intr'o fractiune de secunda intre cele 2 sisteme solare. Anyway...

Edited by IVANV, 08 December 2017 - 22:26.


#8
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,149
  • Înscris: 28.06.2005
Fireste.
Eu cred in mine.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu neg ca nu ar fi ceva adevar, dar ce putem constata este ca toate, absolut toate filmarile care avanseaza anumite teorii SF sunt de cea mai proasta calitate. De ce? Posted Image
Este interesanta tema. In film se pune accent pe invariabilitatea continuumului spatiu timp. Am urmarit filmul, insa imi mentin unele rezerve cu privire la veridicitatea celor prezentate.

Edited by MembruAnonim, 08 December 2017 - 23:00.


#10
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016

 Ugho, on 08 decembrie 2017 - 21:42, said:


Asta e teoria simularii.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tlTKTTt47WE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Te rog frumos spune si mie cum ai facut sa apara traducerea in romana la video? Am intrat pe youtube si nu-mi arata in romana, dar aici de pe forum rezulta tradus. Cum?

Edited by Destini, 09 December 2017 - 02:45.


#11
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017

 Destini, on 09 decembrie 2017 - 02:44, said:

Te rog frumos spune si mie cum ai facut sa apara traducerea in romana la video? Am intrat pe youtube si nu-mi arata in romana, dar aici de pe forum rezulta tradus. Cum?
N-am facut nimic, probabil detecteaza automat si alege romana, apasa pe butonul de setari(rotita aceea) si selecteaza apoi la subtitles romanian daca vrei subtitrari in romana.

#12
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016

 Ugho, on 09 decembrie 2017 - 08:02, said:


N-am facut nimic, probabil detecteaza automat si alege romana, apasa pe butonul de setari(rotita aceea) si selecteaza apoi la subtitles romanian daca vrei subtitrari in romana.
Am dat, nu stiam ca traduce atat de bine, totusi la multe alte video-uri nu traduce. Oricum video-ul este realizat destul de bine si are teorii interesante.

#13
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017

 Destini, on 09 decembrie 2017 - 08:32, said:

Am dat, nu stiam ca traduce atat de bine, totusi la multe alte video-uri nu traduce. Oricum video-ul este realizat destul de bine si are teorii interesante.
Romana lipseste de la majoritatea clipurilor, dar canalul asta de youtube - "Kurzgesagt – In a Nutshell" are traduceri profesioniste in peste 20 de limbi.

#14
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

 Cossta, on 08 decembrie 2017 - 21:21, said:

Credeti in ceva mai putin obisnuit ? In ceva diferit ? Am vizionat acum ceva vreme acest documentar si am ramas pe ganduri, nu ca nu cunosteam termenul de paranormal dar sunt cateva lucruri pe care le consider a fi credibile. Adica, intr-o societate unde te trezesti, muncesti, mananci si dormi, pot exista si alte preocupari, mai sub ochii lumii. Vi s-a intamplat  sa fiti martor la o intamplare ciudata ? Va recomand sa-l vizionati pana la sfarsit, cred ca merita.
https://www.youtube....?v=_L1oVphbGZ8.
Nu ai un rezumat?

#15
wluf

wluf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 22.08.2017
pana nu vad un extraterestru live la tv CNN, nu cred nimic din povestile astea.

Edited by wluf, 09 December 2017 - 22:03.


#16
Cossta

Cossta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 17.07.2012

 wluf, on 09 decembrie 2017 - 22:03, said:

pana nu vad un extraterestru live la tv CNN, nu cred nimic din povestile astea.
Mai degraba iti arata cineva de pe telefonul lui o posibila dovada decat pe CNN (cea mai credibila sursa)

#17
wluf

wluf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 22.08.2017
da, ok. hai sa vedem.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate