Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 

Deputatul mitraliera, Catalin Radulescu, loveste iar

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
42 replies to this topic

#37
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Ei lasa ca au fost spumegari atunci cand cu ani condus de giumbix ;) si pana la urma topicu s-a incheiat cu Mircea Diaconu e pa spre Bruxelles!

#38
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postdoxan, on 07 decembrie 2017 - 20:25, said:

depinde desigur la care dintre acele meserii ne raportam, of course

Posted Image e bine daca v-ati luat paranoia d-asta

#39
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Pai intotdeauna am spus, ca dintre toti, dumneta esti singurul care intr-adevar stii "meserie", in sensul bun al cuvantului. Aia din PNL & USR ar rula fin daca ar avea meseriasi ca dumneata pe acolo, asta e clar.

Edited by doxan, 07 December 2017 - 20:37.


#40
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
adevarul adevarat

Așa arată o jigodie emblematică a PSD! Un floc balonat puțind a căcat. Dezvăluiri care te fac să vomiți!


Quote

Așa arată o jigodie emblematică a PSD! Un floc balonat puțind a căcat. Dezvăluiri care te fac să vomiți! Băieții de la Recorder.ro l-au dat în gât.
Sunt 14 ani de când îi plătim indemnizație de revoluționar în semn de recunoștință pentru că ne-a adus libertatea în decembrie 1989. Rădulescu are titlul de „luptător cu rol determinant în victoria Revoluției Române” și încasează în fiecare an câte 5.000 de euro. Până acum a strâns de-un Range Rover, mașină pe care o pomenește adesea cu mândrie ca simbol al verticalității sale și ca garant al faptului că este incoruptibil (în ciuda unei condamnări definitive pe care o poartă după el).


#41
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,290
  • Înscris: 31.08.2006
Eu, si sunt convins ca si altii, am mai spus pe aici ca chestia cu indemnizatiile pentru revolutionari e o mare porcarie. Sute de mii de oameni au participat la evenimentele din decembrie '89, insa nu sute de mii au certificate de revolutionar. Pe ce criterii s-au eliberat acele certificate numai idiotii care le-au eliberat pot sa stie. Au fost si situatii absolut gretoase, ca deja nu mai sunt ridicole, cand de exemplu, un copil pe care il ducea bunica-sa in brate atunci a facut semnul victoriei si pentru asta a primit certificat de revolutionar. Probabil ca in emulatia acelor zile niste idioti l-or fi numit pompos "copilul revolutiei". Ce-ar fi insemnat ca toti cei care am luat parte la acele evenimente sa ne ducem cu tupeu sa cerem certificat de revolutionar ? Am cativa fosti colegi de serviciu cu care impreuna am facut parte atunci din garzile patriotice, cum se numeau la vremea aia, care zis, aparam intreprinderea de teroristii invizibili si faceam si filtre de circulatie, controland masinile din trafic in diverse zone "de foc" din Capitala unde din pacate, doi dintre colegii mei au fost impuscati mortal.  Niciunul nu ne-am dus sa cerem cu nesimtire certificatul lui peste. Astea au fost timpurile atunci  si am considerat ca ne-am facut datoria cetateneasca care se impunea in acele zile. Pentru ce sa cerem certificat ?

#42
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
asta e mafia de nespalati si derbedei a ciumii rosii....cei mai infecti hoti si nenorociti dintre romani...


Quote

Vreme de 8 ani, nimeni nu l-a deranjat pe Cătălin Rădulescu. A încasat indemnizație, laolaltă cu alți 400 de revoluționari piteșteni, în baza unor povești precum cele de mai sus.
În 2012, lucrurile s-au complicat pentru „luptătorii cu fapte deosebite în Revoluție“: indemnizațiile au fost tăiate de Guvernul Boc, iar în 2014 Guvernul Ponta a reintrodus această recompensă bănească, impunând, totuși, o condiție: verificarea revoluționarilor și instituirea unui nou titlu, cel de „luptător cu rol determinant în victoria Revoluției”. Scopul acestei decizii era de a-i recompensa doar pe revoluționarii care au avut acțiuni clare împotriva dictaturii ceaușiste în intervalul 16-22 decembrie 1989 și care au participat în orașele cheie ale Revoluției, unde s-a ieșit în stradă înainte de fuga lui Ceaușescu.
Ordonanța de Urgență dată de Guvernul Ponta menționa clar aceste orașe-martir: Timișoara, București, Lugoj, Caransebeș, Sibiu, Cluj, Cugir, Târgu Mureș. Deși Piteștiul nu figura printre aceste orașe, iar Cătălin Rădulescu nu se încadra în noile criterii, el și-a depus, fără să stea pe gânduri, dosarul pentru obținerea titulaturii de „luptător cu rol determinant”. În noua declarație din dosar, scrisă în 2016, deputatul PSD, își amintește brusc că a participat și la evenimentele din Timișoara, dar și la cele din București și inventează fapte de care nu pomenea nimic în mărturia din 2004.

carcalacul asta se bate azi cu pumnii'n piept ca el e medic. jogodie nenorocita!

Edited by christig, 23 December 2018 - 13:34.


#43
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,062
  • Înscris: 16.02.2017
Nici puscaria "nu este" pentru nenorocitul asta,merita spanzurat de un felinar undeva un centrul Bucurestiului.
Latura asta care a fost "peste tot si nicaieri" in vremea revolutiei sfideaza adevaratele victime.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate