Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

achizitie low speed juicer (storcator de suc turatie mica)

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
as fi interesat de opiniile celor care au un astfel de aparat !
comerciantii spun doar "chestiunile" pro-cumparare !  :)
merci
https://www.amazon.c...r/dp/B008DYKAKK

#2
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
iti recomand un omega. pe afara are garantie extraterestra de 10 ani. se spune ca cel cu un singur ax melcat ar fi mai bun decat cel cu doua...

daca ai buget nelimitat un angel juicer.

Attached Files


Edited by belogerer, 06 December 2017 - 21:50.


#3
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
asta este modelu' orizontal !
https://www.amazon.e...ds=omega juicer
vertical parca e mai "sic" ! Posted Image
ai un astfel de aparat ?
daca da, un user cu IQ de gaina (yo, adica) poate sa-l desfaca ptr curatare ? Posted Image
am vazut cateva video unde este o intreaga stiinta desfarecerea si montarea !

Edited by realduc, 06 December 2017 - 21:53.


#4
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
vertical e sic dar...desi ocupa mai putin spatiu si posibil ai gura de alimentare mai mare (crede-ma ca conteaza daca ai volum mare de fructe/legume) ca si solutie constructiva e un pic deficitara dpmdv.

constructiv sunt cele 2 solutii....vertical si orizontal. eu am omega orizontal si sunt f multumit. am facut inclusiv hrean cu el. daca am doar citrice folosesc un heinner de 49 lei dar daca chiar vreau suc pun omega la treaba si face suc.

curatarea e joaca de copii. aici e un alt avantaj fata de cele verticale.

Edited by belogerer, 06 December 2017 - 22:06.


#5
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,065
  • Înscris: 24.02.2011

View Postrealduc, on 06 decembrie 2017 - 21:44, said:

as fi interesat de opiniile celor care au un astfel de aparat !
Nu merita. Iese piure gretos din mere, exceptie cand sunt proaspete și zemoase, dar atunci sunt mult mai bune consumate ca atare. Din struguri negri iese prea gros si cu gust mult mai rau ca cel de must presat din cauza ca se zdrobesc si samburii.
Din morcovi, telina si alte radacinoase nu are gust bun.
Nu este nici sanatos sucul astfel obtinut deoarece contine mult zahar din fructe.
Deci, nu categoric.

#6
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View Postsandel1, on 06 decembrie 2017 - 22:06, said:

Nu merita. Iese piure gretos din mere, exceptie cand sunt proaspete și zemoase, dar atunci sunt mult mai bune consumate ca atare. Din struguri negri iese prea gros si cu gust mult mai rau ca cel de must presat din cauza ca se zdrobesc si samburii.
Din morcovi, telina si alte radacinoase nu are gust bun.
Nu este nici sanatos sucul astfel obtinut deoarece contine mult zahar din fructe.
Deci, nu categoric.

piure iese din storcatoarele de 2 lei. omega scoate suc. daca nu ai avut contact cu asa ceva abtine-te...

daca radacinoasele sunt rele sa bei suc de varza de bruxelles sau din iarba de grau spelta si vb dupa...

iar zaharul din fructe e nesanatos???

Edited by belogerer, 06 December 2017 - 22:13.


#7
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Sa înțelegem ca tu vrei sa-l cumperi din US sau din RO ?
Ma indoiesc ca gasesti pe aici pe cineva cu Nutriteam acela dar cine stie...

Din ceea ce sa gaseste la noi Kuvings sau Hurom daca bugetul iti permite.

Edited by MD, 06 December 2017 - 22:14.


#8
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Din Spania vrea sa-l cumpere.

View Postbelogerer, on 06 decembrie 2017 - 21:46, said:

iti recomand un omega. pe afara are garantie extraterestra de 10 ani. se spune ca cel cu un singur ax melcat ar fi mai bun decat cel cu doua...

daca ai buget nelimitat un angel juicer.
Angel Juicer este cel mai scump storcator orizontal (1200 - 1500 euro). Ce ti-a venit?  Posted Image

Edited by florinbad, 06 December 2017 - 22:18.


#9
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Primul link era din US al doilea din ES ...

#10
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View Postflorinbad, on 06 decembrie 2017 - 22:17, said:

Din Spania vrea sa-l cumpere.


Angel Juicer este cel mai scump storcator orizontal (1200 - 1500 euro). Ce ti-a venit?  Posted Image

am precizat ca e pt buget nelimitat...

#11
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006

View PostMD, on 06 decembrie 2017 - 22:19, said:

Primul link era din US al doilea din ES ...
Din SUA nu poate sa-l cumpere, devreme ce are aici UK, Germania, Espana, Franta si care or mai fi...

#12
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,065
  • Înscris: 24.02.2011

View Postbelogerer, on 06 decembrie 2017 - 22:11, said:

piure iese din storcatoarele de 2 lei. omega scoate suc. daca nu ai avut contact cu asa ceva abtine-te...
daca radacinoasele sunt rele sa bei suc de varza de bruxelles sau din iarba de grau spelta si vb dupa...
iar zaharul din fructe e nesanatos???
n-am de care zici tu, dar nu am nici de doi lei si stiu ce poate sa iasa din niste mere mai "fainoase". Deci acum daca cumperi din mall, mere proaspete (adica culese necoapte si tinute la frig) iese suc lichid. Daca azi cumperi mere romanesti, de la piata, sau ai din productie proprie si tinute in beci, iese terci din soiurile cele mai des intalnite.
-suc de varza de bruxelles sau din iarba de grau spelta- recunosc ca nu am facut niciodata, nu ma pronunt daca-i bun sau nu
-zaharul din sucul de fructe nu este sanatos din cauza ca este in cantitati prea mari si trebuie mult diluat sucul. Mai studiaza putin

Edited by sandel1, 06 December 2017 - 22:52.


#13
crull

crull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 10.01.2010
Eu am bagat fructe prin asta  si iese suc asemanator cu omega.

#14
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
exista ceva asemanator in China ! ... doar ca este in stare sa scoata suc din iarba !
otel inoxidabil, manual, costa cca 70 EUR ! ... pare o scula buna ! Posted Image
Serveru' Softpedia nu ma lasa sa pun link-u' !
o sa incerc sa pun  o poza !

Attached Files

  • Attached File  m.jpg   50.4K   24 downloads

Edited by realduc, 06 December 2017 - 23:22.


#15
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,447
  • Înscris: 04.05.2006
Orice zahar este nesănătos in cantități mari. Iar când storci fructele, aia se întâmpla: scoți cu precădere zaharul și pierzi pulpa și alte substanțe nutritive și/sau de ajutor in digestie, fibrele de exemplu.

#16
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
sucurile "gretoase" fara zahar, sunt cele mai sanatoase ! ... :)

#17
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
Uite unu de Electrolux facut la Satu Mare, este in perioada asta 204,80lei
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dnxbu7PHUiI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

View Postrealduc, on 06 decembrie 2017 - 23:16, said:

exista ceva asemanator in China ! ... doar ca este in stare sa scoata suc din iarba !
otel inoxidabil, manual, costa cca 70 EUR ! ... pare o scula buna ! Posted Image
Serveru' Softpedia nu ma lasa sa pun link-u' !
o sa incerc sa pun  o poza !

nu baga bani in scule dedicate pentru obtinerea sucului din iarba de grau decat daca esti sigur ca poti sa il si bei plus ca ai nevoie si de un germinator pt cresterea ierbii...

ca alternativa la ce ai gasit in china ai lexen - mai ieftin si de f buna calitate. cauta lexen pe amazon pt ca pe mine nu ma lasa sa pun linkul - e 42 euro

View Postsandel1, on 06 decembrie 2017 - 22:49, said:

n-am de care zici tu, dar nu am nici de doi lei si stiu ce poate sa iasa din niste mere mai "fainoase". Deci acum daca cumperi din mall, mere proaspete (adica culese necoapte si tinute la frig) iese suc lichid. Daca azi cumperi mere romanesti, de la piata, sau ai din productie proprie si tinute in beci, iese terci din soiurile cele mai des intalnite.
-suc de varza de bruxelles sau din iarba de grau spelta- recunosc ca nu am facut niciodata, nu ma pronunt daca-i bun sau nu
-zaharul din sucul de fructe nu este sanatos din cauza ca este in cantitati prea mari si trebuie mult diluat sucul. Mai studiaza putin

nu stiu cum sau de ce dar omega scoate suc si din merele alea fainoase de care spui tu.  e drept ca face ceva spuma si dupa doua mere tb oprit sa lasi sucul sa se decanteze sau il ajuti manual cu o lingurita dar totusi iese suc...

cu zaharul din fructe te contrazic. nu sunt de acord ca sucul ar tb diluat si nici ca ar dauna sanatatii indiferent de cantitate. pur si simplu nu poti bea atat de mult incat sa devina nociv acel zahar...

ps - va recomand sa vizionati gratuit http://www.fatsickandnearlydead.com/ un pic extrem dar mie unul mi-a dat de gandit...

Edited by belogerer, 07 December 2017 - 05:13.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate