Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Telekom + Germanos = incompetență maximă

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#127
homealone2017

homealone2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 16.01.2016
Am inteles acum,ce sa zic,ca o gluma, vorba lui Iohannis : Ghinion! Porteaza-te si punct.

#128
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,254
  • Înscris: 06.01.2007
Hai ca ma apuc sa citesc si eu threadul. Merge de 1Aprilie. Am ajuns la pag. 2 si mi-a venit si mie o povestioara scurta, chiar scurta.
Nevasta-mea nastea la spital, eu m-am trezit cu telefonul aproape descarcat si am zis... hai sa ma duc sa cumpar un incarcator de pe undeva, ca-l bag eu in priza la spital, undeva. Nu aveam (si nu am) smartfon, deci bateria tinea peste o saptamana, doar ca uitasem s-o incarc acasa.In fine..
Ma duc la Germanos, era pe-acolo prin zona un magazin. Ma gandeam la reclama de la TV cu.. "inarmeaza-te cu teknologia & shit"
- Buna ziua. Vreau si eu un incarcator.
- De care?
- D-asta. Aveti?
- Avem!
Se duce sa mi-l aduca. Ambalat fain intr-o cutie mare, de zici ca cumparai leptop, nu incarcator.. asta m-a facut sa intreb cat costa.
- 200+ lei.
What a fuck??? Eu dadusem pe telefon 100 lei, era o mocaciune d-aia.
- Doamna, dar nu mai bine cumpar eu fain frumos un telefon? Vazusem ceva in vitrina pe la .. sub 100 lei. Avea si incarcator.
- Ba da. Avem. De care doriti?
- Cel mai ieftin. Ca nu-mi trebuie, am nevoie doar de incarcator.
- Aham...
Se apuca aia, aduce o cutie verde cu o pocnitoare de dumbfone acolo.
- Cat costa?
- 80+ lei.
- Perfect!
- Asteptati un moment.
Si se apuca aia de tastat la computador, zangane, zangane, trimite ceva la imprimanta. Apoi pleaca catre imprimanta, si se intoarce cu un snop de foi.
- Aveti abonamentul XXX, in valoare de YY euro/luna, cu telefonul => acela<= si optiunile. ZZZ, QQQ, ZDZDZD.
- Bre femeie, nu vreau abonament. Am abonament. Vreau doar telefonul. De fapt eu am venit pentru un incarcator in plm. Ce mama dracului inarmati cu teknologia sunteti voi daca n-aveti un incarcator la un pret decent.
- Pai avem, dar e la abonament.
- Pai la liber nu aveti nimic?
- Ba da, dar e Zmartfon ZZ care costa incepand de la... PLM lei.
- Am pierdut 20j de minute cu voi, daca ma duceam la shaormeria de vizavi, sigur o rezolvam repede si bine.


Bre, nu povesteam tot tacamul asta, daca nu se intampla ca dupa experienta cu "Germanos te inarmeaza cu teknologia", nu ma duceam la shaormerie.
- Vreau si eu o shaorma.
- De care?
- Cu de toate.
- Aham.
- Auzi.. unde gasesc si eu un magazin sa-mi cumpar un incarcator de telefon?
- Pai ai fost la Germanos?
- Am fost, futui in gura, nu m-au rezolvat, voiau sa-mi ceara 200+ pe un incarcator, apoi voiau sa-mi faca abonament... Fuck them.
- Ce telefon ai?
- Petard X5.
- Aaa, cu incarcator normal. Am eu. Ti-l dau tie daca vrei, nu vreau nimic pe el.
- Aaa, mersi, dar nu mai bine mi-l bagi la incarcat ca vin eu sa-l iau mai trziu? Ca n-am nevoie de incarcator, mersi, oricum, esti baiat fain.
- Ba da nene! Da-mi Petard X5-ul incoa.
- Mersi vere!
- Ia de-aici si shaorma. Pofta mare~~~
:D

Deci morala ar fi.. astia de la shaorma cu de toate, chiar au de toate... Acum stau sa ma intreb, oare aia de la Germanos aveau shaorma?
hahaha

#129
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Revin, mai nou Germanos dispare (cumparat de Telekom din ce am înțeles) nunstiu Internity!! Oricum ce vreau sa zic este ca pana la urma am rezolvat cu inlocuirea simului prepay. Mai exact dupa ce ma asigurase cel de la RC ca "doar in magazinele Telekom se poate" am reusit într-un Internity, desi într-un alt mag internity mi se sunea ca nu are decât pt inlocuit sim abonament "nu vedeti ce scrie pe plasticul respectiv" !!! Singurul inconvenient a fost că a trebuit sa dau CI personală desi nr de telefon il foloseste altcineva.
PS fara supărare, nu m-aș abona la tepelekom nici platit de ei....

#130
homealone2017

homealone2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 16.01.2016
Repet: toate magazinele Telekom,Germanos,Internity,etc. Pot face inlocuiri atat prepaid cat si postpaid. Ca nu vor,sau ca au vrajeala d-aia ieftina ca nu se poate,asta-i alta poveste:)


#131
mtuchendria

mtuchendria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 01.05.2016
Sper sa nu fie off topic, dar as dori sa prezint problema intampinata in relatia cu baietii de la intretinere retele internet fix in zona rurala, judetul Suceava care sunt de o nesimtire obraznica.
In urma unei defectiuni, router wifi functional iar dupa 2-3 ore defectiune totala, fara conectare dupa restarturi nenumarate... facem sesizare la telekom sa vina sa verifice, dupa mai multe discutii telefonice ajunge un "personaj" care se enerveaza pe o femeie la 65 de ani ca nu stie sa faca prin telefon manevrele care i le cer cei de la Telekom, lucru care ar trebui sa il efectueze ei la fata locului!
In urma rezolvarii, dupa foarte multa munca si incercari din partea celor de la Telekom, defectiune care a survenit in urma unor actiuni din partea lor, nu a unui utilizator normal, poti sa ramai doar cu un gust foarte amar si foarte mult dispret fata de aceasta firma de tot dispretul!

Mai nou, orice abonat Telekom ar trebui sa aiba cunostinte de administrare retele fixe si troubleshooting!

Rusine TELEKOM!

#132
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postmaccip, on 01 aprilie 2018 - 18:33, said:

Hai ca ma apuc sa citesc si eu threadul. Merge de 1Aprilie. Am ajuns la pag. 2 si mi-a venit si mie o povestioara scurta, chiar scurta.
Nevasta-mea nastea la spital, eu m-am trezit cu telefonul aproape descarcat si am zis... hai sa ma duc sa cumpar un incarcator de pe undeva, ca-l bag eu in priza la spital, undeva. Nu aveam (si nu am) smartfon, deci bateria tinea peste o saptamana, doar ca uitasem s-o incarc acasa.In fine..
Ma duc la Germanos, era pe-acolo prin zona un magazin. Ma gandeam la reclama de la TV cu.. "inarmeaza-te cu teknologia & shit"
- Buna ziua. Vreau si eu un incarcator.
- De care?
- D-asta. Aveti?
- Avem!
Se duce sa mi-l aduca. Ambalat fain intr-o cutie mare, de zici ca cumparai leptop, nu incarcator.. asta m-a facut sa intreb cat costa.
- 200+ lei.
What a fuck??? Eu dadusem pe telefon 100 lei, era o mocaciune d-aia.
- Doamna, dar nu mai bine cumpar eu fain frumos un telefon? Vazusem ceva in vitrina pe la .. sub 100 lei. Avea si incarcator.
- Ba da. Avem. De care doriti?
- Cel mai ieftin. Ca nu-mi trebuie, am nevoie doar de incarcator.
- Aham...
Se apuca aia, aduce o cutie verde cu o pocnitoare de dumbfone acolo.
- Cat costa?
- 80+ lei.
- Perfect!
- Asteptati un moment.
Si se apuca aia de tastat la computador, zangane, zangane, trimite ceva la imprimanta. Apoi pleaca catre imprimanta, si se intoarce cu un snop de foi.
- Aveti abonamentul XXX, in valoare de YY euro/luna, cu telefonul => acela<= si optiunile. ZZZ, QQQ, ZDZDZD.
- Bre femeie, nu vreau abonament. Am abonament. Vreau doar telefonul. De fapt eu am venit pentru un incarcator in plm. Ce mama dracului inarmati cu teknologia sunteti voi daca n-aveti un incarcator la un pret decent.
- Pai avem, dar e la abonament.
- Pai la liber nu aveti nimic?
- Ba da, dar e Zmartfon ZZ care costa incepand de la... PLM lei.
- Am pierdut 20j de minute cu voi, daca ma duceam la shaormeria de vizavi, sigur o rezolvam repede si bine.


Bre, nu povesteam tot tacamul asta, daca nu se intampla ca dupa experienta cu "Germanos te inarmeaza cu teknologia", nu ma duceam la shaormerie.
- Vreau si eu o shaorma.
- De care?
- Cu de toate.
- Aham.
- Auzi.. unde gasesc si eu un magazin sa-mi cumpar un incarcator de telefon?
- Pai ai fost la Germanos?
- Am fost, futui in gura, nu m-au rezolvat, voiau sa-mi ceara 200+ pe un incarcator, apoi voiau sa-mi faca abonament... Fuck them.
- Ce telefon ai?
- Petard X5.
- Aaa, cu incarcator normal. Am eu. Ti-l dau tie daca vrei, nu vreau nimic pe el.
- Aaa, mersi, dar nu mai bine mi-l bagi la incarcat ca vin eu sa-l iau mai trziu? Ca n-am nevoie de incarcator, mersi, oricum, esti baiat fain.
- Ba da nene! Da-mi Petard X5-ul incoa.
- Mersi vere!
- Ia de-aici si shaorma. Pofta mare~~~
:D

Deci morala ar fi.. astia de la shaorma cu de toate, chiar au de toate... Acum stau sa ma intreb, oare aia de la Germanos aveau shaorma?
hahaha
De gluma tine dar ca adevar pute rau.

#133
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 09.09.2005
Nervoși amândoi....

#134
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postmariusr1976, on 09 mai 2018 - 09:53, said:

De gluma tine dar ca adevar pute rau.
Poate nu ai intrat intr-un magazin al unui telecom, sa vezi cum cauta cu maxima disperare sa te imbarlige sa faci un abonament. La un moment dat mai era putin si ma plesnea un puţoi intr-un magazin Telekom, prin toamna 2014, pentru ca refuz sa imi fac abonament la ei. Intrasem sa schimb cartela, model vechi, cu una care stie 4G. Nu am mai scris pe forum la momentul respectiv. Evident ca acea cartela a fost pana la urma portata, nu schimbata.

Edited by biogood, 19 May 2018 - 07:36.


#135
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
La Telekom/Germanos cu cat esti mai agresiv cu atat te avanseaza.
Deaceea unii mai ca vor sa iti rupa capul cand intri in magazin fara sa vrei sa iei un abonament.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate