Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Telefon 1500 lei

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Aș alege intre P9, G5S Plus și Mi A1, toate sunt telefoane foarte bune.

#20
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View Postgladiatore, on 07 decembrie 2017 - 23:24, said:

Pai , lucrez in mediu umed si cu praf . Suna ciudat , dar asa este . Uneori am parte de umiditate , alteori de praf . Stai linistit ca nici un tel din asta cu butoane , nu ma tine mai mult de un an . Plus ca atunci cand sunt sunat de sef , trebuie sa raspund obligat . In mana am manusa , uda , sau prafuita , iti dai seama ce pateste ecranul unui tel din asta smecher . Am vre-o 2 din astea , un huawei si un alcatel , dar nu le folosesc . In cel mai bun caz , doar pentru hotspot .
Protezeaza-l cu o husa antipraf antiumezeala si te va tine telefonul de o sa te plictisesti si-o sa vrei sa-l schimbi doar pt asta .


On : P10Lite = oricum ai abonament ...
lasa Xiaomi MiA1 deoparte ( citeste topicul dedicat sa vezi ce " bun " e )

Edited by Baxon, 08 December 2017 - 10:57.


#21
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Lenovo P2, baterie de 5100 mAh, ecran amoled, dual sim, snapdragon 625.

Edited by YourFan, 08 December 2017 - 15:50.


#22
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 17.08.2008
Si eu tot catre P10 Lite inclin mai mult, totusi, nu e de lepadat nici el Posted Image. Poate prind P10-le Lite cum am prins si P8-le Lite actual, cost telefon + abonament pe 2 ani < costul telefonului la liber Posted Image. Si daca nu ar fi asa, sa zicem undeva la vreo 600 lei, tot imi convine sa dau pe el la prelungire.

Nu stiu ce sa zic de Xiaomi, am citit ca are unele "defecte", dar arata bine si el si multi il lauda.

edit: Credeti ca se justifica diferenta de pret, care se simte pana la urma, dintre P9 si P10 Lite?

Edited by Raduku96, 08 December 2017 - 16:25.


#23
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostRaduku96, on 08 decembrie 2017 - 16:22, said:

Si eu tot catre P10 Lite inclin mai mult, totusi, nu e de lepadat nici el Posted Image. Poate prind P10-le Lite cum am prins si P8-le Lite actual, cost telefon + abonament pe 2 ani < telefonul la liber Posted Image. Si daca nu ar fi asa, sa zicem undeva la vreo 600 lei, tot imi convine sa dau pe el la prelungire.

Nu stiu ce sa zic de Xiaomi, am citit ca are unele "defecte", dar arata bine si el si multi il lauda.

edit: Credeti ca se justifica diferenta de pret, care se simte pana la urma, dintre P9 si P10 Lite?
Nu iei in calcul lenovo-ul? Are ecran AMOLED si baterie generoasa....

#24
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostYourFan, on 08 decembrie 2017 - 16:26, said:

Nu iei in calcul lenovo-ul? Are ecran AMOLED si baterie generoasa....
Cand va aud cu lenovo imi vine sa spag niste pahare . De cand drq lenovo face telefoane bune ??

#25
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005
bune de retur....

#26
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Samsung Galaxy A5 (2017)

#27
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,430
  • Înscris: 28.09.2008

View PostBaxon, on 08 decembrie 2017 - 17:51, said:

Cand va aud cu lenovo imi vine sa spag niste pahare . De cand drq lenovo face telefoane bune ??

Era cat pe ce sa fac o mare prostie si sa achizitionez un telefon lenovo. Am fost influentat in mare masura de comentariile de la emag.
Lenovo nu are treaba cu telefoanele mobile:
https://www.kimovil....nes/name.lenovo
Nu au nici macar un model de telefon care sa fie ok.

#28
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 15.01.2014
Lenovo P2 am acum, l-am cuparat in ianuarie. Am avut exact 0 probleme cu el. Singurul dezavantaj este ca probabil fiind EOL, nu o sa mai primeasca update-uri de OS.

Principalul motiv pentru care l-am cumparat a fost bateria, 5100 mAh. Il incarc de 2 ori pe saptamana, e incredibil. Inainte mergeam cu caramida de 10000 mAh dupa mine, acumulator extern, de fiecare data cand plecam in excursii.

#29
orio

orio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.04.2006
Și eu vreau sa cumpăr un telefon cam pe la același bani.
Am avut 2 ani un oneplus x și am fost super mulțumit, dar i-am spart ecranul. Asta e... Chiar mi-a plăcut. Am dat 1500lei acum 2 ani, acum vad ca 5t e 3000lei....ceeace psihologic nu pot sa dau atâția bani pe un telefon.

Care din telefoanele de mai sus face poze bune?

Eu din afara de whatup, waze și internet mu folosesc telefonul. Dar am un copil mic si resurse sa iasă pozele bine..


#30
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostBaxon, on 08 decembrie 2017 - 17:51, said:

Cand va aud cu lenovo imi vine sa spag niste pahare . De cand drq lenovo face telefoane bune ??
Nu face? P2-ul mi se pare un model reusit.

Edited by YourFan, 08 December 2017 - 22:50.


#31
Raduku96

Raduku96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 17.08.2008
Deci raman urmatoarele:

-P10 Lite, imi place la nebunie cum arata pe albastru, insa la Vodafone au doar varianta cu 3GB RAM :/ si nu cred ca merita diferenta de bani varianta cu 4GB RAM sau ma insel?

-Xiaomi Mi A1, insa vad ca are multe bug-uri, dar de asemenea specificatii bune si mult il lauda.

Nu ma pot decide nici cum :)).


Samsung mid-range, nu stiu ce sa zic, mai au de "mancat", preturi prea mari pentru ce ofera, zic eu. P9 mi se pare cam scump, tinand cont ca deja face imediat aproape 2 ani.

#32
eftincanicusor

eftincanicusor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 20.01.2016

View PostBaxon, on 08 decembrie 2017 - 17:51, said:

Cand va aud cu lenovo imi vine sa spag niste pahare . De cand drq lenovo face telefoane bune ??

Baxon dupa ce ai facut retur la Xiaomi Mi A1, ce telefon ti-ai achizitionat?

#33
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011

View PostRaduku96, on 08 decembrie 2017 - 23:34, said:

Deci raman urmatoarele:

-P10 Lite, imi place la nebunie cum arata pe albastru, insa la Vodafone au doar varianta cu 3GB RAM :/ si nu cred ca merita diferenta de bani varianta cu 4GB RAM sau ma insel?

-Xiaomi Mi A1, insa vad ca are multe bug-uri, dar de asemenea specificatii bune si mult il lauda.

Nu ma pot decide nici cum Posted Image).


Samsung mid-range, nu stiu ce sa zic, mai au de "mancat", preturi prea mari pentru ce ofera, zic eu. P9 mi se pare cam scump, tinand cont ca deja face imediat aproape 2 ani.


Eu am P10 Lite cu 3 GB RAM si nu am absolut nici-o problema si pot sa spun ca il folosesc la greu pentru jocuri gen Need for Speed No Limits, Facebook, Snapchat, WhatsApp si ma tine bateria lejer o zi cu 4G+ deschis si performanta ramane ridicata. A primit 3 updateuri de securitate pana acum si ultimele 2 au introdus si lucrurui noi. Deci nu ducem nici lipsa de actualizari. Buguri nu am avut pe el doar ca face fite cu Snapchat pur si simplu se blocheaza. Dar doar in Snapchat face asa. Din 32 GB mai ai liber 18 GB deci e super ok.

#34
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Huawei P9 nu cred ca mai primeste update-uri software. Stiu ca Huawei P8 (nu ala lite) nu a primit la Nougat si P9 lite nu va primi la Oreo.

Uita-te la un Honor 7X. Sau la un Xiaomi Mi A1 (best deal daca vrei ecran 16:9), Lenovo Moto G5+, sau chiar S7 Edge de pe oleics daca vrei sa te bagi cu d-astea.

Edited by TrafalgarLaw, 14 December 2017 - 00:02.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate