Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Restauratia borfasilor

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
52 replies to this topic

#19
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
@Laberta:
esti naiv. exista. multi.

Edited by andreim77, 06 December 2017 - 19:07.


#20
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,367
  • Înscris: 06.02.2008
Da. Pungașii lucrează la foc automat în timp ce vorbim. Prostii epocale.. 20 mai '90 și ultimul vot când lumea a stat în case. Vin vremuri grele, ce puteau fi evitate.

#21
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017

 caiuscorneliu, on 06 decembrie 2017 - 19:08, said:

Da. Pungașii lucrează la foc automat în timp ce vorbim. Prostii epocale.. 20 mai '90 și ultimul vot când lumea a stat în case. Vin vremuri grele, ce puteau fi evitate.
Eu percep(sper sa gresesc!) ca alunecam spre anii 90. Totusi fata de atunci ar fi o diferenta majora; atunci ziceam ca nu suferim degeaba, aveam speranta spre mai bine. Ziceam ca suntem in "tranzitie" fiind doar chestiune de timp pana la democratie, libertate si bunastare! Dar cand cazi de la mai bine la mai rau, cand te intorci in trecut, la ce sa mai speri?!
LE
Ne spusese Brucan ca o sa dureze doar 20 de ani! Eu am crezut, ba chiar mi s-a parut pesimist si ofensator termenul asa de indelungat!

Edited by 2003spirit, 06 December 2017 - 19:14.


#22
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011

 2003spirit, on 06 decembrie 2017 - 18:15, said:

LE
Sincer, ma incearca deznadejdea...
Tu aveai nădejde?
În cine?

#23
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

 andreim77, on 06 decembrie 2017 - 19:07, said:

@Laberta:
esti naiv. exista. multi.

Tot nu inteleg. ce beneficii ar avea? Chiar daca sunt simpli membri de partid, tot nu vad hidoseniile din jurul lor? Nu vor sa traiasca si sa-si creasca copiii intr-o tara democratica?
Cat de incrancenati pot fi?

#24
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 r_murphy, on 06 decembrie 2017 - 18:34, said:


ce nu am inteles niciodata si nici nu voi intelege este DE CE deranjeaza doar IMPOSTORII ASTIA?!?!?
pe vremea celor de dinainte nu am vazut sa fi deranjat pe cineva, si nici acum nu vad ca ar fi dreanjat ..

parca divertisul avea un cintec .. votati, dar nu cu ala!.
ca sa parafrazez cintecul, de ce "ie de porc" doar aia?

Nu imi aduc aminte ca fostii sa isi fi permis sa înregistreze o lege la senat ca fiind aprobată de deputati cand ea inca se dezbate.
Vezi stiri pe surse

#25
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017

 ddaannii, on 06 decembrie 2017 - 19:13, said:

Tu aveai nădejde?
În cine?
Da, in situatia starii de fapt simtitor mai buna decat in 1990! Asa cu chiu cu vai, doi pasi inainte unul inapoi, in astia 20 si ceva de ani s-a miscat ceva in bine in Romania si sunt frustrat ca sunt pe cale sa pierd asta. Si in plan economic si in plan politic s-au facut progrese pe care le credeam ireversibile. Sunt de parere ca ni s-a urat binele daca acceptam ca ce fac astia este normal. Da, aveam nadejde ca oricat de rau e, sunt semne de mai bine, incepuse sa merga ceva in Romania! Inclusiv deborfasizarea tarii, asa schioapa, selectiva, dar cu perspectiva de mai bine!

Edited by 2003spirit, 06 December 2017 - 19:22.


#26
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
@Laberta:
nu, nu au viziunea bunastarii generale, au mentalitatea de babuin: praduim tot, pt noi, ii calcam in picioare pe cine ne sta in cale. borala psihopata de azi din parlament a lacheului serban e esenta a tot ce reprezinta astia.

Edited by andreim77, 06 December 2017 - 19:22.


#27
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

 Laberta, on 06 decembrie 2017 - 19:13, said:

Chiar daca sunt simpli membri de partid, tot nu vad hidoseniile din jurul lor? Nu vor sa traiasca si sa-si creasca copiii intr-o tara democratica?
Cat de incrancenati pot fi?
Multi traiesc din slujbe la stat date pe naspa de partid. Cei care sunt in pozitia potrivita, iau spaga. Altii au firme-lipitori, cu contracte date pe naspa de partid. Toti acestia nu vor o tara democratica, ci una corupta. E pielea lor in joc, ar putea sa intre la puscarie.

#28
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Eu zic litania impotriva deznadejdii ...de JurasikMan cel Ingust la Minte .:

Eu trebuie să nu dezanadajduiesc !
Deznadejdea   ucide mintea.
Deznadejdea este moartea măruntă ce aduce paralizare totală.
Eu voi înfrunta deznadejdea .
Eu îi voi permite să treacă  peste mine şi prin mine.
Şi,după ce va fi trecut, Eu îmi voi întoarce ochiul interior şi voi privi întreaga cale a trecerii sale.
Prin locul pe unde a trecut deznadejdea , nu va mai fi nimic.Voi rămâne doar Eu.

Edited by JurasikMan, 06 December 2017 - 19:24.


#29
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

 JurasikMan, on 06 decembrie 2017 - 19:23, said:



Ce-ti veni, innebunisi? In loc sa ne gandim la o solutie, facem litanii?

#30
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017

 bladhaund, on 06 decembrie 2017 - 19:22, said:

Multi traiesc din slujbe la stat date pe naspa de partid. Cei care sunt in pozitia potrivita, iau spaga. Altii au firme-lipitori, cu contracte date pe naspa de partid. Toti acestia nu vor o tara democratica, ci una corupta. E pielea lor in joc, ar putea sa intre la puscarie.
Eu nu pot sa accept conditia de molusca. Sunt dispus sa pierd din caricatura de  bunastare pe care o percep eu decat sa pierd din libertatile de acum. Caci aici se va ajunge, la restrangerea libertatii. Daca borfasii resusesc sa instaureze republica asta a lor eu unul o sa ma consider infrant si umilit.
LE
Mai tineti minte chestia cu "legea antilegionara"?! Sa nu-mi spuneti ca borfasilor astia nationalist-ceusisti le pasa de asta ca nu cred. Scopul era altul! Parca zilel trecute am auzit  la radio despre ceva cu defaimarea... cu magistratii... Cred ca e in acelasi registru. "Amendament la legile justiției: Magistrații, obligați să se abțină de la defăimarea celorlalte puteri ale statului, Parlament și Guvern"

Edited by 2003spirit, 06 December 2017 - 19:33.


#31
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

 Laberta, on 06 decembrie 2017 - 19:13, said:


Tot nu inteleg. ce beneficii ar avea? Chiar daca sunt simpli membri de partid, tot nu vad hidoseniile din jurul lor? Nu vor sa traiasca si sa-si creasca copiii intr-o tara democratica?
Cat de incrancenati pot fi?
Pentru ei, cei care ne mulg si ne calca in picioare, asta ESTE o tara democratica.

#32
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

 Laberta, on 06 decembrie 2017 - 19:26, said:


Ce-ti veni, innebunisi? In loc sa ne gandim la o solutie, facem litanii?
Ne mai facem curaj ,mo !

#33
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017

 2003spirit, on 06 decembrie 2017 - 18:50, said:


Ce e cu Udrea?! Mai exista  vreun tampit care se uita in gura unui infractor condamnat ca Udrea?!

Io, personal, cunosc unul... Posibil sa il stii si matale!

#34
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

 andreim77, on 06 decembrie 2017 - 18:54, said:

trebuie rasi din sistemul public toti analfabetii astia nenorociti din psd, pnl, alde, udmr, clicile lor jegoase, rubedenii, cunostinte, etc.
tragedia e ca au in spate milioane de-ai nostri, da, dintre noi care ii sustin si le convine, incuiati, intunecati, asistati lenesi. pensionari senili care se bucura la 100 de lei adaugati la pensie de 800, 1000, etc dar pe care o dau toata pe diverse.
astia suntem, printre altele, asta-i realitatea.

Foarte bine punctat! Posted Image

#35
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 andreim77, on 06 decembrie 2017 - 19:04, said:

statistic pot sa banuiesc ca si aici pe softpedia, psd-alde ar castiga alegerile.
trist ce jos am ajuns. Ca natie, societate, ce vrei.
Eu zic ca astia care au votat USR , dupa nesimtirea si bataia de joc din parlament , ar trebui sa se ascunda undeva ...

#36
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007

 JurasikMan, on 06 decembrie 2017 - 19:23, said:

Prin locul pe unde a trecut deznadejdea , nu va mai fi nimic.Voi rămâne doar Eu.

bi lal kaifaaaa!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate