Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Cazul batranului agresiv, agresat in Piata Victoriei

* * * * - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
2631 replies to this topic

#37
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postbladhaund, on 02 decembrie 2017 - 23:52, said:

Filmarea incepe cu mosul discutand cu jandarmii.
Repetau scenariul! ;)

View PostMr_Who, on 03 decembrie 2017 - 00:02, said:


Numara-i.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KVKTDOCkfPs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
"egy, kettő, három..." :roflmaofast:

#38
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

View Postgarett, on 03 decembrie 2017 - 00:07, said:


"egy, kettő, hĂĄrom..." :roflmaofast:

:roflmaofast:

#39
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,076
  • Înscris: 04.03.2014
O fi fost senil batrunu' probabil chiar comunist inrait, dar aia care i-au dat una in mecla unui batran de 70+ de ani sunt mai rau, imho.

#40
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Remarcabila similitudinea infatisarii batausului cu cel stereotipic, de untermensch. Cesare Lombroso vorbea de asemenea in lucrarile sale, despre asa numitul om criminal, de unde a si ramas denumirea de facies lombrozian.
Mi s-a parut interesanta si interventia liderului Malin Bot, cica trebuia batranul sa vina sa vorbeasca cu ei inainte de a merge la organele legii, de parca ar exista in tara asta un cod de procedura botista care intre timp l-a inlocuit pe cel de procedura penala.

Edited by doxan, 03 December 2017 - 00:19.


#41
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,888
  • Înscris: 21.04.2011
Îmi da cineva un motiv pertinent pentru care ar trebui acceptat ca e ok ca nu s-au abținut?

#42
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postcatalina1, on 03 decembrie 2017 - 00:13, said:

Îmi da cineva un motiv pertinent pentru care ar trebui acceptat ca e ok ca nu s-au abținut?

Atunci cand imi dai si tu un motiv pertinent pentru care ar trebui sa stau sa incasez rucsacuri in cap fara sa ripostez.

#43
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postionutzitaly, on 03 decembrie 2017 - 00:10, said:

O fi fost senil batrunu' probabil chiar comunist inrait, dar aia care i-au dat una in mecla unui batran de 70+ de ani sunt mai rau, imho.
Mai, eu am fost educat cu cei sapte ani de acasa, respectul fata de cei varstnici etc.
Crescand, am descoperit ca nu intotdeauna varsta este sinonima cu intelepciunea, multi dobitoci din tinerete raman la fel de dobitoci si la senectute!
In cazul de fata simplul fapt ca bosorogul s-a apucat sa dea rucsace in capul "partenerului de dialog" confirma aceasta concluzie...

Edited by garett, 03 December 2017 - 00:18.


#44
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poate a spus copilul batranul ceva, poate a injurat.

Edited by MembruAnonim, 03 December 2017 - 00:17.


#45
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,076
  • Înscris: 04.03.2014

View Postgarett, on 03 decembrie 2017 - 00:17, said:


Mai, eu am fost educat cu cei sapte ani de acasa, respectul fata de cei varstnici etc.
Crescand, am descoperit ca nu intotdeauna varsta este sinonima cu intelepciunea, multi dobitoci din tinerete raman la fel de dobitoci si la senectute!

E clar ca e plin de dobitoci in varsta, dar cand dai de unu' de asta nu e o solutie civilizata sa-l bati.

#46
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
Sa stiti ca filmatorul e homofob.

#47
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postionutzitaly, on 03 decembrie 2017 - 00:10, said:

O fi fost senil batrunu' probabil chiar comunist inrait, dar aia care i-au dat una in mecla unui batran de 70+ de ani sunt mai rau, imho.
Nu stii nimic! E legitima aparare, da? Pentru ca un comportament defensiv - ferit, dat deoparte, lasat senilu'n pace blabla - ar fi fost mult prea mult.

Si fix asa PeSeDeaua mai are un vot - daca nu mai multe, ca se duce omu' si se plange la toti de cele intamplate si le explica, cu dovezi, cat de rai sunt protestatarii.

Edited by dexterash, 03 December 2017 - 00:22.


#48
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,076
  • Înscris: 04.03.2014

View Postradu2014, on 03 decembrie 2017 - 00:19, said:

Sa stiti ca filmatorul e homofob.

Homofob nehomofob e de ajuns sa-l auzi cum vorbeste sa-ti dai seama de nivel...

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postionutzitaly, on 03 decembrie 2017 - 00:19, said:

E clar ca e plin de dobitoci in varsta, dar cand dai de unu' de asta nu e o solutie civilizata sa-l bati.
daca-ti sparge telefonul/camera cu care filmezi e cam greu sa fii civilizat pana la capat.

#50
cap_tepos

cap_tepos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 08.05.2006

View PostElenistic, on 02 decembrie 2017 - 23:55, said:


Da, doar ca pana acum nu am intalnit un circ de dimensiunea asta facut de un moderator.

Daca la inceput, pe omul pentru care intram pe acest forum  l-am crezut doar dezamagit de dreapta romaneasca, dupa ce a initiat topicul acela cu Ciolos participant la lectiile gurului Bivolaru si inclusiv topicul de azi cu "batranul agresat", se pare ca omul e mult mai rau decat am crezut.

Din pacate, in aceasta seara sunt mai ingrojorat ca niciodata. Amintintindu-mi si de nebunia politizarii pe care am vazut-o cand lucram la stat, incep sa ma indoiesc de integritatea intregului forum. Raman cu ingrijorare in expectativa.

#51
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postionutzitaly, on 03 decembrie 2017 - 00:19, said:

E clar ca e plin de dobitoci in varsta, dar cand dai de unu' de asta nu e o solutie civilizata sa-l bati.

Normal ca nu asta e solutie, defapt nu exista nici o "solutie" in cazul asta.

Nimeni nu zice ca e ok sa incep sa ii iei la bataie dar atata timp cat esti acoperit de lege, nu vad care este infractiunea, ca asta e problema aici.
Un batran incepe sa care rucsacuri in cap si cand te aperi esti amendat si luat pe sus politie (jandarmerie)

#52
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postionutzitaly, on 03 decembrie 2017 - 00:19, said:

E clar ca e plin de dobitoci in varsta, dar cand dai de unu' de asta nu e o solutie civilizata sa-l bati.
Evident ca nu e ok, mai ales ca un pumn bine plasat il poate trimite direct la Mina Minovici! Cu toate complicatiile legale de rigoare pentru autor!
Pe de alta parte nici nu pot sa am vreo urma de compasiune pentru un provocator ordinar...

#53
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,076
  • Înscris: 04.03.2014

View Postdexterash, on 03 decembrie 2017 - 00:20, said:


Nu stii nimic! E legitima aparare, da? Pentru ca un comportament defensiv - ferit, dat deoparte, lasat senilu'n pace blabla - ar fi fost mult prea mult.


Pai de aia n-are ursul coada, de aia erau vreo 10 insi...daca erau adevarati lideri ai unei miscari nu se coborau la nivelul ala.

#54
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View PostJammalan-the-Prophet, on 03 decembrie 2017 - 00:15, said:

Atunci cand imi dai si tu un motiv pertinent pentru care ar trebui sa stau sa incasez rucsacuri in cap fara sa ripostez.
pentru ca l-ai agresat pe batrin. de ce pacalicii ai se tin dupa el si nu-l lasa in pace dupa ce ii injura si vad ca nu vrea sa stea la povesti cu ei? se vede clar ca l-au provocat pe saracul batrin, nu exista scuza pentru ce au facut smecherasii aia.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate