Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Cea mai importantă lecție (socială) pe care ați învățat-o pe Softpedia

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,232
  • Înscris: 13.06.2004
Eu recunosc că mă mir că am reuşit să rămân destul de calm la atacurile promovate de unii forumişti. Recunosc că am şi o mică plăcere sadică în chestia asta: să văd cum sunt ei sacanţionaţi.

#74
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
la inceput eu am provocat mai insistemt si am fost "premiat" cu niste puncte....
acu m-am mai cizelat un pic... dar naravul a ramas....

#75
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,232
  • Înscris: 13.06.2004
Recunosc, şi mi-e mie uneori de puncte (deşi nu am luat vreunul pentru injurii la adresa unui coleg).
Dar dacă ajungi să te iei la ceartă cu cineva pe forum, nasol, că nu poţi să-i dai ignore total, precum pe facebook.

#76
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005

View Postdjl, on 07 decembrie 2017 - 15:22, said:

Dar dacă ajungi să te iei la ceartă cu cineva pe forum, nasol, că nu poţi să-i dai ignore total, precum pe facebook.
la 70k posturi chiar nu stii chestia asta....
https://forum.softpe...ea=ignoredusers

Edited by arg, 07 December 2017 - 15:36.


#77
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Am vazut ca am 2 pe lista de ignore. Nu tin minte sa fi trecut constient un user pe ignore. Ciudat. Posted Image
Oricum i-am sters din lista.

#78
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Primul thread de pe softpedia in care am postat a fost "Ce ai mancat azi". Posted Image. Din ce citisem pe-acolo, m-am si mirat cat de putin pot manca unii oameni.
Apoi, o perioada am functionat pe sl (care in 2006 nu era ce este acum, era o arie mult mult mai decenta), pentru ca la intrebari sexistentiale cine se pricepe mai bine decat o femeie. Si tot postand, incepi sa te familiarizezi cu forumistii, percepandu-i ca pe niste colegi de serviciu.
Cert este ca pe fiecare arie se fac grupulete, si, ca incepator, esti tare bucuros cand esti bagat in seama de cei mai populari.
Eu am avut norocul de @hardvare (preschimbat in Vineri), un user tare destept si binevazut de multi, mai putin de moderatori. Si, incetul cu incetul ne-am format o gasca (none, radup, don danielo, Qzone, mai tarziu radumiki si multi altii), un fel de #rezist in fata mozilor de atunci.

Ca o concluzie: pe forum trebuie sa ai idei, umor, sa fii deschis si la ideile altora, sa ajuti si sa nu-ti bati joc de un user daca se exprima mai greu.
Si-i mai raspund unui user de mai sus, cel care zicea ca daca am avea puterea lui Dragnea am face la fel ca el, am fura: Te rog sa vorbesti in numele tau.
Nu toti care trag din greu pentru traiul de zi cu zi il au ca idol pe Dragnea. Sau pe un parvenit ca el.

Edited by Laberta, 07 December 2017 - 20:55.


#79
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ehhh, te-a cuprins si pe tine nostalgia vremurilor demult apuse.... :D

#80
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cea mai importanta: naivii se cred anonimi, iar desteptii mint de ingheata apele si in anonimat.

#81
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017

View PostCr1spy, on 09 decembrie 2017 - 13:14, said:

Cea mai importanta: naivii se cred anonimi, iar desteptii mint de ingheata apele si in anonimat.
Păi de mințit mint majoritatea în anonimat, dar nu sunt deștepți.
Nu în modul și nu la nivelul la care se cred ei oricum.

View PostLaberta, on 07 decembrie 2017 - 20:41, said:

Si-i mai raspund unui user de mai sus, cel care zicea ca daca am avea puterea lui Dragnea am face la fel ca el, am fura: Te rog sa vorbesti in numele tau.


Și în numele al celor 95% din țara asta.
Așa cum a zis JurasikMan, majoritatea oamenilor fac parte din aceeași mocirlă, dar cum fiecare este acoperit în r**** său propriu, îi minte pe alții să creadă că el este mai curat și mai lucid la minte. ( it takes one to know one Posted Image )

9 persoane din 10 îți vând BS când vine vorba de viața lor.
Nici nu au o autocritică clară despre ei înșiși, nici nu au echilibrul mental suficient pentru a se privi în oglindă cu adevărat, și nici nu au forța necesară pentru a trece la acțiune și pentru a ajunge la progres.

Edited by althea, 09 December 2017 - 14:34.
corectie typo


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate