Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Cea mai importantă lecție (socială) pe care ați învățat-o pe Softpedia

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#19
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017

View PostJurasikMan, on 06 decembrie 2017 - 13:16, said:

Exact ! Rest my case !
Cum vrei, nu pot spune că mi-au stârnit interesul prea multe persoane pe s/p, ție ți-am văzut postările în mai multe părți și păreai cineva cu o gândire destul de ascuțită, de asta m-a surprins faptul că ești mai narrow-minded ( și totuși nu atât de narrow-minded încât să nu fii conștient că ești narrow-minded ).

#20
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005

View PostJurasikMan, on 06 decembrie 2017 - 12:42, said:

Este ca si cum ai face operatii matematice in baze diferite.
Nu vad sa fie o problema.

#21
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017

View Posthoreanicolae, on 06 decembrie 2017 - 13:21, said:

Aici am vazut cu ochii mei ce fel de mentalitate au multi romani, si de ce PSD inca e la putere Posted Image.
Nici nu mai știu care filozof a zis asta, dar se aplică cu vârf și îndesat României: Fiecare conducere este reflecția oamenilor care alcătuiesc poporul și fiecare popor își merită soarta în mod colectiv.

View PostMarianG, on 06 decembrie 2017 - 13:28, said:

Nu vad sa fie o problema.
Dpdv matematic, niciuna.

Dpdv uman, ar fi câteva: ego-ul personal, lenea, lipsa rafinamentului, incapacitatea de autoreflecție, deprinderi compulsive și primitive, incapacitatea de autodepășire.

Edited by AL_DRAGON, 06 December 2017 - 13:32.


#22
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,523
  • Înscris: 30.10.2003

View PostAL_DRAGON, on 06 decembrie 2017 - 13:02, said:

Mersi de feedback, sunt bucuros că ți-ai irosit 45 de secunde din viață ca să îmi scrii.
Aproape de fiecare dată te văd, deși nu îți plac postările mele, așa că ori ești masochist, ori ești altceva... Posted Image
A doua lectie e ca iti ia mai mult de 5 minute sa cunosti un om. Tocmai ce demonstram asta. :D
Sper ca nu ai inteles gresit ca era despre tine. Chiar e o lectie serioasa.

View Postaddumi, on 06 decembrie 2017 - 13:13, said:

Ca nu se poate discuta in termeni decenti. De ce? Pentru ca indiferent de subiectul pe care l-ai deschide va aparea o "armata" de smecherasi care te vor lua peste picior. Ei, acesti ingnoranti cu diploma, se cred buricul pamanutului si te "rezolva" pe loc.
Nu conteaza in ce situatie te afli, nu coteaza ca este imposibil sa ai cunostiinte in toate domeniile, nu conteaza nimic. Ei sar pe tine, uneori te si insulta si fac tot ce pot sa te reduca la tacere.
Totul depinde cum abordezi problema, ce argumente aduci si daca esti in stare sa mentii discutia pe fagasul normal. Mai depinde si de imaginea pe care ti-o castigi pe forum. Ideile unui user serios si cu vechime au o mai mare greutate fata de unul nou sosit. Stii ca omul e procupat de o tema anume si ii raspunzi pe masura. Insa sunt destui useri noi care deschid topicuri "hit and run", apoi dispar in neant. Cu timpul nu ii mai iei asa in serios. In plus, tema ta e posibil sa se fi dezbatut de vreo 4-5 ori. Cine mai are chef sa discute aceleasi idei?

#23
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Blogurile si forumurile sunt locurile in care noi ne varsam frustrarile, atunci cand, in viata reala, nu da nimeni 2 bani pe parerea, morala sau spiritul nostru critic.
La fel fac si cei mari, din politica - cat timp parlesc porcul si stau la spritzuri cu statul paralel, totul este ok, cand sunt trimisi sa doarma sub scara atunci incep sa se reverse pe Facebook, bloguri si forumuri - vezi Voiculescu (scrieri de puscarie), Ponta, Vantu, Daniel Dragomir... Chiar Dragnea a inceput sa indrageasca comunicarea pe Facebook... in ultima vreme.

#24
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006

View PostMarianG, on 06 decembrie 2017 - 13:28, said:

Nu vad sa fie o problema.
Am omis sa pun si urmarea : " ...si sa te astepti la aceleasi rezultate " .

Al.dragoane ...vezi ce ziceam mai devreme. Tu ma faci ingust la minte . Eu ma fac ca nu-s suparat. Regulamentul zice ca trebuie sa ma fac ca accept asta. Eu nu-s ipocrit. Daca eram fata in fata nu aveai curajul sa imi zici asa ceva. Sunt tare lat in spate si meseria mea este sa antrenez oameni in diferite stiluri de lupta , oameni cu care tu nu ai avea curajul sa stai in aceeasi incapere.  Ecranul de dupa care imi explici cat de redus sunt eu este un bun paravan ...altfel ...nu pot spune aici ce transformari fizice sufereai ca ma trezesc cu "suspend" . Pe de alta parte,.eu nu reclam faptul ca m-ai jignit .  Ar insemna sa iti dau  prea mare importanta . Sigur , nu te accept . Nici pe tine si nici cugetarile tale . Dar , fiind  lume virtuala , regula de baza este sa ma declar fericit ca gandesti altfel decat mine si sa ma minunez de complexitatea ta . Realitatea este ca imi este mila de tine daca o sa ai  ghinionul sa dai peste mine si sa stiu ca esti tu. Iti dai seama ce ar putea face un ingust la minte cu muschii mari si cu  viata petrecuta in sporturi de contact . Crezi ca mi-ai putea schimba dorinta arzatoare sa iti intorc amabilitaturile ? Eu pariez ca nu . De fapt nici nu te-as asculta . Ai putea sa-mi oferi si bani ...tot nu ar conta . DEci , morala ...oamenii nu se schimba , nu accepta alte idei decat ale lor . Tu nu accepti gandirea mea ( desi ipocrizia zice ca ar trebui sa fii tolerant ) ...eu nu apreciez aprecerile tale la adresa mea .

Edited by JurasikMan, 06 December 2017 - 14:06.


#25
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Am invatat ca chiar daca esti un mic pestisor inutil, frustrat si doborat de viata, aici mai ai o sansa sa fii cineva.
Dai din taste, nu te costa nimic. Dar daca-ti iese, vei fi apreciat si vei intra aici cu placere.

#26
bibisi

bibisi

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.12.2017

View Postmaccip, on 06 decembrie 2017 - 14:31, said:

Am invatat ca chiar daca esti un mic pestisor inutil, frustrat si doborat de viata, aici mai ai o sansa sa fii cineva.
Dai din taste, nu te costa nimic. Dar daca-ti iese, vei fi apreciat si vei intra aici cu placere.


deci, te incluzi

#27
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Taci ma din gura ca esti biban.
Ma includ, dar nu vorbeam cu tine, vorbeam si eu cu astia de au macar 1000de postati pe cativa ani.
Tu mai ai de papat mult plancton pana ajungi rechin ca mine.

#28
bibisi

bibisi

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.12.2017

View Postmaccip, on 06 decembrie 2017 - 14:37, said:

Taci ma din gura ca esti biban.
Ma includ, dar nu vorbeam cu tine, vorbeam si eu cu astia de au macar 1000de postati pe cativa ani.
Tu mai ai de papat mult plancton pana ajungi rechin ca mine.


si cei cu mii de postari sint bibani, nu rechini

#29
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
Aici pe softpedia sunt rechin.
Intreaba pe cine vrei tu.

#30
bibisi

bibisi

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.12.2017
si te simti bine fara bibani

#31
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
- Am invatat ca demonii sunt printre noi.
- Am invatat organismul uman poate fi controlat prin telepatie.
- Am invatat ca avem multi oameni de stiinta de care nu stie nimeni.
- Am invatat ca energiile emanate in jurul nostru pot avea o culoare transparenta. Cu totii le vedem, dar multora le e frica sa recunoasca. Mie nu mi-e frica, chiar le vad.
- Am invatat ca unde apar eu, totul se sfarseste.

Pe langa astea am invatat multe altele dar trebuie sa mi le amintesc.

Edited by Zark, 06 December 2017 - 15:04.


#32
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007
bibisi, te vad dornic de afirmare.
Stai pe langa mine si o sa-ti fie bine si tie.
Iti zic eu de care sa te iei, pe care sa-i lasi in pace.
Nu te arunca kamikaze ca te curenteaza aia.
Oricum, pana ajungi in poiana trebuie sa-ti satisfaci stagiul de pregatire in alea 100 de posturi.
Am fost si eu mic si stiu cum e.
Nu uita insa: o mana spala pe alta. Daca esti loial, vei putea ajunge si tu candva sus.

#33
bibisi

bibisi

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.12.2017

View Postmaccip, on 06 decembrie 2017 - 15:05, said:

bibisi, te vad dornic de afirmare.
Stai pe langa mine si o sa-ti fie bine si tie.
Iti zic eu de care sa te iei, pe care sa-i lasi in pace.
Nu te arunca kamikaze ca te curenteaza aia.
Oricum, pana ajungi in poiana trebuie sa-ti satisfaci stagiul de pregatire in alea 100 de posturi.
Am fost si eu mic si stiu cum e.
Nu uita insa: o mana spala pe alta. Daca esti loial, vei putea ajunge si tu candva sus.


eu ma simt sus

nu vreau sa ajung in Poiana pt ca mi se pare aria cu cea mai mare demagogie

#34
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017

View Postomuspan, on 06 decembrie 2017 - 14:02, said:

Asa e, in fiecare moderator sade un mic dictator.
Respect pentru excepții.

View Postbibisi, on 06 decembrie 2017 - 15:12, said:

eu ma simt sus

nu vreau sa ajung in Poiana pt ca mi se pare aria cu cea mai mare demagogie
Rar văd rostul Poianei.
Da, subiectele care se discută sunt actuale, dar fiecare vorbește pe lângă fiecare.
Cred că dă senzația unei fel de cârciume, unde fiecare poate să vorbească despre politică cu iluzia că părerea lui contează ceva.
Și adevărul este că opinia chiar contează ceva, dacă faci ceva cu ea. Dacă doar vorbești despre ea, nu rezolvi nimic.

View Postmaccip, on 06 decembrie 2017 - 15:05, said:

Nu uita insa: o mana spala pe alta. Daca esti loial, vei putea ajunge si tu candva sus.

Traducere: dacă lingi unde trebuie, vei ajunge într-o mocirlă comfortabilă.
Tot porc vei rămâne, dar vei avea o reputație și vei fi considerat inteligent printre ceilalți porci.
O mână o spală pe cealaltă, un creier îl spală pe celălalt.
Posted Image

Edited by AL_DRAGON, 06 December 2017 - 15:17.


#35
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007

View Postbibisi, on 06 decembrie 2017 - 15:12, said:

...mi se pare aria cu cea mai mare demagogie
Pai da, ai dreptate. Eu ce naiba am zis de la prima postare?
Poiana e grea. Tu alegi. Daca vrei sa te lupti cu demagogia, daca vrei s-o ridici la nivel de arta, tu alegi.
Vei intalni pe-acolo patroni, oameni de succes, bussinessmani, formatori de opinie.
Sau oameni simpli, dar cu o conduita morala ireprosabila, gata oricand sa-ti impartaseasca din experienta lor. Sa te-ndrume, sa-ti arate cum trebuie facut. Ce e bine, ce nu e bine.
Nici viata asta online nu e asa de usoara.
De-aia zic ca tre sa fii pregatit, nu te arunci aiurea. Te fac aia muci.

#36
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
lectie sociala pe Softpedia FORUM ? ... pai da ! ... ca nu-i totuna Softpedia cu site-ul romanesc
Softpedia Forum ! ...
lectie, una singura: cei care stau multe ore
p'acilea nu prea au viata sociala ! ... aici ma includ si pe mine ! ... Posted Image

Edited by realduc, 06 December 2017 - 15:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate