Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

PSD transforma Parlamentul in simulacru

* * * * - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
187 replies to this topic

#19
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,914
  • Înscris: 31.03.2003
Ma intreb sincer cat de ticalos poti fi ca sa tii partea pesedeului in zilele noastre?

#20
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,425
  • Înscris: 20.02.2008
Eu am zis: pana unul sau mai multi indivizi ramasi fara motiv de a trai (copil mort de bacterii prin spital, familie pierduta etc) nu pun mana pe furci sa sara la ei si sa le bage frica in oase, nu se va schimba nimic in tara asta si tot in mai rau se va merge.

#21
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,688
  • Înscris: 22.11.2007
se anunta vreme calda iar spiritele trebuiesc agitate pentru un numar cat mai mare de protestatari in weekend :).

De mare efect cum pe facebook erau niste useri care tot incitau lumea cu mesaje de genul: ne vedem in piata! hai la victoriei! ..ce sa vezi, toate aceste conturi (vreo 3-4 am avut timp sa verific) erau conturi false, cu 20-30 de prieteni si facute anul asta in 2017.

Pacat, mare pacat ca un protest legitim vrea sa fie controlat de niste protestatari de serviciu care sunt platiti pentru asta. Oricat sunt impotriva a ceea ce se intampla acum parca nu imi vine sa ma duc sa stau langa multi care sunt platiti sau au diferite interese pentru care ies in piata..

trist, pana si protestele sunt deturnate in tara asta :(

#22
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,425
  • Înscris: 20.02.2008

View Postbossake, on 07 decembrie 2017 - 20:48, said:

se anunta vreme calda iar spiritele trebuiesc agitate pentru un numar cat mai mare de protestatari in weekend Posted Image.

De mare efect cum pe facebook erau niste useri care tot incitau lumea cu mesaje de genul: ne vedem in piata! hai la victoriei! ..ce sa vezi, toate aceste conturi (vreo 3-4 am avut timp sa verific) erau conturi false, cu 20-30 de prieteni si facute anul asta in 2017.

Pacat, mare pacat ca un protest legitim vrea sa fie controlat de niste protestatari de serviciu care sunt platiti pentru asta. Oricat sunt impotriva a ceea ce se intampla acum parca nu imi vine sa ma duc sa stau langa multi care sunt platiti sau au diferite interese pentru care ies in piata..

trist, pana si protestele sunt deturnate in tara asta Posted Image
Ce rahat treaba are ce ai scris tu cu ce tema are topicul?

#23
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,821
  • Înscris: 01.09.2006

View Postbossake, on 07 decembrie 2017 - 20:48, said:

se anunta vreme calda iar spiritele trebuiesc agitate pentru un numar cat mai mare de protestatari in weekend Posted Image.

De mare efect cum pe facebook erau niste useri care tot incitau lumea cu mesaje de genul: ne vedem in piata! hai la victoriei! ..ce sa vezi, toate aceste conturi (vreo 3-4 am avut timp sa verific) erau conturi false, cu 20-30 de prieteni si facute anul asta in 2017.

Pacat, mare pacat ca un protest legitim vrea sa fie controlat de niste protestatari de serviciu care sunt platiti pentru asta. Oricat sunt impotriva a ceea ce se intampla acum parca nu imi vine sa ma duc sa stau langa multi care sunt platiti sau au diferite interese pentru care ies in piata..

trist, pana si protestele sunt deturnate in tara asta Posted Image
Tu intotdeauna ai avut opinii pro-PSD, asa ca nu are rost sa te dai ... independent, chiar daca scrii rar si speri sa pacacalesti pe careva :)

#24
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postargonaut, on 07 decembrie 2017 - 20:27, said:

Dar consecintele sunt aici
Ca in orice multinationala care se respecta, ma refeream sa avem o atitudine proactiva.

View Postoaspetele, on 07 decembrie 2017 - 20:39, said:

Ma intreb sincer cat de ticalos poti fi ca sa tii partea pesedeului in zilele noastre?
Atunci cand:
- iti castigi traiul de acolo
- esti din multimea selecta a celor ce asteapta sa scape de dosare.

#25
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Va spun ca am băut puțin.

Iar ma apuca...

spurcaciunile dracului nu știu ce sa facă sa saraceasca România mai tare.

#26
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View Postbladhaund, on 07 decembrie 2017 - 21:07, said:



Atunci cand:
- iti castigi traiul de acolo
- esti din multimea selecta a celor ce asteapta sa scape de dosare.

Corect. Și ordinea e corectă!
Și asta se aplica la cei ce știu să scrie (cât de cât) corect românește.
Mai e și varianta: iq mic. Fără să fie o jignire. Sunt pur și simplu indivizi care nu au capacitatea de a înțelege ce se întâmplă și pot înțelege doar ce li se servește de personaje tip Gadea&co.

#27
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Hai pa, România!!S-a terminat, pușcăriașii înving!

#28
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,853
  • Înscris: 22.05.2011
Pe mine cel mai mult ma mahneste sa observ ca aschia nu sare departe de trunchi. Adica tinerii din ziua de azi procedeaza exact cum au facut si parintii lor: se pun capra in fata bolsevicilor. Imi pare rau, nu cred ca ne vom mai gasi vreodata calea. Vom continua sa traim ca si pana acum, cu capul in nisip.

#29
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Lua-i-ar dracu de pesedraci sa ii ia! de 27 de ani (fara sa contorizez aia multi pe vremea raposatului) ft tara la greu.
Lua-i-ar dracu cu toate neamurile lor de pesedraci imputiti.

Bre oameni buni, Romania nu mai are nicio sansa fara sange...albastru!

#30
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postoaspetele, on 07 decembrie 2017 - 20:39, said:

Ma intreb sincer cat de ticalos poti fi ca sa tii partea pesedeului in zilele noastre?
Sau doar prost. Ticalosii au totusi un fel de al lor de-a gandi, dar astia sunt ca vitele inhamate la jug: si dai si dai si dai,.....si trage si trage...

#31
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,853
  • Înscris: 22.05.2011

View Postmyshyk, on 07 decembrie 2017 - 21:36, said:

Sau doar prost. Ticalosii au totusi un fel de al lor de-a gandi, dar astia sunt ca vitele inhamate la jug: si dai si dai si dai,.....si trage si trage...
Sunt si destui prosti, dar cei mai multi sunt ticalosi. Sunt exact ca cei pe care ii voteaza si au fix aceleasi interese. Sunt milioane carora le convine de minune ce face psd-ul. Plus alte milioane care poate nu sunt cu totul de acord, dar care au si ei interesele lor sau care pur si simplu isi vad de afacerile lor si  nu le pasa.

#32
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostAlecsandru010, on 07 decembrie 2017 - 20:30, said:


De data asta cre' ca o sa le si iasa. Se folosesc de legi pentru a stramba si modela societatea dupa chipul si asemanarea lor. Este un abuz de drept ridicat la rang de guvernare. Actuala coalitie parlamentare legifereaza contrar bunei-credinte.

Si eu cred ca o sa le iasa si masuri eficiente de a mai face ceva nu prea sunt.  In afara de un zbierat inutil, duminica seara, in fata Palatului Parlamentului, printre cotetzele lu Firea, nu vad ce s-ar mai putea face.  Au majoritate parlamentara, legifereaza cum vor.

#33
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View Postrosix, on 07 decembrie 2017 - 22:04, said:

Au majoritate parlamentara, legifereaza cum vor.
Imi place de talentul tau destul de rar pe forum sa te prefaci anti-PSD si apoi sa bagi soparle demoralizatoare. Scoala fina, estica.

#34
mihai_gelu

mihai_gelu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.06.2013
Io zic ca asta incalca art. 69/2 din Constitutie Art.69: „(2) Orice mandat imperativ este nul.” Nu poti sa obligi parlamentarii sa voteze 5 amendamente in bloc, ca unu poate sa voteze 3 pentru si 2 impotriva.

#35
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postmihai_gelu, on 07 decembrie 2017 - 22:08, said:

Io zic ca asta incalca art. 69/2 din Constitutie Art.69: „(2) Orice mandat imperativ este nul.”

Stai nitel ca se ocupa ccr sa fie gigea.

#36
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,113
  • Înscris: 03.07.2008
PSD transforma Parlamentul in hartie igenica...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate