Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
fassss pe iesirea digitala?

Vreau sa cumpar o cheie dinamomet...

Prelungire/modificare abonament c...

Ecranul laptopului este negru
 Video pixelat

Carte cu un anumit subiect

Despre AnyDesk

Cooler fan merge incontinuu
 Inca o posibilitate noua de rezil...

Cheie(baterie) B5.5

Care este cea mai simpla/rapida p...

HDD + Rack conectat la un laptop
 Holocaustul yemenit

Alegere subwoofer SVS: PB-1000 vs...

Win 10 - HP ProBook 4530s - Slow ...

Targul de turism

Instalare XP din Windows 7

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

octavvv

octavvv

Junior

• Grup: Members
Salut

Se poate instala Windows XP pe alt drive din Windows 7 fara sa mai fac CD ? Win7 este pe C:\ iar eu vreau sa instalez XP-ul pe D:\

Banuiesc ca nu dar vreau sa imi confirmati

Multumesc

Morphinus

Morphinus

Member

Daca doresti un dual boot intre sistemele de operare este posibil acest lucru dar nu in ordinea mentionata de tine.
Intai trebuie instalat Windows XP apoi intr-o partitie separata Windows 7.

Edited by Morphinus, 06 December 2017 - 16:33.

eiffel

eiffel

BusyWorm

• Grup: Moderators
Daca acel drive este fizic un alt hardisc, deconectezi hardul cu Windwos 7 si si nstalezi XP-ul pe hardul celalalt.
Apoi din meniul de boot al placii de baza selectezi pe cel de pe care vrei sa bootezi.

Daca e acelasi HDD atunci poti instala pe D XP-ul dar vei distruge sectorul de boot al Windwosului 7.
Caz in care va trebui sa apelezi la asta - https://forum.softpe...stalat-ultimul/

Edited by eiffel, 06 December 2017 - 16:34.

octavvv

octavvv

Junior

View Posteiffel, on 06 decembrie 2017 - 16:33, said:

Daca acel drive este fizic un alt hardisc, deconectezi hardul cu Windwos 7 si si nstalezi XP-ul pe hardul celalalt.
Apoi din meniul de boot al placii de baza selectezi pe cel de pe care vrei sa bootezi.

Daca e acelasi HDD atunci poti instala pe D XP-ul dar vei distruge sectorul de boot al Windwosului 7.
Caz in care va trebui sa apelezi la asta - https://forum.softpe...stalat-ultimul/

Mi-am facut cd bootabil cu Windows XP

Faza este ca pe D:\ am instalat Windows 10, cum fac sa il dezinstalez ?

_-_

_-_

- Magister Ludi -

• Grup: Moderators
Nu se dezinstaleaza. Stergi partitiile create de Windows 10 impreuna cu actuala partitie D: si creezi o noua partitie in spatiul ramas nealocat.

octavvv

octavvv

Junior

Eu am citit pe net ca trebuie mai intai sa intru in 'msconfig > boot' si de acolo sa sterg Windows 10 si sa setez default Windows 7 iar apoi sa formatez drive-ul D:\ (pe care e instalat Windows 10), asta fiind tot.

E ok varianta asta?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical. Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate