Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

putere boxe ford fiesta

  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Stie cineva ce putere au boxele pe Ford fiesta? Am modelul 2007 si am probleme cu cd player-ul original si as vrea sa il schimb cu un mp3 player cu cd/usb/aux si de asta as vrea sa stiu ce putere au boxele ca sa aleg un mp3 player cu aceeasi putere..sa nu distorsioneze si sper eu sa se auda la fel de bine.. Sau nu are importanta daca boxele de exemplu sunt de 4x40 w si mp3-ul este pentru boxe de 4x50 w?

#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,762
  • Înscris: 14.10.2008
De obicei boxele sunt in functie de clasa si pretul masinii.

Mie mi-a placut bass-ul de pe Peugeot 407, dar probleme cu fidelitatea/inaltele, pe Golf 5 am inalte dar nu prea am bass. Skoda Octavia DSG din 2015 e undeva intre cele 2 ca bass.

#3
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Boxele  (de fapt difuzoare, ca nu ai boxe acolo) nu au putere, ele redau ce le este furnizat. Au o putere maxima pe care o pot suporta fara sa se distruga , dar daca ai difuzoarele originale si masina este veche ar trebui sa le mai menajezi.

Edited by keta, 06 December 2017 - 01:45.


#4
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
Pai ma refeream la acea putere maxima pe care o suporta.. Daca mp3-ul reda cu o putere mult mai mare decat difuzoarele..? Imi este sa nu le distruga. Se aud foarte bine si as vrea sa iau un mp3 player cu care sa se potriveasca la putere.

#5
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Ia un 4x50W bun, gen Pioneer.

#6
luciaus

luciaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 02.12.2017
La asta ma gandeam si eu sau la jvc, sony. Am auzit ca sunt bune si astea..

#7
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Wow !!! Voi chiar credeti ca mai exista brandurile astea de cand eram eu copil, care chiar le puteai diferentia  ?
Totul este CHINA acum, e la gramada,  ce eticheta vrei aia ai....10 tipuri de mp3-uri inauntru sunt identice, plasticul de afara e diferit.....

Bani sa ai si sa dai....

Edited by keta, 06 December 2017 - 02:16.


#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View Postketa, on 06 decembrie 2017 - 01:43, said:

Boxele  (de fapt difuzoare, ca nu ai boxe acolo) nu au putere, ele redau ce le este furnizat. Au o putere maxima pe care o pot suporta fara sa se distruga , dar daca ai difuzoarele originale si masina este veche ar trebui sa le mai menajezi.
Ușile au joase și medii. Prin definiție, boxe.

#9
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View Postketa, on 06 decembrie 2017 - 02:13, said:

Wow !!! Voi chiar credeti ca mai exista brandurile astea de cand eram eu copil, care chiar le puteai diferentia  ?
Totul este CHINA acum, e la gramada,  ce eticheta vrei aia ai....10 tipuri de mp3-uri inauntru sunt identice, plasticul de afara e diferit.....

Bani sa ai si sa dai....
Si nici macar China. Adunaturi din toate vietnamurile, coreile, indiiile, indoneziile si orice are piele colorata si ochi alungiti.

#10
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 31.03.2005
vezi daca ai ceva specificatii pe player. de regula  boxele stock se invart in jurul a 20 w reali. un player nou buget scoate cam 4x25 max 30 reali.

#11
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostYOUR_GOD, on 06 decembrie 2017 - 08:29, said:

Ușile au joase și medii. Prin definiție, boxe.
Prin definitie, portiere de masina cu difuzoare incorporate. Boxele, prin definitie, sunt incinte acustice.  Nu e cazul la usile de masina, indiferent ce contin.
Cat despre subiect, treaba e simpla, scoti, play-erul existent, citesti pe dumnealui ce scrie ca scoate la iesire in W si te conformezi ca si noua scula sa scoata tot atat. Si va fi OK.

#12
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Eu știam că o boxă reprezintă îmbinarea de două sau mai multe difuzoare.

#13
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Daca tot faci un efort sa schimbi playerul din masina ia-ti unul cu bluetooth ! Neaparat ! Dpmdv cele fara BT nu valoreaza 2 bani gauriti .

#14
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Eu l-am schimbat pentru cititorul de carduri. Bluetooth-ul consumă bateria telefonului. Dar, fiecare nu preferințele și necesitățile sale.

#15
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostYOUR_GOD, on 06 decembrie 2017 - 08:56, said:

Eu știam că o boxă reprezintă îmbinarea de două sau mai multe difuzoare.
Nu. Boxa e o incinta acustica si care contine si difuzoare. Difuzoarele imbinate, sunt doar difuzoare imbinate.  Iar o portiera de masina e doar o portiera de masina. Doar pentru ca contine si sistemul de ridicare coborare al geamului, de ex. nu se numeste "sistem de ridicare/coborare geam in incapere inchisa", ci tot portiera. Si indiferent de ce ar mai contine, tot portiera se va numi. Nu e cazul portierelor care au incluse din constructie boxe, complet separate de interiorul portierei.
Si ca sa te convingi, uite ce sustine DEX-ul:
"BÓXĂ, boxe, s. f. 1. Despărțitură, compartiment de dimensiuni reduse în interiorul unui local, al unei încăperi, al unei case (pentru servicii auxiliare, depozitare etc.). ♦ Despărțitură într-un grajd, făcută pentru un singur animal. 2. Compartiment mic, despărțit de sala principală a unui restaurant; separeu. 3. Parte din sala unui tribunal, unde stau acuzații în cursul unui proces. 4. Compartiment amenajat la malul unei ape, care servește la parcarea ambarcațiunilor cu motor. ♦ Ladă care servește la încărcarea și la descărcarea animalelor (de) pe o navă. 5. Incintă acustică. – Din fr. box.
    sursa: DEX '09 (2009) adăugată de LauraGellner acțiuni"

Edited by myshyk, 06 December 2017 - 09:53.


#16
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostYOUR_GOD, on 06 decembrie 2017 - 09:36, said:

Bluetooth-ul consumă bateria telefonului. Dar, fiecare nu preferințele și necesitățile sale.
Asta e maxima ! Deci mai bine stai cu mana la ureche cand vb la tel riscand un accident si/sau o amenda decat sa folosesti BT-ul . Mai is multi ca tine ?!

#17
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
"Nu mai îs". Incredibil, dar unii folosesc căști cu bluetooth.

#18
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pai si castile cu bluetooth nu-s conectate la bluetooth-ul telefonului ?? Mai scoti multe perle ??

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate