Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Astra g 1.7 dti achizitionare.!

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Nedelcu-90

Nedelcu-90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 29.06.2014
Da la acelea ma refeream :) am cautat pe net si am vazut ca cele de 2004 intr-adevar asa au brandourile.
Cat despre lovire,l am intrebat pe acesta si nu neaga ,mi-a spus ca unu a intrat in el cand i a luat o masina la valee, insa omu a zis ca nu are niciun fel de problema in a duce masina in service sa fie verificata la *sange* , mi a mai spus ca tot ce a inlocuit la ea a fost in service si ca are si chitantele drept dovada...acum ce sa fac? Masina chiar imi place lasand la o parte problemele expuse

Edited by Nedelcu-90, 05 December 2017 - 19:15.


#20
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 18.03.2009
Cele din 2004 au bandourile cum? La culoarea caroseriei sau negre? A mea e 2004 in acte (nov. 2003 fabricatie) si ai vazut bandourile in poza.
Despre lovire... eu nu prea cred. Bara originala e destul de flexibila si ar fi trebuit sa reziste unui impact la viteza mica (exceptie facand partea de jos, cea cu grila). Plus ca farurile au fost schimbate amandoua, deci impactul a fost destul de puternic de nu s-au rupt doar urechile de prindere, ci s-au spart amandoua.(e 60 de lei un set de reparatie faruri, 100-150 un set de faruri ca cele actuale, SH; alea Njoy sunt un pic mai scumpe). Ca bara sa se sparga, ar insemna sa distrugi si armatura. Faci armatura praf, are de suferit si tragerul, ceea ce ne aduce la lonjeroane, si tot asa. Capota schimbata, mai mult ca sigur si aripile. Nu vreau sa te dezumflu, dar eu n-as lua o masina Lego.
Nu te grabi! Daca e sa fie masina ta, va fi si peste o luna! Nu-i criza de Astra G in Romania, iar ala nu e ultimul exemplar! Vezi ca sunt o multime de grupuri pe FB cu/despre Astra G. Iti trimit PM.

Edit: Uite peste ce-am dat pe FB: https://scontent.fot...431&oe=5ACF7E43
Vezi ca farurile sunt intacte? Ma rog, sigur au urechile de fixare rupte, dar in cazul asta ai scapa cu 60 de lei, nu le-ai schimba cu totul... decat daca faci fata acordeon, adica f... si lonjeroane si tot. Sunt curios ce SUV sau camion a intrat in ala de DB de i-a facut fata praf fara sa-i afecteze structura de rezistenta a masinii.

Edited by Cojocel, 05 December 2017 - 20:59.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate