Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
1489 replies to this topic

#1207
winall

winall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 16.02.2019
Da.
Asa este,dupa resetare, volte ramane activ, trebuie insa sa fie activat din nou din cod pe telefon.

Attached Files


Edited by winall, 19 February 2019 - 21:56.


#1208
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
Pai vezi ca e bine?

#1209
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Aveți idee ce naiba se întâmplă de nu mai apar nici macar patch-uri de securitate pe telefonul asta? L-au abandonat chinezii pe partea de software în speranța că o să-l aruncam la gunoi și o să cumpăram altceva?

#1210
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,377
  • Înscris: 01.12.2001
Înseamnă că e bine securizat. Pe mine chiar ma supăra doar update-urile de securitate. Cele cu îmbunătățiri majore a aplicațiilor sunt ok (pt camera, agenda, calendar, apeluri) .
Securitate? Ce sa fure? Lista cu apeluri și sms-uri? Persoanele din agenda? 3 parole la logarea pe site-uri? (am 2 pass la logare :))

#1211
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
În special speram să apară un update care să permită transmiterea de SMS cu VoLTE activat pe Orange și un update care să facă posibila apelarea WiFi în rețeaua Digi pe telefonul ăsta.

#1212
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,377
  • Înscris: 01.12.2001
Eu am dezactivat VoLTE cand am observat ca nu se trimit SMS-urile.
Ai observat un avantaj cu VoLTE activat? La fel era in convorbire (cred). Daca celalalt nu are VoLTE, degeaba e.

#1213
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,038
  • Înscris: 26.09.2010

View PostSyneweap, on 04 martie 2019 - 09:27, said:

Aveți idee ce naiba se întâmplă de nu mai apar nici macar patch-uri de securitate pe telefonul asta? L-au abandonat chinezii pe partea de software în speranța că o să-l aruncam la gunoi și o să cumpăram altceva?

Xiaomi.eu beta primeste actualizari bine-mersi, in fiecare vineri:
Attached File  Screenshot_2019-03-04-11-41-03-644_pl.zdunex25.updater.png   314.11K   31 downloads

#1214
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,377
  • Înscris: 01.12.2001
Si chiar ai avut acele crashuri la camera, launcher sau setting? Dupa update au disparut?
Pe ROM-ul oficial nu am avut niciun crash.

#1215
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,038
  • Înscris: 26.09.2010
N-am avut nicio problema. Cred ca changelog-ul e la general, si unde e pentru un anume device, se mentioneaza. Cu vechiul update aveam probleme la aplicatia meteo, dar s-au rezolvat.

Update-ul din screenshot nu l-am facut si nici nu-l voi face. Daca nu e ceva important, nu actualizez, din moment ce telefonul se misca bine.

#1216
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,377
  • Înscris: 01.12.2001
Mi-a aparut azi o noua aplucatue: Mi Pay.
Nu are optiune de dezinstalare. Nus de unde a venit.

Edit
E aplicatie de sistem. Se poate dezinstala doar actualizarea

Edited by dorin_2k, 05 March 2019 - 16:40.


#1217
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostSyneweap, on 04 martie 2019 - 09:27, said:

Aveți idee ce naiba se întâmplă de nu mai apar nici macar patch-uri de securitate pe telefonul asta? L-au abandonat chinezii pe partea de software în speranța că o să-l aruncam la gunoi și o să cumpăram altceva?

Postat acum 5 zile pe forumul oficial:

"Update 9.2.28 for Redmi Note 4 Qualcomm / Redmi Note 4X (mido), Redmi 5 Plus is delayed due to system errors."

Din Noiembrie nu au mai lansat nicio actualizare pentru Redmi 5 Plus, atat pe canalul Stable, cat si pe cel Beta.
Înainte, pe Beta primeam saptamanal actualizari. De 4 luni tot posteaza acest mesaj: "Redmi 5 Plus is delayed due to system errors."

Nu stiu ce erori asa mari sunt de o echipa intreaga de developeri nu au reusit sa le rezolve in 4 luni.

MIUI 10 Global Beta ROM 9.3.1 Released Some Devices: Full Changelog:http://en.miui.com/thread-5843994-1-1.html

#1218
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016
Pana acum o saptamana incheiam o zi normala cu 65-70% baterie ramasa. De cateva zile, abia imi ajunge bateria pana la 10 seara (raman cu 10%).
Folosesc telefonul exact la fel ca mai denult, aceleasi setari, in niciun caz nu e solicitat dublu sau triplu.
A mai patit cineva?

#1219
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Daca ăsta e noul modus operandi a la Chinoiserie atunci pe mine m-au pierdut de client. O să mă îndrept spre alt producător.

Well... It was nice while it lasted...

#1220
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,038
  • Înscris: 26.09.2010
Actualizare noua, tot xiaomi.eu:

Attached File  Screenshot_2019-03-08-14-01-33-706_pl.zdunex25.updater.png   241.4K   38 downloads


Redmi5+ l-am lasat acum cu cartela Digi in el, il scot din folosinta. Pana se mai ieftineste RN7 Pro, merg inainte cu un MiMix2.

Edited by flobuc, 08 March 2019 - 14:04.


#1221
winall

winall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 16.02.2019
Pana la urma stie cineva ce se mai intampla cu updateurile pe redmi 5+ ?

#1222
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Am postat mai sus, din Noiembrie nu am mai aparut update-uri nici pe canalul Stable, nici pe canalul Beta. Asta in condițiile in care Beta primea update-uri saptamanal.

Scuza Xiaomi e ca intampina niste erori grave si update-urile cica ar fi amanate din pricina acestor erori. Eu cred ca l-au abandonat pur si simplu pe Redmi 5 Plus. In 4 luni si ceva rezolvau ei eroarea. La cate telefone lanseaza Xiaomi anual, e foarte greu sa le mai actualizezi pe toate. Sunt prea multe modele si variante.

#1223
winall

winall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 16.02.2019
Pai eu asta vreau sa stiu daca a fost abandonat ?

#1224
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Oficial nu recunosc nimic, dar aproape 5 luni fara actualizari...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate