Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Windows 7 si 8.1 pe procesoare generatie noua.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Toata lumea cu PCuri noi a trecut pe windows 10 ?

#20
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,809
  • Înscris: 09.12.2012
Eu am incercat sa revin pe Windows 7 cu "noul PC" (Kaby Lake) din cauza ca cel vechi (Ivy Bridge) mi-a fost ars de traznet asta'vara.
Ca sa poti pune Windows 7 pe Sky/Kaby Lake,ai nevoie de un DVD-ROM,DVD-ul cu Windows 7 SP1,si setarile din BIOS,activezi simularea USB-urilor ca PS2 (pentru ca Windows 7 nu stie din start USB 3.0), aplici Legacy mode,secure boot il dezactivezi,dupa care incepi procesul de instalare,la final instalezi driverele pentru Windows 7 oferite de catre producator (daca mai ofera,in cazul meu le am pe DVD-ul placii de baza).
Cu actualizarile nu stiu ce sa zic,nu mai primesti oficial actualizari daca ai Kaby Lake,iar sa apelezi la third-party-uri sa poti instala niste actualizari de securitate iar mi se pare o tampenie,fiind prea multa bataie de cap,am renuntat si am revenit la 10.

Edited by Petran_Marius, 12 December 2017 - 01:48.


#21
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Stiam cum se intaleaza, problema care ma intereseaza, este faptul ca eu fac updateurile la sitemele mele de operare.
Si vreau sa stiu daca se mai dau updateuri...?

#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Din cate stiu eu, nu se mai dau ptr versiunile noi de procesoare - astea doar in 10 primesc update-uri.

View Postnotrust, on 12 decembrie 2017 - 00:27, said:

Toata lumea cu PCuri noi a trecut pe windows 10 ?

Sunt unele modele mai noi pe care oricat ai vrea nu poti instala versiuni mai vechi din cauza unor limitari in BIOS.


.

#23
deyu23

deyu23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 14.06.2016
Salutare !

Detin un Medion Notebook PC SF40IL6 cu procesor  i3-1005G1. Incerc sa instalez windows 7, dar nu reusesc nici cum.

Va spun si de ce am nevoie de Windows 7, pentru un program de diagnoza auto.

Imi puteti da ceva sfaturi va rog frumos ? Am incercat cu Rufus pana acum, in format GPT si MBR, si FAT32 si NTFS (la File System)

Laptopul nu are unitate optica, singura sansa e stickul usb.

Multumesc !

#24
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020
Iti trebuie un ISO de 7 cu drivere pentru SSD si USB 3.x

#25
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,485
  • Înscris: 30.08.2006
Instaleaza Windows 10 si ruleaza aplicatia in mod compatibility windows 7. Rulez eu o aplicatie de XP sub Windows 10 si merge foarte bine.

Edited by Leo2006, 27 October 2021 - 00:15.


#26
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,485
  • Înscris: 30.08.2006
Daca nu-ti merge nici in compatibility mode, atunci poti incerca instalare de W7.
https://www.softpedi...ownloader.shtml

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate