Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Birou de traduceri

Traducere medicala

Cum pot sa aflu daca am o boala g...

Viitorul Cinematografiei post-Ave...
 La un pas de moarte

Conjuncturi de evenimente putin p...

Se mai folosesc aditivi anti-deto...

Diverse teorii ale legaturilor de...
 Ionut Frumuselu - Fata pe care o ...

Diferente Intre Amplificatoare

Cafeneaua romanilor de pretutinde...

retusare zgarieturi jante
 Investitie de 300.000 Euro distru...

Pierdut portofel(acte, card etc).

sunt foarte indecis

PostgreSQL 11 Beta 1 Released!

Windows 10 - Preparing Automatic Repair

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

nclsam310

nclsam310

Junior

• Grup: Members
Salutare,

Sper ca ma puteti ajuta cu o problema.
Am un Lenovo Ideapad 100 cu windows 10 care nu vrea sa incarce windows. Ajunge la ecranul "Automatic repair" unde am doua optiuni - Restart si Advanced.

Ce am incercat pana acum fara succes:
- stick boot-abil cu windows sau DVD nou cu windows - folosit functia de "Start up repair" - blocat la "Attempting repairs"
- umblat in BIOS am incercat la optiuni de BOOT atat UEFI cat si LEGACY.
- functia "chkdsk"
- functia "bootrec"

Probabil cea mai simpla varianta ar fi reinstalearea windows-ului, insa as prefera o alternativa pentru a nu pierde programele si datele.

Multumesc pentru orice sfat!

YOUR_GOD

YOUR_GOD

Not assigned

• Grup: Senior Members
Format. Mi-a adus un amic unul, cu aceeasi problema. Cred ca Windows 10 este prea bun. Culmea este ca acel laptop a functionat cu 7, apoi 8, vreo 6 ani. Cum a venit 10, in cateva luni, a crapat.

LE: Amicul a incercat orice. Fara format, nu l-am scapat de probleme. A revenit la 8.1 de care este foarte multumit.

SpeedDemon

SpeedDemon

DIY-er

Pai si de la advanced ai continuat cu repararea? Eu parca l-am rezolvat odata asa si Windows 10 era pe la inceputul lui 2016, intr e timp a evoluat mult.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5Zkvlcnv-UU?rel=0 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu am windows 10 original de la inceputul lui 2016 fara probleme. Cand am folosit menioul advanced a fost din cauza unor foarte dese pene de curent, se faceau modernizari la retea.

nclsam310

nclsam310

Junior

YOUR_GOD, on 06 decembrie 2017 - 20:55, said:

Format. Mi-a adus un amic unul, cu aceeasi problema. Cred ca Windows 10 este prea bun. Culmea este ca acel laptop a functionat cu 7, apoi 8, vreo 6 ani. Cum a venit 10, in cateva luni, a crapat.

LE: Amicul a incercat orice. Fara format, nu l-am scapat de probleme. A revenit la 8.1 de care este foarte multumit.

O sa mai incerc putin asta seara, daca nu ii dau de cap, il formatez si gata. Multumesc pentru raspuns.

SpeedDemon, on 06 decembrie 2017 - 21:05, said:

Pai si de la advanced ai continuat cu repararea? Eu parca l-am rezolvat odata asa si Windows 10 era pe la inceputul lui 2016, intr e timp a evoluat mult.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5Zkvlcnv-UU?rel=0 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu am windows 10 original de la inceputul lui 2016 fara probleme. Cand am folosit menioul advanced a fost din cauza unor foarte dese pene de curent, se faceau modernizari la retea.

Am continuat cu repararea, insa fie se blocheaza la attempting repairs, fie imi spune ca nu a reusit. Din 4 laptop-uri cu windows 10, doar acesta a facut probleme.

Am incercat acum si comanda "sfc /scannow" , ajunge la 100% apoi da eroare "windows resource protection could not perform the requested operation".

Edited by nclsam310, 06 December 2017 - 21:29.

SpeedDemon

SpeedDemon

DIY-er

Incearca cu system restore.

nclsam310

nclsam310

Junior

Am incercat. Nu vrea nici asa.

costeld69

costeld69

Active Member

- Verifica hardul.

wb626ek

wb626ek

Active Member

Incearca cu lazesoft.
Macar iti salvezi ce ai de pe el.

nclsam310

nclsam310

Junior

Am reusit sa salvez ce aveam nevoie si apoi am formatat tot. Dupa reinstall merge perfect. Multumesc pentru ajutor!

Anunturi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate