Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandare Smartwatch

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
joinet

joinet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.12.2017
Salut, tot timpul am fost curios despre tipul acesta de ceasuri și am zis să-mi cumpăr unu pentru al testa însă sunt o multitudine de modele și nu prea am idee din care să aleg, nu vreau să cumpăr din prima unul foarte scump deoarece nu știu dacă-l voi purta sau nu, totul va depinde de mica perioadă în care-l voi testa, am găsit câteva modele care-mi plac ca aspect ( cam după asta m-am uitat, nu prea am idee de soft și restu ). Trebuie să introduc neapărat o cartelă SIM pentru a fi primi notificări despre apelurile și mesajele primite ? Ce alte funcții mai poate îndeplini acest ceas ?

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Iti trebuie un telefon smart compatibil.

#3
joinet

joinet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.12.2017

 dorin_2k, on 08 decembrie 2017 - 20:43, said:

Iti trebuie un telefon smart compatibil.
În prezent am un Huawei P9 Lite 2016

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Cauti unul compatbil cu Android.

#5
wyo

wyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 17.04.2005
Prea scumpe pentru ce fac. Eu am primit un samsung gear s3 frontier si mi-e (aproape) egal cu zero. Daca l-as fi cumparat eu l-as fi dat repede inapoi. Dar asa trebuie sa-l pastrez. Oricum trebuie sa ai telefonul pe aproape, ca blutoothul bate putin, asa ca ce faci cu telefonul n-are rost sa faci  puchinitos pe ceas..Vrei sa vorbesti la el? Te aude toata casa iar in spatiul public exclus. Vrei monitorizare somn? O sa o faci doua trei nopti, o sa vezi ca da cam la fel si devine neinteresant. Partea de sport? Subtire si aproximativa. Poate sesizarea perioadelo de inactivitate si indemnul la miscare dupa 50 min de stat pe scaun poate fi utila, daca o si urmezi.
Dar e trendy sa ai un ceas negru la mana. Mai ales vara ca se vede mai bine.

Edited by wyo, 08 December 2017 - 22:21.


#6
jmek4you

jmek4you

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 22.05.2011
Nu merita sa arunci cu banii intr unul la inceput dar nici la 100 lei .
Am hotarat, ca tot m am apucat si de sport, sa imi cumpar zilele trecute de pe Amazon un TomTom Runner 3 , 150 euro.
Ma uitasem inainte si la seria Samsung Gear , imi facea cu ochiul design ul dar nu suportam ideea sa il pun la incarcat seara , odata cu telefonul (adica sa mai am inca o grija) .
Asta l am luat ca are niste functii interesante la alergat cum ar fi cronometru , viteza , inclinatie , samd , si e nasol sa iesi cu un telefon de 5'' si peste la alergat .

#7
utopias

utopias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 11.02.2016
Dai banii degeaba pe pocnitorile alea. Sunt atat de proaste incat o sa iti faci o parere proasta despre smartwatchuri. Ideea de baza a unui smartwatch e urmatoarea: daca nu il ai nu simti lipsa lui, dar odata ce ai unul nu mai poti sta cu un ceas obisnuit.  Eu unul acum nu pot pleca de acasa daca nu am si ceasul la mine :D

#8
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Tu stii daca ai nevoie de asa ceva sau nu.
Pareri pro si contra vei auzi mereu.
Sunt de acord cu ce a zis colegul mai sus:de la un smart de 100 roni,sa nu ai mari asteptari.

#9
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

 joinet, on 08 decembrie 2017 - 20:09, said:

Salut, tot timpul am fost curios despre tipul acesta de ceasuri
Curiozitatea  a omorat pisica  :) Daca vrei sa il pui la incarcat zilnic, sari cu banul. Nu ca cele mai scumpe ar avea cine stiece autonomie, sunt putine modele care tin mai mult de 3 zile.

#10
joinet

joinet

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.12.2017
În momentul de față sunt la facultate și-mi este destul de greu să utilizez telefonul pentru a citi mesaje sau a respinge apeluri deoarece profesorii sunt cu ochi pe mine ( elevi ) și cea mai mică atenție acordată telefonului ești dat afară ( asta la unele cursuri / seminarii ). Vreau și ceva mai „modern” deoarece m-am plictisit de ceasurile „vechi” am câteva modele și le-am purtat să zicem doi ani adunat în total fiecare model, deoarece mă plictiseam repede de aspect și monotonia lor. Vă mulțumesc pentru păreri.

#11
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
Am eu un Huawei fit band, dacă te interesează,  după ce vezi specificațiile,  și te interesează,  da-mi PM.

#12
speedhubro

speedhubro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 20.05.2012

 utopias, on 08 decembrie 2017 - 22:39, said:

Dai banii degeaba pe pocnitorile alea. Sunt atat de proaste incat o sa iti faci o parere proasta despre smartwatchuri. Ideea de baza a unui smartwatch e urmatoarea: daca nu il ai nu simti lipsa lui, dar odata ce ai unul nu mai poti sta cu un ceas obisnuit.  Eu unul acum nu pot pleca de acasa daca nu am si ceasul la mine :D


Spune-mi te rog, ce model ai ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate