Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Nu pot salva nimic pe partitia C:

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Ca sa nu deschid alt topic, nu pot salva nimic pe partitia C, probabil e ceva legat de drepturi dar nu-mi dau seama ce. Solutii ?

#2
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Mutat de la topicul https://forum.softpe...font-in-win-10/

Topicul era pe alta tema. Nu are rost suprapunerea unor discutii pe teme diferite.

#3
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Asta apare

Asa arata setarile la driveul C:

Attached Files



#4
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Dupa 2 ore de cautari pe net unde toata lumea imi spunea de schimbari de einspemnii de drepturi am gasit solutia:

For me the problem was that the Admin Approval Mode was Enabled.
To change that do the following: 1. Run->secpol.msc 2. Local Policies->Security Options. 3. Set "User Account Control: Run all administrators in Admin Approval Mode" to Disable. 4. Restart


#5
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007
Solutia corecta este sa faci un folder si sa salvezi in el.

#6
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Vreau sa salvez pe root, nu vreau in directoare. Dupa ce citesc fisierul ii dau delete. Asa sunt obisnuit. Oricum am facut eforturi supraomenesti sa nu dau afara Win 10, m-am tot consolat ca exista o curba a invatarii si ca incet incet ii dau de cap.

#7
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007
Limitarea de a pune fisiere in root cred ca vine de la Vista. Daca chiar ai nevoie sa pui fisiere in root atunci deschizi aplicatia ce genereaza fisiere cu drepturi de administrator.

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Și când te gândești că proștii ăia de la Microsoft au făcut un folder Downloads. Ce le mai place să facă chestii inutile.
Nu văd de ce ai salva un fișier să îl citești după care să îl ștergi.
Citești online.
Dacă nu... ai foldere - Downloads / Documents... arată urât fișiere aiurea in root pe c:

#9
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Iau fișiere torrent pe care le încarc în seedbox, nu am chef sa mai dau un click de mouse ...așa m-am obișnuit și am o vârstă.

#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,520
  • Înscris: 15.06.2004
Exista un motiv ptr care nu-ti permite sa copiezi in radacina. Si tine de securitate.
In linux trebuei sa scrii de fiecare data userul root si parola ptr orice modificare.

Mai simplu le scrii in radacina D-ului decat sa modifici setarile de securitate pe C.

Sau folosesti un program cu drepturi de Admin - ca mine. Cu Total Commander setat cu Run as Admin modific tot ce vreau, oriunde.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate