Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Acum o noapte am visat un hotel...

* * - - - 8 votes
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,058
  • Înscris: 20.12.2007
La mine in vis au fost si Pamela si Erica Eleniak si Yasmine Bleeth. Se pare ca am mancat mai greu ca tine seara si am visat mai "cantitativ".

#20
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,139
  • Înscris: 15.05.2008
eu am visat ca djl si-a gasit o fatuca si nu mai deschidea topicuri cu de toate
apropo care e media zilnica pt subiecte la el?

#21
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Cam 3 pe zi chiar 5 in perioadele de inspiratie maxima.
Doar stii ca-i place sa-si diversifice subiectele ceva gen aceeasi Marie cu alta palarie

#22
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,474
  • Înscris: 13.06.2004
Eu vă doresc să daţi peste câţi mai mulţi care aruncă gunoiul pe jos, peste cât mai mulţi care se bagă aiurea în seamă cu voi, peste cât mai mulţi care votează aiurea, peste cât mai mulţi care ascultă manele la maxim pe stradă. Ăştia sunt modernişti, deci trebuie să vă placă.

#23
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Si eu iti doresc exact ce-mi doresti tu mie dar sa t-i se intample numai tiePosted Image

#24
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,474
  • Înscris: 13.06.2004
Da. Ia spune măi colegule, cu ce dăunez eu grav societăţii. Ah, dar de ăia care vă fac rău societăţii nu vă legaţi că nu sunteţi aşa de şmecheri, nu?

#25
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,139
  • Înscris: 15.05.2008
buna asta,modernistii asculta manele,nu stiam
in schimb sunt emisiuni pe canalele specifice despre cei care aduna tot felu de gunoaie in casa

#26
Einstein_Albert

Einstein_Albert

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 08.10.2017
mno, ai visat mai colegule. Si?
Ce dezbatem?

#27
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Teoria metempsihozei postapocaliptice elucrubata de un personaj la limita socializarii cu fiintele reale dar bineinteles ca analizam si teoria finalului anteapocaliptic premergator acestei situatii de o indolenta pura ce razbate din strafundul fiintei umane moderne si care necesita o analiza detaliata si in cunostinta de cauza a acestei situatii total necotidiana dar si cotidiana in esenta ei pura si netrucata de factorii sociali si materiali ai societatii in care razbatem noi cu totii in ziua de azi.
Ce nu era clar din titlu?
Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by Nytro84, 02 December 2017 - 22:51.


#28
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,743
  • Înscris: 26.08.2008

View Postdjl, on 02 decembrie 2017 - 22:24, said:

Eu vă doresc să daţi peste câţi mai mulţi care aruncă gunoiul pe jos, peste cât mai mulţi care se bagă aiurea în seamă cu voi, peste cât mai mulţi care votează aiurea, peste cât mai mulţi care ascultă manele la maxim pe stradă. Ăştia sunt modernişti, deci trebuie să vă placă.

Sa fii tu sanatos!

Auzim, dar tu de ce nu ai visat OAMENI? Adica oameni ca niste oameni, nu asa, ceva vag, "oameni care stateau la mese" - aia puteau fi si oameni de carton. Sau holograme.
Oameni cu care sa te intersectezi, de care sa te lovesti, cu care sa conversezi, Ssa interactionezi, pe care sa ii iubesti / sa ii urasti sau care sa iti fie indiferenti... dar sa fie manifesti, sa fie vii.
Tu visezi doar lucruri?

Si acum urmeaza un modernism detestabil:
"WTF?"


__

PS:
Dracu', am terminat facultatea cu licenta, acum ceva ani.
Cred ca ma bag la ce imi lipseste: un doctorat. Te iau ca subiect.

Edited by BlueKing-69, 02 December 2017 - 23:02.


#29
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014

View Postdjl, on 02 decembrie 2017 - 18:25, said:

Acum o noapte am visat un hotel. De ce povestesc asta. Că sunt curios dacă v-ar place un asemenea vis transpus în realitate. Ca şi stil arhitectural aducea a la blocul ăla rotund pe lângă care poţi coborî dacă mergi la Plaja Modern din Constanţa (coborând pe scările din capătul Bd. Ferdinand I (Republicii în perioada comunistă) - intersecţia cu Str. Mircea cel Bătrân), bloc pe care mult timp l-am luat drept... hotel. Interesant e că în ziua ce a precedat visul nu m-am gândit la acel bloc.
Hotelul era înalt. Cred că mai înalt decât blocul acela. Însă diferea faţă de un hotel obişnuit. Avea la unele etaje spaţii tehnice şi restaurante, ca să nu mai coboare lumea la parter, iar aceste etaje nu aveau balcoane. Restaurantul visat era foarte puternic iluminat, de parcă ar fi bătut Soarele în el şi ar fi avut ferestre şi pe partea interioară a cilindrului. Avea multe lustere, stil anii '60 - '70. Mesele aveau cu feţe de masă albe peste care erau aşezate altele roşii, care veneau ca un romb peste un pătrat şi atârnau şi mai jos de blatul mesei. La mese erau mulţi oameni, îmbrăcaţi în stilul perioadei 1971-1975. Vedeam totul prin nişte culori foarte saturate, precum în unele poze vechi.
Din hotel se vedea un bazin cu o mică arteziană, un hotel stil bloc de început de anii '60 (cum sunt unele pe la Mamaia) ... era după bazin, iar în partea cealaltă era unul mai mic, stil Hotelul "Internaţional" (nu ştiu cum îi zice acuma) de la Mamaia. Cum priveai la hotelul stil de început de anii '60, cel mai mic era cumva în stânga axei centrale.
Se vedeau covoare de flori, precum în pozele vechi. Culorile erau tot ceva stil retro.
De-a lungul plajei era o arteră pavată cu piatră cubică. Circulau oamenii pe ea, parcă mai erau şi tonete, dar maşini nu ţin minte să fi văzut. Cum mergeai spre capăt, cu plaja în stânga, artera vira la dreapta.
Plaja era în partea stângă, cum veneai dinspre direcţia hotelui de 10 etaje şi mergeai cumva în direcţia hotelului mic (toate 3 hotelurile se aflau în dreapta plajei). Plaja era subţire şi din artera de circulaţie se cobora pe nişte scări vechi, cu borduri şi cred că piatră cubică.

Judecând realist, etajele tehnice intermediare cred că ar dăuna liniştii oaspeţilor. Cât despre restaurante între etaje... nu ştiu ce să zic.
Trimite-mi adresa ca sa-ti fac cadou o carte de citit vise. Posted Image

#30
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,058
  • Înscris: 20.12.2007

View PostDJPocaitul, on 02 decembrie 2017 - 23:06, said:


Trimite-mi adresa ca sa-ti fac cadou o carte de citit vise. Posted Image
Iete aici
http://www.visele.ro...a.php?vis=Hotel


#31
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,474
  • Înscris: 13.06.2004
Oamenii erau cât se poate de vii!

#32
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,057
  • Înscris: 04.03.2014
Hai ca te ajut si eu cu smorfia napoletana.
https://smorfianapol...un-albergo.html

Tradu cu google si joaca numerele:)

#33
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Djl , o intrebare...
Hotelul avea tv digital sau analogic?

#34
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,474
  • Înscris: 13.06.2004
Interesant aia cu intrepretarea viselor. Dar visul meu cred că a fost mai mult legat de un ideal.
Ce televizoare avea. Nu ştiu, că nu am visat nici un televizor.

#35
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,866
  • Înscris: 28.11.2006
@djl, acum ai visat; incearca sa-ti indeplinesti visul. Proiecteaza un hotel ca ala si du-te la un dezvoltator si convinge-l sa-l construiasca. Daca iese ceva ca lumea, o sa te umpli de bani :greedy:

PS Mie nu mi-ar placea un hotel din asta. Cum adica, restaurant la etaj fara balcon? Nu mai bine o terasa de jur imprejurul hotelului, iar in mijloc un spatiu acoperit cu bucatarie si cateva mese in caz ca ploua sau e frig? Eventual sa fie si rotitor, sa ti se perinde p-anorama prin fata in timp ce mananci. Parca pe la Seattle era asa ceva, a aparut si in Scooby Doo :lol:

PS 2: bnie ca n-ai visat fete de masa in carouri albe si rosii. Alea merg cel mai bine in bomba din Las fierbinti :cheers:

PS 3: nici eu n-am inteles care e faza cu "sticla din dotare". Doar nu bei apa de mare :puke:

#36
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,474
  • Înscris: 13.06.2004
E vorba că poate mai iei sticlă cu apă la tine şi după aia vrei s-o umpli cu apă de la robinet ca să te speli pe picioare, că deh, în România anului 2017 nu există splălătoare de picioare pe plajă. Dar nici măcar robinet cu care s-o umpli nu ai... la Constanţa a trebuit să mă chinui la chiuvetă.
Da, în Seattle există acel turn.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate