Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Idee de afacere.

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017

View Postdorin_2k, on 06 decembrie 2017 - 20:28, said:

Daca ai veni la mine la usa, as fi de acord daca faci gratis lucrarea.
Au mai venit unii care au zus ca stropesc cu o solutie impotriva furnicilor, gandacilor si tantarilor. Trimisi de primarie.
Dupa ce au facut lucrarea, au cerut bani. Nevasta mea a zis ca nu are. S-au milogit sa le dea macar jumate.
O trimiteau sa imprumute de la vecini chiar.
Au plecat fara niciun leu de la noi. Posted Image
Eh, aici au gresit ca nu va aveau cu nimic la mana. Erau niste baieti, care aplicau metoda "Acoperisul" - se ofereau sa repare acoperisul la casele oamenilor la pret redus, iar dupa ce demontau acoperisul vechi, incepea negocierea pretului, si le era cam greu oamenilor sa iasa din combinatie ramasi fara acoperis deasupra capului.
http://adevarul.ro/n...412f/index.html

#20
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,209
  • Înscris: 06.01.2007
Bre nene, initiatorule.

Daca tu dai serci google la "gsm radiation cancer" ce câcat voiai sa-ti gaseasca bietul google?
Ia da si "carne de fazan cancer" sa vezi ce gasesti.

View PostUgho, on 06 decembrie 2017 - 20:02, said:

Cum sa nu le depaseasca daca au antena GSM pe bloc?
Tu stii cum e absorbita radiatia electromagnetica de 900MHz, 1.8GHz, sau 2.4GHz?
Dar stii cat de mult influenteaza distanta fata de sursa de emisie?
Crezi ca un telefon tinut la ureche produce mai putina radiatie inspre corp decat o antena de la 30 de metri?
Crezi?

#21
crull

crull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 792
  • Înscris: 10.01.2010
Dai drumu la treaba, fraieri gasesti, materiale sa ai.

#22
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,434
  • Înscris: 16.03.2004
Oamenii fumează, beau, alcool, cofeină, deși știu că acestea le vor face rău, dar nu se sinchisesc, de ce crezi că și-ar consuma timp și bani pentru ceva contra unor radiații despre care nu se știe mai nimic ?

#23
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006

View Postneagu_laurentiu, on 06 decembrie 2017 - 20:21, said:

Nu bate pe verticala!

Bate.

Nu stiu ce om normal ar vrea asa ceva dar fraieri paranoici gasesti peste tot. Bafta!

#24
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostUgho, on 06 decembrie 2017 - 19:37, said:

Ce parere aveti de  urmatoarea idee de afacere: o firma care ofera servicii de izolare pentru case si apartamente impotriva radiatiilor electromagnetice. Sunt o gramada de locuinte in Romania aflate in preajma antenelor GSM care ar putea beneficia de acest lucru.
M-am documentat si am aflat ca exista o gramada de materiale pentru a scade nivelul radiatiilor electromagnetice intr-o locuinta: vopsele cu particule metalice, perdele, covoare, folii metalice pentru ferestre, etc.
Eu m-am gandit sa fac asa: iau doi baieti cu mine, si mergem in blocurile pe care sunt amplasate antene GSM, batem la usa apartamentelor si le zicem:
  "Buna ziua, suntem de la firma cutare, am masurat nivelul radiatiilor electromagnetice in blocul dumneavoastra si a reiesit ca depaseste normele admise de peste 10 ori. Uitati aici aparatul de masura, puteti sa va convingeti apropo, stiati ca riscul de cancer creste de peste 50 de ori in aceste conditii, uitati aici studiile care demonstreaza acest lucru, ati suferit cumva in ultima vreme de oboseala, stress, insomnie, stiti noi putem sa va ajutam. Oferim solutii de izolare impotriva radiatiilor electromagnetice, avem toate materialele necesare si va putem garanta ca nivelul radiatiilor va scadea semnificativ in locuinta dumneavoastra, daca apelati la noi.
Copii aveti cumva? Stiti, ei sunt mai sensibili la radiatiile acestea, se pot imbolnavi mai usor, devin irascibili, nervosi, neascultatori, nu se mai pot concentra, ar fi pacat sa ii lasati sa traiasca in conditiile acestea...".

Ce parere aveti de aceasta idee si modul de abordare?
știi să dai gled? Îțimerge mâna cu trafaletul? că soluțiile tale cam trebuie ascunse cumva în pereți....

#25
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Adevarul este ca , daca o gandesti ca afacere si nu poti demonstra cu experti si studii ca radiatiile respective sunt nocive ( iti dai seama ca ANCOM-ul are niste norme la instalarea de relee si antene ) ...risti sa fii acuzat de inselatorie . In plus , se poate ca ce care le au ( respectivele surse ) sa te dea in judecata pentru dezinformare , calomnie , practici economice neconcurentiale .

Edited by JurasikMan, 06 December 2017 - 23:46.


#26
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,796
  • Înscris: 20.10.2015
O sa fi dat in judecata si o sa sfarsesti rau
Gaseste ceva fara sa inseli

#27
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 23.10.2015
Da nu exageram. Pe cei cu "bulele inteligente" nu i-a dat nimeni in judecată.

Problema e ca, dupa ecranarea apartamentului, clientii nu o sa mai poata folosi mobilele in casa.

#28
Skyspy

Skyspy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 02.09.2017

View PostLukRo, on 08 decembrie 2017 - 16:04, said:


Problema e ca, dupa ecranarea apartamentului, clientii nu o sa mai poata folosi mobilele in casa.


Il trimite Ugho pe frate-so cu alta firma sa dea jos stanioalele.

#29
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,796
  • Înscris: 20.10.2015

View PostLukRo, on 08 decembrie 2017 - 16:04, said:

Da nu exageram. Pe cei cu "bulele inteligente" nu i-a dat nimeni in judecată.

Problema e alta.
Cand ala iti pune antena pe bloc, vine cu un raport ca antena nu e nociva si comitetul avizeaza si semneaza.
Ei iau chirie pe antena aia.
Aceeasi antena e si in Franta si in Germania, deci, putin probabil sa nu se alinieze standardelor in vigoare.

Daca vine un stranb si le zice: "e nociva! Am eu un remediu"
Comitetul blocului pe baza raportului strambului da in judecata firma care a pus antena acolo, iar aia il da in judecata pe stramb pentru minciuna sau falsificarea datelor.
Din toata chestia asta, strambul iese in paguba, si chiar serioasa.

#30
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

View PostDaculScoril0, on 06 decembrie 2017 - 23:23, said:

știi să dai gled? Îțimerge mâna cu trafaletul? că soluțiile tale cam trebuie ascunse cumva în pereți....

nu'i neaparat nevoie. raditatiile sunt electromagnetice, intelegi? e suficient sa pui pe dinafara ferestrelor si a usilor a unui cordon metalic, magnetic si atrage raditatiile. cam asa cred ca merge afacerea.

mai era faza cu ceapa ce atrage energiile negative. ca e bine sa lasi cate o jumatate de capa prin casa pe ici pe colo, ca ajuta si mai ales in dormitor, pe langa pat, ca acolo petrci mult timp. nu am crezut in asta, da am spus sa incerc ca incercarea moarte n'are.
deci am imprastiat prin casa cam vreo doua kilograme de ceapa si am pus si pe noptiera langa pat vreo doua jumatati. ce s'a mai enervat nevasta'mea, ce scandal a facut ca nu poate sta in casa in duhoarea aia de ceapa... dar stii, a functionat. a atras numa energii negative. ce taraboi era in casa la mine in jurul cepei respective....

#31
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View PostTsunnnami, on 11 decembrie 2017 - 20:11, said:

Din toata chestia asta, strambul iese in paguba, si chiar serioasa.

Depinde. Dacă se roagă, iar Dumnezeu îl iubește, ar putea să iasă în câștig.

#32
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,796
  • Înscris: 20.10.2015

View PostSmurfK, on 13 decembrie 2017 - 20:26, said:


Depinde. Dacă se roagă, iar Dumnezeu îl iubește, ar putea să iasă în câștig.

Nope, e imposibil

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate