Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Land Rover Freelander 2 - 2007 - de ce NU?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mada_b62

mada_b62

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.12.2017
de ce NU ati cumpara aceasta masina?
as prefera sa comenteze doar persoanele care o au...

#2
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 03.08.2013
.

Edited by flavius18, 05 December 2017 - 09:39.


#3
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
nu am avut, dar am mers cu una de destule ori si am vazut cum se comporta timp de 4 ani.
Probleme:
- fiabilitatea nu e geniala
- piese after market nu prea se gasesc, costurile pieselor de originie sunt EXORBITANTE pentru o masina non premium
- tinuta de drum MEH pe sosea, e destul de barca chiar si cu jantele mari de 18". Off road e ok daca are terrain response.
- interior EXTREM de plasticos, plastice tari, fac greierasi.
- Calitatea interiorului e sub Logan 2 Facelift, inclusiv iluminatul verde al bordului.
- Nu exista optiune de scaune de piele ventilate, vei sintetiza sare vara de la transpiratie.
- Motorul 2.2 diesel de origine PSA e destul de gurnand si in ciuda calutilor multi de sub capota trage greu de masina grea.
- Bancheta spate inconfortabila pentru persoane inalte, sezutul prea jos si spatarul prea drept.

Edited by danX, 05 December 2017 - 09:59.


#4
OPEDI

OPEDI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 16.11.2017
bad post

Edited by OPEDI, 05 December 2017 - 10:28.


#5
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,385
  • Înscris: 29.11.2001
Eu am vrut sa cumpar nou in urma cu vreo cativa ani, insa nu m-a convins. Punctele sunt cam aceleasi subliniate de catre DanX mai sus.

#6
rionut83

rionut83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 12.11.2012
Eu am LRF 1, dar fratele meu are LRF 2 din 2008 cumparat SH in  2010. Acum are vreo 220.000. Este foarte multumit de el.  Fiabilitatea este destul de buna in ciuda drumurilor pe care la face zi de zi. Mecanicii nepriceputi dau vina pe masina ca este  proasta... dar nu este asa. De cand este  in garajul nostru, in afara de revizii si consumabile, masina nu ne-a scos bani din buzunar. Mi se pare o masina corecta in raportul pret-calitate.  Nu se compara cu X3 sau Q5, dar cred ca daca este intretinuta corect este cel putin la fel de fiabila. Dar daca doriti sa o comparati cu GV sau RAV... cred ca ingroapa vreo doua din fiecare.

Eu o recomand cu incredere, in cunostinta de cauza.

#7
mada_b62

mada_b62

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.12.2017

 rionut83, on 05 decembrie 2017 - 20:37, said:

Eu am LRF 1, dar fratele meu are LRF 2 din 2008 cumparat SH in  2010. Acum are vreo 220.000. Este foarte multumit de el.  Fiabilitatea este destul de buna in ciuda drumurilor pe care la face zi de zi. Mecanicii nepriceputi dau vina pe masina ca este  proasta... dar nu este asa. De cand este  in garajul nostru, in afara de revizii si consumabile, masina nu ne-a scos bani din buzunar. Mi se pare o masina corecta in raportul pret-calitate.  Nu se compara cu X3 sau Q5, dar cred ca daca este intretinuta corect este cel putin la fel de fiabila. Dar daca doriti sa o comparati cu GV sau RAV... cred ca ingroapa vreo doua din fiecare.

Eu o recomand cu incredere, in cunostinta de cauza.



Are vreunul din voi si cutie automata? :D

#8
rionut83

rionut83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 12.11.2012
Eu la LRF 1. De ce?

#9
mada_b62

mada_b62

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.12.2017

 rionut83, on 05 decembrie 2017 - 21:07, said:

Eu la LRF 1. De ce?


Ma interesa cartea, in special partile despre cutia automata, daca o ai in romana sau engleza.
Eu daca o sa iau masina de dincolo, cartea o sa fie in germana... (ma gandesc...)

#10
rionut83

rionut83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 12.11.2012

 mada_b62, on 05 decembrie 2017 - 21:10, said:



Ma interesa cartea, in special partile despre cutia automata, daca o ai in romana sau engleza.
Eu daca o sa iau masina de dincolo, cartea o sa fie in germana... (ma gandesc...)
Si eu caut cartea.

#11
georgeene1986

georgeene1986

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.12.2017
eu am masina
sdvsad d dbves

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate