Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Protest spontan la Parlament

* * * * - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1027 replies to this topic

#19
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View Postvanitty, on 06 decembrie 2017 - 21:07, said:


A fost, sanchi, o eroare materiala. Intre timp au sters legile de pe site-ul Senatului.

O greseala omeneasca, carevasazica.

Ce, PSD-istii nu e oameni?

#20
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006
Mai este presedintele, CCR-ul daca se incalca Constitutia. Care-i problema ?

Daca nu-i pe placul opozitiei se da adunarea ? De cand este asa in democratie ?

#21
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
Pai ma, la cati penali sunt acolo, un cap de acuzare in plus crezi ca mai intereseaza pe careva?

View Posthobbysat, on 06 decembrie 2017 - 21:10, said:

Daca nu-i pe placul opozitiei se da adunarea ? De cand este asa in democratie ?
Dintotdeauna. Si PSD ar putea da adunare de sustinere, au mai dat si s-au facut de maro.

Edited by Kersim, 06 December 2017 - 21:14.


#22
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
PSD a demonstrat astazi ca Parlamentul e doar un cuvant, nu o institutie.

#23
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View Postcatalina1, on 06 decembrie 2017 - 20:49, said:

....

Jigodii! Îmi pare rău, dar alt cuvânt nu exista.
Si mie imi pare rau sa citesc ca un alt moderator deja(a mai fost unul, nu retin exact Lex...) foloseste cuvinte nu tocmai potrivite la adresa unor parlamentari alesi democratic de majoritatea ce a fost la vot.Place sau nu astia au fost votati de majoritatea ce a fost la vot.La fel cum acum cativa ani domnul Basescu spunea ca sa iasa 5milioane instrada sa il dea jos.Nu minoritatea hotaraste intr-o democratie, indiferent cat de mult nu ne place ori nu suntem de acord cu ce hotaraste.

#24
68x95

68x95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 16.10.2017

View Post86-APP, on 06 decembrie 2017 - 21:01, said:

Cu subiect si predicat , nu cred ca vei afla ! Si eu caut , sa vad ce-am de facut !?

Sa stai in casa, se manifesteaza contra psd.

#25
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,571
  • Înscris: 05.11.2009

View Postgump4, on 06 decembrie 2017 - 21:12, said:

Si mie imi pare rau sa citesc ca un alt moderator deja(a mai fost unul, nu retin exact Lex...) foloseste cuvinte nu tocmai potrivite la adresa unor parlamentari alesi democratic de majoritatea ce a fost la vot.Place sau nu astia au fost votati de majoritatea ce a fost la vot.La fel cum acum cativa ani domnul Basescu spunea ca sa iasa 5milioane instrada sa il dea jos.Nu minoritatea hotaraste intr-o democratie, indiferent cat de mult nu ne place ori nu suntem de acord cu ce hotaraste.
colegul respectul (mai ales cand esti politician) se castiga nu e ceva ce ti se acorda automat. Au ajuns jigodii aia din parlamentul pesedist, pentru ca prin actiunile lor dovedesc ca chiar sunt jigodii, prietenii cei mai buni ai infractorilor.Iar cand majoritatea aia de care pomenesti devine toxica pentru stat, devine toxica pentru popor, majoritatea aia isi pierde legitimitatea si trebuie sa plece.Nu poti sa pretinzi ca ai legitimitate cand tu lucrezi non-stop impotriva tarii

Edited by vanitty, 06 December 2017 - 21:15.


#26
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006
Ok. Sa schimbam registrul ...

Se da foc la Reichstag Parlament ?

Edited by hobbysat, 06 December 2017 - 21:14.


#27
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009

View Postcatalina1, on 06 decembrie 2017 - 20:49, said:

Asta e protest spontan după orice definiție, ca tot au fost discuții pe forum. Știu ca s-a vrut sa se iasă un pic anticipat, dar, din cĂąte am văzut, cum s-au desfășurat lucrurile a pus capac și de asta s-a ieșit.

Am o cunoștință acolo, se pare ca sunt Ăźnspre 1000 de oameni.

Jigodii! Îmi pare rău, dar alt cuvĂąnt nu exista.

da.
asa e, jigodii.
ce dracu cauta sa se bata cu jandarmii, incercand sa ocupe strada?
cine dracu sunt ei, 400 sau 1000, sa stea parlamentu capra ca vor ei, jigodiile?
niste nemernici anarhisti.
jandarmii ar trebui sa-i amendeze si sa-i aresteze pe cei violenti.
pana cand sa ne batem joc de lege, doar fiindca parem demonstranti cu carte?


Catalina1: șters limbaj adresat indirect colegilor care au zis ca s-ar duce. Măcar dacă nu foloseai persoana a doua...

Edited by catalina1, 06 December 2017 - 21:20.


#28
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View Posthobbysat, on 06 decembrie 2017 - 21:10, said:

Mai este presedintele

Tinand cont de disperarea manifestata de fartatii tai, ma astept la o suspendare a lu' Iohannis. Caci e nevoie doar de suspendare[nu si de validarea suspendarii in urma unui referendum] ca sa-si treaca javrele noile legi.

Si cum astia modifica si legi penale.. e nevoie ca rahaturile astora sa fie in vigoare douj' de secunde. Totu' pica apoi ca un castel de carti. Caci se va aplica legea penala cea mai favorabila.

#29
chique

chique

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,839
  • Înscris: 28.07.2013
Doamne, acum trebuie mers masiv la parlament. E prima oara, in multi ani, cand ma oftic ca nu-s in Bucuresti.

#30
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,853
  • Înscris: 22.05.2011
Daca voi imi spuneti ca asta e democratie, cu tot ce s-a intamplat azi in parlament, eu ma duc si ma culc. Da ca mai aud pe careva ca ma freaca la cap cu parlamentul si cu democratia din Romania, il trec Dunarea.

#31
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
Vedeti voi: in jurul parlamentului este un loc si mai spatios decat in Piata Victoriei.

#32
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006

View PostAlecsandru010, on 06 decembrie 2017 - 21:15, said:


Tinand cont de disperarea manifestata de fartatii tai, ma astept la o suspendare a lu' Iohannis. Caci e nevoie doar de suspendare[nu si de validarea suspendarii in urma unui referendum] ca sa-si treaca javrele noile legi.

Si cum astia modifica si legi penale.. e nevoie ca rahaturile astora sa fie in vigoare douj' de secunde. Totu' pica apoi ca un castel de carti. Caci se va aplica legea penala cea mai favorabila.

Ar fi bine sa fie asa. Nu mai ies planurile unora de nimicire a acestei tari.

#33
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Nici o surpriza, coordonatorul tefelist Malin Bot a anuntat inca de acum o saptamana ca "next step" o sa fie intrarea in Parlament, sa vada daca calorifelele sunt suficient de calde.

#34
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009

View PostChriss_Summer, on 06 decembrie 2017 - 21:16, said:

Daca voi imi spuneti ca asta e democratie, cu tot ce s-a intamplat azi in parlament, eu ma duc si ma culc. Da ca mai aud pe careva ca ma freaca la cap cu parlamentul si cu democratia din Romania, il trec Dunarea.

da, ba, e democratie.
ai majoritate, si atunci faci ce vrei in parantezele constitutiei, ai inteles?
asta e parlamentarismul!
ce dracu e asa greu de inteles?!

#35
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,853
  • Înscris: 22.05.2011

View Postcasuta_papusilor, on 06 decembrie 2017 - 21:14, said:

L-am vazut si pe ala de ii zic astia statul paralel. Se pitea pe dupa un banner.

Edited by catalina1, 06 December 2017 - 21:23.


#36
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011

View Postgump4, on 06 decembrie 2017 - 21:12, said:


Si mie imi pare rau sa citesc ca un alt moderator deja(a mai fost unul, nu retin exact Lex...) foloseste cuvinte nu tocmai potrivite la adresa unor parlamentari alesi democratic de majoritatea ce a fost la vot.Place sau nu astia au fost votati de majoritatea ce a fost la vot.La fel cum acum cativa ani domnul Basescu spunea ca sa iasa 5milioane instrada sa il dea jos.Nu minoritatea hotaraste intr-o democratie, indiferent cat de mult nu ne place ori nu suntem de acord cu ce hotaraste.
Este dreptul meu sa am o părere foarte proasta despre ei și sa ma duc sa strig ca nu sunt de acord cu ce fac. Oricât de democratic ar fi fost aleși.

Edited by catalina1, 06 December 2017 - 21:19.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate