Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Aplicatii instalate pe microSD.

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013
Buna ziua. Am cumparat  acum o saptamana un HUAWEI P9 Lite 2017 si se pare ca nu permite instalarea aplicatiilor din magazin gratis sau cumparate pe microSD. Nu stiu eu sa gasesc calea sau acest telefon nu are aceasta functie. Poate exista vreo aplicatie care sa poata transfera sau facilita instalarea aplicatiilor direct in microSD....Va multumesc din nou pentru ajutor !                  tiberiu

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
https://www.howtogee...to-the-sd-card/

https://www.tomsguid...news-21279.html

#3
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Daca ai putine aplicatii pe care vrei sa le muti, mergi la informatiile aplicatiei si ai acolo sub datele tehnice ale aplicatiei (cat spatiu ocupa aplicatia, etc) un buton de "mutare aplicatie pe card"

#4
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Nu se mai poate, nu permite SO.

#5
159

159

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,609
  • Înscris: 22.05.2016
Cardul este pt poze, muzica, filme...
Daca vrei mai mult spatiu pt aplicatii, orienteaza-te catre un telefon cu 32GB sau mai mult.

#6
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,609
  • Înscris: 07.02.2003

 tiberiu88mai, on 04 decembrie 2017 - 14:02, said:

Buna ziua. Am cumparat  acum o saptamana un HUAWEI P9 Lite 2017 si se pare ca nu permite instalarea aplicatiilor din magazin gratis sau cumparate pe microSD. Nu stiu eu sa gasesc calea sau acest telefon nu are aceasta functie. Poate exista vreo aplicatie care sa poata transfera sau facilita instalarea aplicatiilor direct in microSD....Va multumesc din nou pentru ajutor !   tiberiu
Vezi daca la storage ai default storage setat pe card.

#7
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
E ptr altceva aia, nu se mai duc aplicatii in card.

#8
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,609
  • Înscris: 07.02.2003
Se duc, am eu o gramada duse acolo Posted Image So-ul vrea sa stie daca vrei sa folosesti si cardul la aplicatii sau nu si fix din setarea ai ase face la mine cel putin, daca o activezi va lasa aplicatiei sa decida preferintele iar cardul va fi vazut ca unitate separata. (la monmtare card 0 intern si card 1 extern).

Edited by andreic, 04 December 2017 - 16:04.


#9
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Se poate instala si pe card, dar tre root, si alte programe pt asta.

#10
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Nu se pot muta,deoarece detin si eu acest model,si parca regret ca nu m-am orentat spre un P10 lite care are memoria interna de 32 gb ram!Insa,am pus ochii pe un Xiaomi Mi A1,care le bate pe cele doua,la toate capitolele!

#11
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013
Intre timp am trimis mesaj cu aceasta problema la service Huawei Romania si mi-au raspuns destul de repede ca din considerente de securitate telefonul nu lasa sa se instaleze aplicatii din magazin pe microSD. Acum regret ca nu am cumparat Huawei-ul de 32 GB. Nu imi inchipuiam ca nu exista aceasta functie la atata reclama buna ce are acest telefon. Dar nu e o catastrofa gandindu-ma ca l-am cumparat cu 800 de lei de la Emag. E frumos si rapid. Va multumesc pentru colaborare !        tiberiu  (am inca 5GB liberi in stocare. Mai pot instala destule aplicatii si am bagat in el vechiul microSD Ultra de 16 gb si deocamdata e O.K.)

#12
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

 Vlad_22, on 04 decembrie 2017 - 19:57, said:

Nu se pot muta,deoarece detin si eu acest model,si parca regret ca nu m-am orentat spre un P10 lite care are memoria interna de 32 gb ram!Insa,am pus ochii pe un Xiaomi Mi A1,care le bate pe cele doua,la toate capitolele!
M-am uitat la specificatii la Xiaomi Mi A1 si e grozav ! Vin foarte tare chinezii din urma . Acum raman cu huawei-ul asta pana la anul. Eu am incheiat perioada Samsung. Dar nu se stie ce poate aparea de la ei .......

 wb626ek, on 04 decembrie 2017 - 18:34, said:

Se poate instala si pe card, dar tre root, si alte programe pt asta.
Inca nu il root-ez. Il mai tin asa o vreme...Totusi ,e telefon fain.

#13
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,609
  • Înscris: 07.02.2003

 tiberiu88mai, on 04 decembrie 2017 - 20:41, said:

(am inca 5GB liberi in stocare. Mai pot instala destule aplicatii si am bagat in el vechiul microSD Ultra de 16 gb si deocamdata e O.K.)
5GB e o gluma... bagi Syberia care numai el are 1.4GB... mai bagi un joc de la hasbro dinala de 1.5GB si sa vezi ce mai ramane dupa ce-si fac si update-uri Posted Image
PS ce android ai ? Si eu am fost pacalit acu un an si ceva ca domne din ratiuni de nustiu ce nu se instaleaza pe card, imi zicea asta si AppMgr III ac nu vedea unitatea a doua, pana am modificat optiunea mentionata mai sus si totul a revenit la normal... pot muta aplicatiile fara probleme si fara root Posted Image
Aia cu securitatea e o poveste pentru creduli, exista permisiuni si pe card.

Edited by andreic, 04 December 2017 - 22:49.


#14
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Pai lumineaza-ne si pe noi cum ai facut, ca doar din vorbe....

#15
tiberiu88mai

tiberiu88mai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 18.11.2013

 andreic, on 04 decembrie 2017 - 22:47, said:


5GB e o gluma... bagi Syberia care numai el are 1.4GB... mai bagi un joc de la hasbro dinala de 1.5GB si sa vezi ce mai ramane dupa ce-si fac si update-uri Posted Image
PS ce android ai ? Si eu am fost pacalit acu un an si ceva ca domne din ratiuni de nustiu ce nu se instaleaza pe card, imi zicea asta si AppMgr III ac nu vedea unitatea a doua, pana am modificat optiunea mentionata mai sus si totul a revenit la normal... pot muta aplicatiile fara probleme si fara root Posted Image
Aia cu securitatea e o poveste pentru creduli, exista permisiuni si pe card.

Are Android 7.0 Nugat. E ultima versiune si EMUI 5.0.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate