Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Recomandare achiziție stick de net

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Mishhuu

Mishhuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 11.06.2017
Salutare! De curând m-am mutat la țara și am nevoie de net, de aceea m-am gândit sa îmi iau un stick de net. Acum nu știu ce furnizor sa aleg, am avut parte sa am de la Vodafone in urma cu vreo 4 ani dar era praf,praf, praf. M-am gândit acum la digi(rcs-rds) am fost la cel mai apropiat magazin și mi-au zis ca nu au pe stoc stick-uri. Am făcut comanda pe site-ul rcs-rds de stick dar ma fost sunat și mi s-a zis ca doar din magazine pot sa iau acest produs și sa mai încerc. Și am observat pe site ca poți sa îți iei la abonament încă ceva sa ai hospot, am întrebat in magazin de acest sistem dar cei de la digi nu știu pe ce planeta sunt, am și sunat sa întreb de asta și mi s-a zis sa întreb in magazin😏. Poate sa îmi spună cineva ce experiențe a avut cu stick de la digi, exista acest sistem de hospot? merita sa aștept poate o sa găsesc cândva stick de net in orașul meu, sau ce furnizor sa aleg care sa aibă același prețuri ca digi?

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Depinde de acoperire
La țara unde? Zona?

#3
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
De la ce operator ai semnal in zona ?

#4
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,237
  • Înscris: 19.08.2005
Vezi cum stai cu acoperirea, apoi gandeste-te la ce operator sa iei.

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
"Stick" de digi - de fapt modem 3G, nu are nici o legătură cu hotspot. DPDV logic.
Cum au zis colegii, în funcție de providerul tău de telefonie, vezi ce semnal ai, te duci la ei și îți prezintă oferta.
Am văzut ceva la Vodafone parcă, un device cu o cartelă în el, cu baterie, care crea un HOTSPOT și te puteai conecta la el fără cablu.
Vezi că avem un coleg pe aici DIGIHELPER dacă vrei ajutor cu DIGI.
Altfel, mergi la Vodafone, Orange și vezi dacă au acoperire pentru zona ta.

#6
Mishhuu

Mishhuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 11.06.2017
Digi are acoperire buna in zona

#7
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 13.05.2013
De la ce operator ai cartela de telefon? Vrei sa faci hot spot pentru laptop sau PC?

Daca ai laptop poti face hot spot foarte simplu cu telefonul,consumand netul pe care il ai pe abonament sau cartela. Pentru PC trebuie in adaptor sau legi  telefonul de calculator prin usb.

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,494
  • Înscris: 15.06.2004

View PostMishhuu, on 08 decembrie 2017 - 11:47, said:

Digi are acoperire buna in zona


Daca esti atat de sigur, ia de la ei.
Acolo unde chiar au acoperire - de ex i ncentrul Bucurestiului au net bun. Problema e ca nu prea au in rest. Chiar si la marginea Bucurestiului sunt de rahat.

#9
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Eu ti-as recomanda asta.
Am ceva similar si sunt foarte multumit. Avantajul fata de stick este ca il poti tine la geam, daca nu ai semnal prea bun in casa si poti folosi mai multe dispozitive pe aceeasi conexiune.

#10
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016
Incearca si cu antena externa dc ai semnal prost in continuare.

#11
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
Eu am folosit un stick usb de la Digi ,la tara si desi viteza nu era nemaipomenita,totusi se putea vede un video pe Youtube si navigare decenta pe net.Este vorba despre acele stick-uri care se dateau bonus la abonamentele digi...Daca ai abonament digi,poti opta si pt un asemenea stick pt 20 lei /luna...

#12
marcelpopescu80

marcelpopescu80

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.12.2017

View PostMishhuu, on 08 decembrie 2017 - 11:47, said:

Digi are acoperire buna in zona

Daca specifici ca ai semnal Digi.Mobil in zona de ce nu-ti faci telefonul tau mobil hotspot portabil? NU mai astepti stick-urile de la ei si ai si trafic 4G mai mare decat la abonamentul de internet mobil

View PostMishhuu, on 08 decembrie 2017 - 11:27, said:

sau ce furnizor sa aleg care sa aibă același prețuri ca digi?
NU exista furnizor cu acelasi trafic de date inclus in aceeasi bani ca la Dig.... au viteze ceva mai bune, trafic mai mic si preturi mai mari decat la Digi... bineinteles daca esti in aria lor de acoperire cu semnal. Oricum la navigare banala pe internet netul, semnalu si viteza celor de la Digi sunt suficiente, nu-ti trebuie viteza mare la internet si sa ai trafic mic in abonament/extraoptiune... mai bine invers... si pe bani mai putini. ORICUM chestia asta cu traficul inclus este frectie la picior de lemn, o sa mai tina maxim 2 ani dupa care o sa dispara cum a disparut in trecut si traficul din internetul fix

Edited by marcelpopescu80, 08 December 2017 - 14:26.


#13
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,483
  • Înscris: 20.10.2006
Telekom daca ai acoperire acolo. E singurul cu nelimitat la viteze mari.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate