Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Anticonceptionale pisici comunitare

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

View Postmyshyk, on 04 decembrie 2017 - 14:16, said:




Purecii de la pisica se transmit la oameni spre deosebire de cei de la caini, care nu se transmit.
cred ca ai vrut sa spui virusi.
Ca purecii sunt pureci indiferent pe ce blana locuiesc. Crezi ca purecii au senzori de blana, sa detecteze daca sunt pe caine, pisica sau om? Se misca in voie de la o gazda la alta.

#20
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Ati auzit voi ceva despre purici dar nu stiti tot. Puricii se pot înmulți doar daca se hrănesc cu sânge de pisica si de aceea in locurile unde sunt comunități de pisici sunt si foarte multi purici.

#21
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017

View Postdan1980_25, on 04 decembrie 2017 - 16:30, said:

Crezi ca purecii au senzori de blana, sa detecteze daca sunt pe caine, pisica sau om? Se misca in voie de la o gazda la alta.
Au senzori de caldura si CO2, din cate am inteles pe caini este mediul ideal, si au sanse mai mici sa sara de pe un caine pe un om, pe pisica conditiile sunt mai putin bune, asa ca sansa sa migreze pe om e ceva mai mare.

#22
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Eu am citit altceva, că purecii de pe pisici și cei de pe câini sunt specii diferite, cei de pe pisici, nu migrează pe câini și viceversa ! Dețin 5 pisici sterilizate în curte și nici una nu are pureci și nici nu le-am făcut vreun tratament în schimb cei doi câini au pureci cu duiumul de care nu pot scăpa niciodată, cu toate prafurile și picăturile parakill care le-am folosit !  Posted Image

#23
Ugho

Ugho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 22.11.2017
Pai da, puricii prefera in ordine: cainele, omul, pisica.
Ai caine cu purici, nu o sa iei de la ei purici. Ai pisica cu purici, sunt sanse mari sa migreze pe tine. Ai si caine si pisica, puricii o sa migreze de la pisica la caine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate