Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

2017, mai rau ca 2016 ?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

Poll: Cum vi s-a parut anul 2017? (50 member(s) have cast votes)

Cum vi s-a parut anul 2017?

  1. Exceptional (5 votes [10.00%] - View)

    Percentage of vote: 10.00%

  2. Voted Bun (24 votes [48.00%] - View)

    Percentage of vote: 48.00%

  3. Plictisitor (4 votes [8.00%] - View)

    Percentage of vote: 8.00%

  4. Rau (9 votes [18.00%] - View)

    Percentage of vote: 18.00%

  5. Groaznic (8 votes [16.00%] - View)

    Percentage of vote: 16.00%

Vote Guests cannot vote

#19
mimic

mimic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 05.12.2017

View PostBaxon, on 08 decembrie 2017 - 17:55, said:

Si cu ce te-a afectat direct bla blaaaa blaaaa ???
Tu spune cum ti-a mers tie , personal , cariera , familie , avere in 2017 vis-a-vis de 2016 , restul povestilor blaaaa blaaa is irelevante ( doar in cazul in care esti vreun deputatsau senator si nu ai furat destul )

Prefer sa nu dau informatii detaliate despre viata mea intima pe forum public.


Dar pot sa spun ca per total:

-primele 6 luni ale acestui an au fost exceptionale in tot ce tine de cariera si viata sentimentala, fiindca am avut un job si am avut o colaborare fructuoasa in cadrul unui internship
-ultimele 6 luni incoace mi s-au parut groaznice fiindca am fost demis de la job, colaborarea s-a incheiat,  si de atunci, sunt intr-o continua depresie,  cu greu imi gasesc un job, la interviuri sunt respins,  gagica nu mai am, mi-au murit niste cunostinte si rude (unele de batranete, altele rapuse de boli),  prieteni nu mai am si parca totul ma sictiriseste.


Aflu tot mai multe despre societatea si istoria omenirii  pe zi ce trece si intru in depresie.


Partea buna e ca inca sunt sanatos (desi am mai luat ceva kile) si  am parinti care inca ma sustin  , am acoperis deasupra capului, am ce sa mananc, am internet pe care sa-mi petrec timpul, in care sa socializez si sa-mi caut noi oportunitati si sa invat.

Edited by mimic, 08 December 2017 - 18:02.


#20
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd eşti condus de proşti, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Al dracu de bun an! Au mai plecat cîteva rude!

#21
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Normal ca a fost mai rau 2017, ca inca e an de Cocos. 2018 va fi mai bun! Speram!

#22
mimic

mimic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 05.12.2017

View Postarab, on 08 decembrie 2017 - 18:00, said:

Normal ca a fost mai rau 2017, ca inca e an de Cocos. 2018 va fi mai bun! Speram!
Eu, fiind rac in zodiacul european si cocos in zodiac chinezesc, chiar speram sa-mi mearga mai bine.

He, mi-a mers bine din ianuarie pana in iunie.

Din iunie, sunt intr-o continua depresie si aflu zilnic vesti proaste si nefavorabile.

Edited by mimic, 08 December 2017 - 18:01.


#23
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postmimic, on 08 decembrie 2017 - 17:59, said:


Prefer sa nu dau informatii despre viata mea intima pe forum public.


Dar pot sa spun ca per total:

-primele 6 luni ale acestui an au fost exceptionale in tot ce tine de cariera si viata sentimentala, fiindca am avut un job si am avut o colaborare fructuoasa in cadrul unui internship
-ultimele 6 luni incoace mi s-au parut groaznice fiindca am fost demis de la job, colaborarea s-a incheiat,  si de atunci, sunt intr-o continua depresie,  cu greu imi gasesc un job, la interviuri sunt respins,  gagica nu mai am, mi-au murit niste cunostinte si rude (unele de batranete, altele rapuse de boli),  prieteni nu mai am si parca totul ma sictiriseste.


Aflu tot mai multe despre societatea si istoria omenirii  pe zi ce trece si intru in depresie.
Asta patesti daca te uiti toata ziua la televizor .
Sfat : tv-ul foloseste-l la vizionat filme /seriale si atat , In rest iesi in natura cat mai mult si lasa grijile omenirii pe spatele altora . Io de mai bine de 20 de ani asa fac si nu am nici un stres ( habar nu am cine is " personalitatile " care ne conduc tara si nici nu-s curios !! )

#24
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Uitati-va numai la trendul de incalzire globala, vizibil clar de la an la an... care nu preocupa pe absolut nimeni.

#25
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postrosix, on 08 decembrie 2017 - 18:03, said:

Uitati-va numai la trendul de incalzire globala, vizibil clar de la an la an... care nu preocupa pe absolut nimeni.
Si daca te preocupa , ce realizezi ? Un rahat pe bat , ca masina sub fund tot o sa ai , de incalzit casa cu gaz/lemn tot o s-o incalzesti deci vei polua oricum .

Edited by Baxon, 08 December 2017 - 18:05.


#26
mimic

mimic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 05.12.2017

View Postrosix, on 08 decembrie 2017 - 18:03, said:

Uitati-va numai la trendul de incalzire globala, vizibil clar de la an la an... care nu preocupa pe absolut nimeni.
E mai degraba racire globala sau un fel de schimbari climatice mai intortocheate.


Si se pare ca vin toate de la Soare.


Recent, s-a raportat ca petele solare au disparut de pe suprafata Soarelui.
Se anunta ca urmeaza o mica era glaciara similara cu cea din secolele XVII-XVIII  cand au avut loc razboaie religioase, revolutii, razboaie de independenta si de cucerire.  

Ceva este în neregulă cu Soarele, iar consecinţele pot fi dezastruoase


Teoretic, ciclul solar influenteaza clima, si clima il influenteaza pe Om si pe Societate.


Deci, da, consecintele pot influenta pe oricare dintre noi.  




Mai ieri spuneau ca vor fi furtuni solare electromagnetice care ne vor lasa fara curent electric. Brusc, Soarele si-a redus activitatea.

View PostBaxon, on 08 decembrie 2017 - 18:03, said:

Asta patesti daca te uiti toata ziua la televizor .
Sfat : tv-ul foloseste-l la vizionat filme /seriale si atat , In rest iesi in natura cat mai mult si lasa grijile omenirii pe spatele altora . Io de mai bine de 20 de ani asa fac si nu am nici un stres ( habar nu am cine is " personalitatile " care ne conduc tara si nici nu-s curios !! )


Pai deh, locuiesti la Cluj. Cu Boc primar si mai apropiat de civilizatia occidentala, normal ca te cam doare in basca.  

Eu stau in Bucuresti unde trebuie s-o sufar pe imbecila de Firea , plus ca Dragnea si guvernul lui isi au sediul in capitala, si tot acolo sunt protestele care blocheaza transportul, se simte si agitatia din imprejur.


Cred ca si eu cam vreau sa emigrez la Cluj sau la Sibiu ori Brasov pana sa emigrez de tot in Vest, fiindca oricum Bucurestiul a ajuns intr-un hal fara de hal: femei  bune nu mai sunt, au ramas doar pitzipoance cu figuri de printese,  lumea din jurul meu a devenit tot mai imbecila si individualista,   preturile au sarit, e tot mai multa  mizerie , tot mai multi cersetori  aurolaci, pensionari garla  etc.

Edited by mimic, 08 December 2017 - 18:12.


#27
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Bun ca am cunoscut mai multe gagici, prost cand ma gandesc la cate s-au intamplat prin politica, nici nu stiu ce sa votez. Posted Image

#28
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Ai dreptate, dar nu le mai pune la suflet atat, ca ajungi sigur la anxietate si depresie. Daca scade ceva, e vorba de morala, cinste si empatie umana. Asta e de rau!

Edited by arab, 08 December 2017 - 18:20.


#29
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postrosix, on 08 decembrie 2017 - 18:03, said:

Uitati-va numai la trendul de incalzire globala, vizibil clar de la an la an... care nu preocupa pe absolut nimeni.


Adica ?
Ma doare fix in cot de incalzirea globala, nu prea imi vine sa cred si in plus, nu stau prin Olanda, Venetia ca sa ma afecteze cresterea oceanelor/marilor.

#30
mimic

mimic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 05.12.2017
Pentru Baxton:  vezi ca Manowar nu-ti da dreptate!  


Poti sa te prefaci ca nu mai acorzi importanta lumii exterioare si sa te prefaci ca te doare in cot de tot, dar lumea exterioara tot te baga in seama.
Ca locuitor al planetei asteia, care acum a devenit un sat globalist, chiar nu mai poti sa ignori sau sa eviti problemele.  

Quote


Aia cu bula proprie cam e o iluzie.
Merge pana la un punct, desigur. Poti sa faci niste alegeri – sa alegi cu cine te intalnesti, pe cine suni, cu cine mergi la un cico etc.
In afara alegerilor alora – care-s relativ irelevante – nu prea mai alegi nici penis.
Te duci sa-ti iei un job? Nu prea o sa alegi cu cine lucrezi.
Ai luat jobul? Nu prea o sa locuiesti unde ti-ar placea, ci unde-ti permiti. Si n-o sa-ti alegi nici vecinii – drept urmare s-ar putea sa stai de mana cu Jayanti cand fac gaborii razie.
…si tot asa.
Daca mergea treaba cu bula, eu probabil traiam si acum in Romulania, cu rupere de penis. Da’ nu merge. Tu poti sa-ti iei o masina confortabila care merge cu vreo 200 la ora. No problem. Da’ ce sa vezi – drumurile nu fac parte din bula ta. Traficul nu tine cont de bula ta. Baiatu’ din fata ta cu 20/h si masina cu numar de Ruse nu da nici el doua flegme pe bula ta.
Ma rog, bulangelile societatii contemporane. Presupun ca aia care ne visau acum 100 de ani “interconectati” nu s-au gandit prea mult si la minusuri. Si-n afara de WW3 si/sau ciuma alba, nu prea vad ce ne mai salveaza.
Tough shit.

Sursa: Si-un nou “sa-mi bag penis-n Londra” – Filozofie pe bordura

Edited by mimic, 08 December 2017 - 18:31.


#31
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Toți anii până la WW3 or să fie buni. ;)

#32
mimic

mimic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 05.12.2017

View Postursamajor, on 08 decembrie 2017 - 18:32, said:

Toți anii până la WW3 or să fie buni. Posted Image
Mai degraba, pana la o pandemie care sa ne faca impotenti genetic.   Sau pana ne extermina robotii (asta e cel mai probabil, ca pentru  o epidemie mai gasesti un leac, pentru impotenta s-a inventat  inseminarea  artificiala).  

WW3 cica a fost deja, s-a numit Razboiul Rece.
Razboiul impotriva terorismului si anti-ISIS cica ar fi mai nou WW4!
World war - Wikipedia







Eu nu cred ca o sa fie vreodata un razboi Nuclear.....adica, nu cred ca bogatii planetei si-ar dori sa petreaca urmatorii mii de ani in buncare inghesuite  de lux ca-n Fallout, fara sa iasa la suprafata.


De asta zic, noroc ca lumea asta  e condusa de servicile secrete si de elite in care nu intra orice descreierat,  si noroc ca Kim Jong Un, Putin sau Trump  nu conduc de facto tarile respective si nu au acces la valiza nucleara in totalitate ...............


..........dar psssssst, sa nu le ziceti,  ei inca nu si-au dat seama.

Edited by mimic, 08 December 2017 - 18:45.


#33
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

View Postmimic, on 08 decembrie 2017 - 18:30, said:

Pentru Baxton:  vezi ca Manowar nu-ti da dreptate!  
Pe bune ?  De cand e Manowar vreo mare autoritate ?  Ceva titluri stiintifice / academice care sa justifice prosternarea la ce spune Manowar ?

#34
mimic

mimic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 05.12.2017

View PostBarboso, on 08 decembrie 2017 - 18:40, said:

Pe bune ?  De cand e Manowar vreo mare autoritate ?  Ceva titluri stiintifice / academice care sa justifice prosternarea la ce spune Manowar ?
A terminat nu scoala, ci Academia Vietii.  Si am auzit ca a fost user pe aici.
Si mi se pare cel mai decent blogger roman, mult mai decent decat toate ipocriziile de vedete (n-are rost sa dau nume).


Voiam sa-i demonstrez lui Baxton ca  nu asa sta treaba cu "bula proprie", dar am zis sa-i dau replica lui manowar in care explica mai bine cum sta treaba cu bula proprie.

Edited by mimic, 08 December 2017 - 18:44.


#35
mimic

mimic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 05.12.2017

View Postursamajor, on 08 decembrie 2017 - 18:32, said:

Toți anii până la WW3 or să fie buni. Posted Image
Reformulez.

Pentru pandemie exista leac
Pe roboti poti sa-i mai hackuiesti.
Razboi nuclear nu va fi niciodata fiindca niciun om bogat de elita nu si-ar dori sa-si petreaca toata viata si urmasii sai pentru urmatorii mii de ani in buncare subterane inghesuite.
Slava domnului ca avem diplomati si ambasadori mai excelenti si  servicile secrete conduc lumea asta,  ca nu orice descreierat poate avea acces total la codurile pentru lansatoarele  nucleare. Si ca politicienii si dictatorii descreierati mai pot fi demisi si inlaturati.  
Un asteroid din ala mare cade pe Pamant cam odata la cateva zeci sau sute de milioane de ani.
Pentru epuizarea petrolului exista alternative energetice.



Dar un vulcan siberian  din asta chiar o sa ne dea gata ca specie si cam tot ce inseamna  viata  complexa pe planeta asta.
Din cauza lui au disparut trilobitii si 90% din speciile terestre care au populat planeta acum 250 milioane de ani.
Siberian volcanic eruptions caused extinction 250 million years ago, new evidence shows -- ScienceDaily
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PNs9U4qVOII?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




Cica planeta asta mai poate suporta viata organica si biosfera doar 1 miliard de ani, dupa e GAME OVER......Soarele incepe sa creasca si sa imbatraneasca,  o sa sporeasca activitatea geologica a planetei din cauza miscarilor continentelor si ale placilor tectonice (deci tot mai multe cutremure si eruptii),   tot mediul  terestru devine arid, oceanele se vor evapora, aerul va deveni irespirabil.


Sansele sa parasim planeta asta si sistemul solar sunt foarte mici. Cel mult sa zicem mersi ca specie umana ca vom coloniza Luna, Marte si poate Titan.

Edited by mimic, 08 December 2017 - 19:06.


#36
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postmimic, on 08 decembrie 2017 - 17:19, said:

........
Mie personal, parca 2017 mi s-a parut un an mai rau si mai dificil decat 2016.........
Se pare ca pe tine te doare de altii si esti cam neadaptat .
Uite mie personal , 2017 , pe persoana fizica , a fost inca un an aproape super ok .
Eu nu ma stresez pt altii , caut sa traiesc si supravietuiesc , sau chiar sa profit , din framintarile altora .
Deci , ok 2017 ...si la mai mult .

Edited by 86-APP, 08 December 2017 - 19:17.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate