Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

putere boxe ford fiesta

  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
M-am uitat pe net si cred ca am sa caut ceva cu: cd, usb, bluetooth, aux. Ca sa am mai tot.. Am gasit ceva mai ieftinut care sa contina mai tot. Voiam sa mai stiu cum e cu imbinarile la spate? Am vazut mai multe tipuri.. 1din si 2din. Care e diferenta?

#20
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Te referi la mufe ?
Pune o poza cu ce mufe are masina .

#21
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017
Pioneer , Alpin si Kenwood dupa urmeaza restul .
Sub 400 lei cumperi petarde.
BT deja este dotare standard .
Merita niste bani in plus pentru ceva de calitate , face condusul placut . HU ieftne sunt ca bikini rusesti - te zgarie la gat si te jeneaza in talpa .
Orice HU cumperi va merge bine pe difuzoarele stock daca asculti din amplificatorul integrat in hu .

#22
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Sau ceva mai lesne https://altex.ro/med...-bluetooth-usb/

#23
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017
Recomand mai bine un Pioneer https://altex.ro/rad...AyAAEgI4E_D_BwE
Are sunet mai cald , inalte mai fine . Sony se aude ca in perna .

#24
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Eu ma gandeam la asta ca are si cd: https://m.emag.ro/ra...t/pd/DGJWK7BBM/

#25
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pt ce ai nevoie de CD ? Sa plangi iarna cand ingheta si se aude ca pixu ?! Pe un stick usb poti pune muzica de la 100 de CD-uri .

#26
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017
CD e ca mort pe partea auto, in competitii se mai foloseste avand in vedere suporturile nou aparute ce sunt muuuult mai comode , ca stick, sd card , conexiunea BT audio.
JVC nu recomand , Kenwood da , sunt acelasi concern dar calitatea este net superioara la cel din urma.

Edited by ldpe, 06 December 2017 - 12:52.


#27
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postluciaus, on 06 decembrie 2017 - 10:16, said:

M-am uitat pe net si cred ca am sa caut ceva cu: cd, usb, bluetooth, aux. Ca sa am mai tot.. Am gasit ceva mai ieftinut care sa contina mai tot. Voiam sa mai stiu cum e cu imbinarile la spate? Am vazut mai multe tipuri.. 1din si 2din. Care e diferenta?
Cauti mai ieftin? Esti OK. Nemtii aveau o vorba: Nu tot ce-i scump e si bun, dar, tot ce e ieftin, e prost. Ca atare....

#28
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Eu ma gandeam ca pe cd claritatea e mult mai buna decat pe stick. Adevarul e ca am folosit si mult timp un modulator si diferenta intre cd si modulator era uriasa

De obicei ma uit si la review-uri. Nu il iau ca e frumos si este ieftin :))

#29
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 31.03.2005
Asa cum au spus colegii te uiti la mufe daca seamana cu ce ai la masina sau nu. 1din este player de inaltime normala iar 2din este player cu inaltime dubla. Nu are treaba cu mufele.
Cel mai ieftin am vazut un jvc la 320 lei cu bluetooth si care are microfon separat. F important la masina personala, mai putin important la utilitare unde practic sufli in player.

#30
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Imi poti lasa un link?

#31
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 31.03.2005
https://altex.ro/rad...w-usb-bluetooth
https://altex.ro/med...w-bluetooth-usb
https://altex.ro/med...iluminare-rosie

Edited by pownee13, 06 December 2017 - 15:59.


#32
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Am vazut totusi ca la kenwood arata si puterea reala spre deosebire de jvc,pioneer, etc.. Inseamna ca puterea aceea la aceste mp3-uri jvc, pioneer, etc nu este reala? Daca scrie 4x50w e la fel ca la kenwood? La kenwood de exemplu scrie 4x50w, si dedesubt scrie 4x22w putere reala

#33
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017
Am scris mai sus la ce sa te uiti tu o ti lunga cu jvc, sony s.a. , acum hai sa vorbim discutii , jvc si sony sunt actualmente niste petarde , repet actualmente .

Edited by ldpe, 06 December 2017 - 21:29.


#34
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Da,ai perfecta dreptate idpe in ce priveste JVC si Sony.Chiar sunt petarde.Insa lumea traieste cu iluzia calitatii fata de ce au fost ele odata.Intr-adevar,au fost,azi in schimb nu mai e cazul din pacate.Pentru initiator-nici un head unit nu va scoate real 50W,maxim 25 W pe canal.De obicei au in jur de 15-20 W real pe canal.Vezi ca daca schimbi cd playerul,mai pierzi putin la calitatea receptiei radio,insa castigi la calitatea audio,asta daca stii sa alegi,sau chiar accepti un sfat bine intentionat.In auto sunt trei mari jucatori de calitate:Alpine,Kenwood si Pioneer,restul sunt varza.Daca tu o tii cu JVC si Sony,atunci multa bafta iti doresc sa vezi ce inseamna cu adevarat sunet prost.

#35
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Dar nu am spus ca o tin pe jvc. Am intrebat de puterea aceea reala care la kenwood este scrisa in detalii spre deosebire de restul. Am inteles si am sa aleg in functie de ce mi-ati recomandat. De asta am si cerut aici informatii pentru ca eu nu ma pricep. Tot ce stiu e din auzite si probabil cum ati spus si voi asta era pe moda veche, acum sunt acestea pe care mi le-ati recomandat actuale. Multumesc pentru sfaturi!

Edited by luciaus, 06 December 2017 - 22:49.


#36
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Pai raspunsul e simplu-Kenwood specifica si puterea reala,ceilalti mint "prin omisiune".Intotdeauna firmele astea 3 au fost varfuri,insa mai erau si altele bune pe langa astea (imi vine in minte Clarion) care acu sunt cam...Inca un lucru,daca esti deschis sa cumperi din ce s-a recomandat,nu lua chiar ceva entry level ci sa faci socoteala la ceva bun pret calitate.Succes!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate