Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra
 Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari
 

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1489 replies to this topic

#955
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
Confirm si eu ca bateria dupa update la miui 10 tine tot asa de bine la cum il folosesc eu.Nu am vazut vreo scadere a performantei sau a duratei de viata a bateriei

#956
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Și azi fiind vineri, a fost o zi foarte incarcata. Si cum am promis că voi posta un prt-scr  sa va arat cat m-ar ținut bateria, iată cum arată :

Attached Files



#957
chinezzu2003

chinezzu2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 15.01.2015
Salutare, din pacate sunt pe graba si cam asa am fost toata ziua si nu am apucat sa testez, dar azi cand eram la o tigara afara am vazut pe forumul oficial problema notificarilor.
Cica nu apar toate din cauza ca noi avem acum MIUI 10 si temele sunt facute pt MIUI 9.
" O simpla rezolvare ar fi sa luam theme pt MIUI 10 si va rezolva probelma notificarilor "
Pt theme setati regiunea pe India si o sa va apara 'Theme'
Daca incearca cineva si are vreun rezultat sa ne zica si noua, eu o sa incerc dar saptamana viitoare.
Seara placuta va doresc, am fugit la treaba

#958
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Se poate activa tipul notificării (vibrație, vibrație cu sunet, sunet, etc.) pe fiecare app în parte, separat  în funcție ce fel de notificare vrei să apară. Nu îmi mai aduc aminte sigur dar cred că această caracteristică a venit odată cu Androidul 8.1.0, deși e posibil să mă înșel.

#959
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Nu vad nicio legătură între tema selectată și notificările aplicațiilor. Tema modifica vizual anumite elemente, notificările sunt setări ce țin de sistem sau de fiecare aplicație în parte.

#960
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
La unele teme, e posibil sa nu afiseze notificarile pe lockscreen, cu toate ca ele vin normal. In rest, alte bube n-am observat.

Bine, asta e meteahna veche, nu e ceva nou.

In rest, cum spune si @primuministru , o tema nu iti poate restrictiona notificarile. Modifica doar aspectul vizual.

#961
caius_lucas

caius_lucas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.11.2013
Salut! Atunci cand apelez pe cineva iar imaginea de fundal este alba, in mijlocul ecranului parca este o pata galbena - portocalie. Aceasta este problema de care spun mai multi referitoare la defectul datorat supraincalzirii? Pot verifica si altfel daca acea pata chiar este acolo??? Multumesc!

#962
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,272
  • Înscris: 08.11.2016

View Postcaius_lucas, on 08 octombrie 2018 - 19:48, said:

Aceasta este problema de care spun mai multi referitoare la defectul datorat supraincalzirii?
L-ai simtit vreodata cald in mana ca eu n-am reusit nici macar sa-l incalzesc darmite sa-l supraincalzesc? Fa o poza la ceva alb si vezi daca mai e pata acolo.

#963
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,248
  • Înscris: 01.12.2001
De la MIUI 10 imi apare 2 in cerculet pt o singura notificare la mail, mess si wattsapp.
Nus ce are
Si s-au modificat notificarile audio si vibratiile. A trebuit sa le dezactivez de tot pt yahoo ca tot vibra noaptea cu toate ca vibratiile erau dezactivate pt yahoo
Attached File  Screenshot_2018-10-08-21-48-55-396_com.miui.home.png   1.97MB   72 downloads
La yahoo am dezactivat tot pt ca nu mergea doar sa las punctul rosu ca vibra la orce mesaj.

Edited by dorin_2k, 08 October 2018 - 20:53.


#964
fabian7ro

fabian7ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 961
  • Înscris: 13.01.2011
Așa e fundalul de apelare...mai gălbui la mijloc.

Petele alea galbene ce sunt defecte apar pe margini și sunt ca niste linii de obicei.

#965
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Attached File  Screenshot_2018-10-17-08-52-47-111_com.miui.securitycenter.png   187.92K   63 downloadsAttached File  Screenshot_2018-10-17-08-52-53-728_com.miui.securitycenter.png   206.18K   62 downloads

Xiaomi.eu 8.8.9

#966
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
E cineva care foloseste aplicatia de Music de pe telefon ? As vrea sa stiu daca ati observat diferente intre "Music" de la Xiaomi si "Play Music" de la Google. Sper ca nu-s singurul pe aici care nu are Spotify, Zonga etc si prefera sa asculte flac.pe telefon.

#967
caius_lucas

caius_lucas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.11.2013
Salut, foloseste cineva asa ceva ?? Credeti ca este ok? .https://accesoriimix...product_id=2287

#968
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,303
  • Înscris: 17.04.2006
Spuneti-mi va rog, secventa completa sa fac un buton pe ecranul principal, cu lanterna.
Nu gasesc deloc unde e lanterna Posted Image
Merci !

#969
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,248
  • Înscris: 01.12.2001
Scrie "lanterna" la cautare in setari.
Si alegi secventa dorita.
Eu am ales apasare lunga pe ACASA
Attached File  Screenshot_2018-10-24-20-15-15-042_com.android.settings.png   279.35K   36 downloads

Edited by dorin_2k, 24 October 2018 - 19:16.


#970
Mephistos

Mephistos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 25.06.2018

View Postmetalactual, on 24 octombrie 2018 - 19:11, said:

Spuneti-mi va rog, secventa completa sa fac un buton pe ecranul principal, cu lanterna.
Nu gasesc deloc unde e lanterna Posted Image
Merci !

Din ecranul de blocare unde iti cere sa glisezi in sus pt deblocare, gliseaza spre dreapta si ar trebui sa ai buton pt lanterna si buton pt telecomanda.

#971
OpelCalibra

OpelCalibra

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.03.2016
Cand vine update u de securitate pe octobmrie,  inafara de securitate mai aduce ceva nou??

#972
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Nu stiu, dar când o să ajung acasa o sa mai uit in globul de sticla să văd ce zice.

Edited by primuministru, 31 October 2018 - 12:33.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate