Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Telekom + Germanos = incompetențã maximã

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#55
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,113
  • Înscris: 22.01.2004

View Postredart32, on 09 decembrie 2017 - 14:05, said:

@Alexis Vezi tu, noi vorbim din viata reala nu dupa cum vine sponsorizarea. Succesuri!

Wow! Un mare act de curaj din partea ta cand esti sponsorizat de Telekom sa vorbesti contra lor... si mai ales sa recunosti asta. Respect! Succesuri maxime si tie!

#56
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 08.10.2007
Update:
Azi sunt sunat de un operator de la relații cu clienții.
Ofertă: Abonament de 17 euro la care se aplică o reducere de doi euro, nu mai fac nicio portare către pachetul fix și am un J7 2017 gratis.
Merită la 15 euro pe lună?
Am zis că mă gândesc, să revină mâine cu un telefon.

#57
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Merita daca vrei sa traiesti din nou la extrem.

#58
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postammazon, on 12 decembrie 2017 - 20:04, said:

Meritã la 15 euro pe lunã?
Sigur ca merita. Nu e ca si cum ti-ai lua un prepay de 5-6 euro iar de diferenta de bani pusa la o parte iti poti lua un J7 cu toti banii jos in doar cateva luni sau instant, daca ai un card de credit la orice banca. Dã 15 euro pe luna, clar meritã.

#59
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 08.10.2007
biogood, încerc să-mi dau seama dacă ești ironic sau vorbești serios...

#60
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
@ammazon, nu te lua dupa aparente, vorbeam extrem de serios. Si @danutz1 la fel. Cand le spune, le spune, nu ai ce sa ii zici. Are dreptate.

#61
illegal_operations

illegal_operations

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2017
Telefonul este 1300 ron la liber deci merita. Chiar daca aveai cartela tot incarcai 5 euro lunar daca vorbeai destul de mult si foloseai net tot la 15 euro ajungeai. Cu 24 rate cu cardul de credit te costa 54 lei. Eu zic ca este super buna oferta. Parerea mea

Edited by illegal_operations, 12 December 2017 - 23:38.


#62
homealone2017

homealone2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 16.01.2016

View Postammazon, on 12 decembrie 2017 - 20:04, said:

Update:
Azi sunt sunat de un operator de la relații cu clienții.
Ofertã: Abonament de 17 euro la care se aplicã o reducere de doi euro, nu mai fac nicio portare cãtre pachetul fix și am un J7 2017 gratis.
Meritã la 15 euro pe lunã?
Am zis cã mã gândesc, sã revinã mâine cu un telefon.

15euro x 24 luni = 360 euro ( 1650 lei ). 1650 - 1300 lei telefon = 350 lei pentru servicii (3,5 euro/luna)

Practic daca scazi pretul telefonului in 2 ani,pe luna vei plati pentru servicii 14.5 lei/luna. Iar la 17 Euro(15) ai : totul nelimitat in Romania in toate retelele minute+sms,inclusiv internetul. Minute internationale fix + 600 minute internationale UE Mobil / S.U.A , Canada , Israel.

Daca merita sau nu,tu stii ce-i mai potrivit pentru tine!:)

Din punctul meu de vedere,merita!

Edited by homealone2017, 12 December 2017 - 23:40.


#63
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014

View Postammazon, on 12 decembrie 2017 - 21:49, said:

biogood, încerc să-mi dau seama dacă ești ironic sau vorbești serios...

Nu te mai chinui sa intrebi...
Aici avem hateri care se zbat sa ingroape topicul, Telekomul, tot.

#64
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,404
  • Înscris: 26.04.2016
Eu nu cred ca e rea vointa. Eu cred ca e doar castig aici. Eu sunt hotarat sa imi fac inca un abonament la ei dar pe site imi cere depozit.
Am sunat astazi sa vad de ce si imi spune de la ei ca poate sa imi faca si prin telefon dar problema e ca cica nu au un allview x4 mini doar un a5 care saracul e vechi.
Pai ma gandesc ca aici la ei iau laude daca reusesc sa dea abonament mare cu un terminal vechi sau la cele noi sa incaseze cat mai mult.

#65
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 08.10.2007
Update 2:
Am fost sunat iar și am început negocierile.
Ofertă: Abonament 13 euro cu reducere de 2 euro, rezultă abonament 11 euro plus un Samsung Galaxy J7 2017 gratis.
Am acceptat. Acum aștept să primesc prin curier telefonul și contractul.
Știu, probabil mă înham la încă doi ani de stres dar măcar o fac în condițiile impuse de mine, nu în condițiile lor.

Morala? Chiar dacă Germanos e parte din Telekom, tot la relații cu clienții se rezolvă problemele și se pot primi oferte corecte.
În viitor o să evit magazinele Germanos.

#66
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,404
  • Înscris: 26.04.2016
Pai am fost cu un cumnat si a portat un abonament din orange si a primit la Telekom Nokia 5 la 13 euro in timp ce la germanos trebuia sa mai puna 200 si ceva.

#67
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postmercedesbenz, on 13 decembrie 2017 - 00:42, said:

Nu te mai chinui sa intrebi...
Aici avem hateri care se zbat sa ingroape topicul, Telekomul, tot.
Nu ai inteles, il sfatuiam sa ia prepay tot de la Telekom, daca asta doreste. Singurul motiv pentru care mai merita abonamentul e acel internet nelimitat care e ok si nu are echivalent pe piata. Nu inca.

#68
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004

View Postammazon, on 13 decembrie 2017 - 15:34, said:

Update 2:
Am fost sunat iar și am început negocierile.
Ofertă: Abonament 13 euro cu reducere de 2 euro, rezultă abonament 11 euro plus un Samsung Galaxy J7 2017 gratis.
Am acceptat. Acum aștept să primesc prin curier telefonul și contractul.
Știu, probabil mă înham la încă doi ani de stres dar măcar o fac în condițiile impuse de mine, nu în condițiile lor.

Morala? Chiar dacă Germanos e parte din Telekom, tot la relații cu clienții se rezolvă problemele și se pot primi oferte corecte.
În viitor o să evit magazinele Germanos.

morala? nu ai invatat nimic din experienta trecuta din relatia client-corporatie.
dupa o aventura demna de stan si bran te-ai legat in continuare la cap cu abonament pe 2 ani ptr o reducere de cateva sute de lei, cand puteai sa iti iei telefonul cu banii jos sau in rate fata dobanda si iti luai orice abonament sau optiune prepay vrei.
plus ca la cum au evoluat lucrurile, iti recomand sa citesti bine de tot contractul inainte de a-l semna, ca s-ar putea sa ai niste surprize si in contract sa scrie altceva decat ce ti-au zis la telefon.

cineva mi-a zis mai demult o voba inteleapta:
pe lume sunt 3 tipuri de oameni: oameni care invata din greselile altora, oameni care invata din greselile lor si oameni care nu invata nici macar din greselile lor.

Edited by rex, 17 December 2017 - 02:26.


#69
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,404
  • Înscris: 26.04.2016
Aici nu e vorba de legat . Cred ca telefonul, netul.. in genere au devenit cam "necesitati" .
Faza e ,..ca si la altii te legi cu contract dar nu dau ce dau astia....deocamdata.

Edited by mariusr1976, 17 December 2017 - 06:52.


#70
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 08.10.2007
rex, oricum intenția mea era să-mi fac iar abonament. Nu e vorba de faptul că nu învăț din greșeli ci că nu suport ideea de prepay. Prefer să am abonament și să plătesc lunar decât să stau mereu cu grijă că rămân fără credit. Am abonament de telefonie mobilă încă de la începutul anilor 90. Am fost vreo 9-10 ani la Orange după care m-am mutat la Cosmote/Telekom, unde am stat până în prezent.
Dacă îmi luam telefonul din magazin și îmi făceam un abonament la oricare dintre companii, nu tot contract era?
Eu îmi cunosc cel mai bine scopul și cu oferta pe care am primit-o mă declar mulțumit.
Contractul îl voi citi cu mare atenție, așa cum fac mereu.

Am un prieten care și-a portat două numere de la Digi la Orange. A primit două telefoane P9 Lite 2017 gratis, pentru două abonamente de 15 euro pe lună fiecare.
Eu la 11 euro am telefonul gratis, nelimitat minute si sms-uri, nelimitat net 4G deci, ofertă mult mai bună ca la Orange.

Oricum, eu încă nu mă bucur pe deplin pentru că până acum nu a ajuns curierul cu telefonul și contractul. Abia apoi mă pot declara mulțumit. Posted Image

Edited by ammazon, 17 December 2017 - 10:02.


#71
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 08.10.2007
Sun azi la relații cu clienții să întreb când primesc telefonul și contractul promis.
Operatoarea îmi spune că acestea încă nu au fost trimise spre mine și că cererea este făcută dar blocată în sistem.
Măi oameni buni, ăștia sunt normali la cap?

#72
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Cool. Probabil ca de data asta te vei lecui definitiv...


...dupa inca 2-3 telefoane si cateva drumuri la Germanos.
Probabil doar asa va fi suficient cat sa renunti.

Edited by danutz1, 19 December 2017 - 14:18.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate