Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Sistem supraveghere hikvision

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
florinelu

florinelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2005
Multumesc pentru sfaturi! O sa folosesc UTP simplu, fiecare camera cate un cablu, folosesc o pereche pentru video si restul pentru alimentare. Daca o sa pot, o sa testez si daca merg mai multe camere, macar 2 prin acelasi cablu. Daca nu merg cum trebuie stiu ce am de facut, mai cumpar cablu :)

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Firele din cablu sunt cam subtiri ptr alimentare. Ptr 10-15m se pot folosi - eventual puse in paralel.
mai mult nu prea.
Vezi de un cablu de calitate - gasesti destul de mult din aluminiu sau fier cuprat. Nu le recomand.
Preferabil ar fi un Belden 1583E.

#21
Curiosu0807

Curiosu0807

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 08.07.2018
Ficus, FTP e foarte ecranat, coaxialul deloc...
Majoritatea microfoanelor pe care le am văzut pe net sunt cu 3 fire...

#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Si coaxialul e ecranat - camasa are rol de ecran.
La microfoane - ori te-ai uitat la microfoane stereo, ori la cele profesionale cu conectori XLR.

#23
EduardEpc

EduardEpc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.07.2019
Buna ziua, am o camera hikvision ds-2cd2121g1-idw1, nu reusesc sa o conectez la internet. Dupa ce scanez codul qr, imi afiseaza mesajul "device offline". Am incercat sa o conectez si wireless si prin cablu la mai multe routere. Stiti cumva ce trebuie sa fac? Multumesc anticipat!

#24
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009

View PostEduardEpc, on 05 iulie 2019 - 12:14, said:

Buna ziua, am o camera hikvision ds-2cd2121g1-idw1, nu reusesc sa o conectez la internet. Dupa ce scanez codul qr, imi afiseaza mesajul "device offline". Am incercat sa o conectez si wireless si prin cablu la mai multe routere. Stiti cumva ce trebuie sa fac? Multumesc anticipat!

Salut! Ai activat camera cu SADPTool ? orice camera noua ip trebuie activata inainte vezi c trebuie sa faci port forward in router la portul 8000 si sa bagi ddns de la no ip sau din alta parte sa te poti conecta la camera de pe internet prin reteaua gsm de oriunde

#25
Turby

Turby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 10.05.2006
Va salut pe toti  .
Am cumparat de curand o camera wifi ip  hikvision ds-2cd2041g1-idw1   (  https://www.spy-shop...alimentare.html )  .  E montata afara undeva sus cu alimentare trasa la ea si conectata cu cablu  de date la routerul din casa care o vede si prin wireless .
Am reusit s-o activez , conectez pe toate telefoanele din curte ( prin adaugare pe fiecare din lista de deviceuri online ) , am reusit sa ma conectez de pe laptop  si desktop prin Internet Explorer doar , atribuindu-i in setarile camerei un ip fix definit de mine .
Reteaua  lan, wlan este cu ip dinamic .
Toate bune si frumoase  , totul setat , multumit de detectia miscarii de inregistrari de sunet  , insa nu pot sa ma mai conectez din afara retelei de acasa deloc , n-am incercat de pe alt pc de undeva din afara curtii dar telefoanele cum ies din zona routerului de acasa o vede offline .
In setarile camerei in setings, newtwork , platformacces apare offline .
In Wlan si Lan DHCP debifat fiindca daca bifez  n-o mai gasesc online pe nici un device  telefon sau pc .
La nivelul meu de experienta mi se pare foarte complicata de pus in functiune asa cum doresc eu  , va rog daca aveti mai multa experienta  poate ma lamuriti ce gresesc de nu o pot vedea din afara retelei locale si de ce este offline desi am incercat tot ce am gasit online in materie de tutoriale . Teoretic nu este autorizate de site-ul lor din cate vad  . Adresa de la server ip : dev.hik-connect.com
Initial  am montat-o si am adaugat-o pe rand pe telefoanele din casa prin scanarea etichetei camerei , dezavantajul a fost ca primul telefon era principal si dadea share la celelalte , de pe pc nu apucasem sa incerc s-o vad . Atunci a mers online si in afara curtii  . Apoi am ales varianta prima scrisa la inceputul topicului alegand un ip fix ales de mine ca sa o pot accesa mereu prin browser pe acelasi ip  .
Multumesc anticipat ptr eventualul ajutor .

#26
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Port forwarding in router ?

#27
Turby

Turby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 10.05.2006
Mai exact ce trebuie sa fac te rog? Sa ma uit in setarile routerului?

#28
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Pai trebuie configurat routerul ca la accesarea unui anumit port sa faca legatura cu camera.
Portul il gasesti in manual de principiu.
De asemenea daca nu ai IP fix de la provider vei avea nevoie de un provider de DNS dinamic.

Daca nu te descurci, vezi ce model e routerul si deschizi un topic pe Networking despre cum se configureaza.
Sigur se va gasi cineva cu acelasi router sa-ti explice.

#29
Turby

Turby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 10.05.2006

View Posteiffel, on 14 ianuarie 2020 - 20:04, said:

Pai trebuie configurat routerul ca la accesarea unui anumit port sa faca legatura cu camera.
Portul il gasesti in manual de principiu.
De asemenea daca nu ai IP fix de la provider vei avea nevoie de un provider de DNS dinamic.

Daca nu te descurci, vezi ce model e routerul si deschizi un topic pe Networking despre cum se configureaza.
Sigur se va gasi cineva cu acelasi router sa-ti explice.

multumesc frumos  .

Alta nelamurire , in special ptr cei ce au ceva asemanator :
in setarile inregistrarilor cu detectia miscarii , n-am gasit nicaieri in nici un manual daca patratelele rosii exclud sau definesc zona unde va lucra detectia .
Am observat pe rand ca indiferent cum desenez zonele de excludere, in cazul asta morisca cu punctele cardinale si cateva crengi cateodata tot inregistreaza continu in intervalele care le-am definit pentru inregistrarea locala doar pe baza detectiei de miscare chiar daca moriscasi crengile nu se clintesc .
De exemplu azi de 2 ore inregistreaza continu doar pentru ca este ceata densa si in fata camerei se vede ca si cum ninge abundent infrarosu .

Attached Files


Edited by Turby, 15 January 2020 - 06:57.


#30
nicupitea

nicupitea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 10.07.2011
Salut.
Care sa fie problema?

Attached Files



#31
speleus

speleus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 02.01.2006

View Postnicupitea, on 05 aprilie 2022 - 21:09, said:

Salut.
Care sa fie problema?
Din cate se pare ai posibilitate pe playback doar pe un singur canal.
Inchide playbackul pe camera 3 si incearca sa deschizi pe vizualizare alt canal.
Eventual sa nu fie si alti utilizatori conectati cu cerinte simultane.

#32
mihailov

mihailov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.06.2006
Vă salut
Dețin două sisteme de supraveghere, unul (DS-7608NI-K1-8P(B)(F20657671) si unul  DS-7608NI-K1-8P(B)(F18874931).
La cel cu F2, la playback,  pot selecta viteza de redare, X1, X2 etc, la cel cu F1, funcțiile sunt gri, adică inaccesibile.
Cum pot remedia aceasta problema, având în vedere că actualizările de  firmware sunt la zi?

#33
cbota

cbota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 29.03.2009
Buna ziua,

Am o camera de supraveghere HIKVISION careia i-am pus pentru inregistrare un card de mrmorie de 64GB. A mers foarte bine (inregistrarile se pastrau cam 3 zile jumate). De ceva timp inregistreaza cam 12 ore dupa care spune ca memorie e ”erororr”. Mentionez ca camera LIVE merge perfect. Am incercat sa formatez cardul de memorie si imi spune ca nu poate formata (merge cam 60% din operatie) si îmi da eroarea 380000 si spune sa verific reteaua. Daca dau reboot la camera la setarile de fabrica (fara sa modific IP care la mine e de forma192.168.100.20) camera isi revina si e ok (evident trebuie sa refac setarile,etc)
Oare e dus cardul de memorie? Eroarea pare a fi de retea conform codului. Am cautat pe net si n-am gasit nmic. Oare sa schimb cardul...pentru ca nu merge formatat? Ati mai intalnit eroarea (problema) asta?

#34
NAlexQ

NAlexQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 21.07.2011
Mai degraba e dus cardul, dar poti incerca intr-un PC\laptop sau telefon sa formatezi cardul.
Si daca ne poti zice ce model de camera mai exact si cardul de memorie la fel.

#35
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Ce aplicație în afara de Hik Connect recomandați?

#36
lexman

lexman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 01.07.2005

View Postbroris, on 03 ianuarie 2023 - 14:21, said:

Ce aplicație în afara de Hik Connect recomandați?
Pentru Hikvision? Doar Hik Connect.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate