Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

recomandare soft gps online-android

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012
Salut, am nevoie de un soft gps care afiseaza si traficul si sa imi recalculeze traseul dupa trafic. Am nevoie in special pentru traseul de uk-ro, in uk folosesc waze, insa am auzit pareri cum ca prin tuneluri sau zone inalte si-ar pierde semnalul sau ca ramane putin cam in urma de cele mai multe ori (asta mi s-a intamplat si mie sa-mi ramana in urma de multe ori, chiar daca e prin oras sau pe autostrada). Am nevoie ca pe langa trafic, sa afiseze si camerele radar de pe traseu si sa fie actualizat (adica sa le aiba cam pe toate). Apoi as mai vreo o recomandare de soft gps offline tot pentru acest traseu il voi folosi, as vrea sa am a 2a aplicatie sa fie de rezerva in caz ca se intampla ceva cu prima. Ceva cunostinte imi recomandau sa-mi iau un gps dedicat, insa parca nu as mai investi vreo 200-300 lire acum pentru gps. Multumesc!

#2
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
Sygic si maps.me offline. Problema la sygic este ca ai 1 sapt. beneficii full la el, apoi ramane varianta light doar gps simplu fara ghidare vocala si restu. Trebuie cumparata varianta premium care nu e scumpa

#3
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012

View Postflavius18, on 02 decembrie 2017 - 18:20, said:

Sygic si maps.me offline. Problema la sygic este ca ai 1 sapt. beneficii full la el, apoi ramane varianta light doar gps simplu fara ghidare vocala si restu. Trebuie cumparata varianta premium care nu e scumpa
Se rezolvă cu sygic.  Nu e scumpă. Si o variantă online care sa imi arate traficul și camerele? Multumesc

#4
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postdebusy, on 02 decembrie 2017 - 18:13, said:

am auzit pareri cum ca prin tuneluri sau zone inalte si-ar pierde semnalul sau ca ramane putin cam in urma de cele mai multe ori (asta mi s-a intamplat si mie sa-mi ramana in urma de multe ori, chiar daca e prin oras sau pe autostrada).
Nu sunt "pareri", sunt limitari fizice(hardware) ale GPSului care nu pot fi "rezolvate" software - in tuneluri, intre cladiri inalte, sub poduri etc nu mai ajunge semnalul de la sateliti pe telefon/GPS si, astfel, se pierde pozitia sau apar unele erori*. Oricum, e important ca telefonul sa aiba o vizibilitate ridicata spre cer.

*In anumite cazuri, poate compensa prin pozitionare via WiFi / retele GSM, dar nu tot timpul.

Edited by dexterash, 02 December 2017 - 18:39.


#5
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012

View Postdexterash, on 02 decembrie 2017 - 18:38, said:

Nu sunt "pareri", sunt limitari fizice(hardware) ale GPSului care nu pot fi "rezolvate" software - in tuneluri, intre cladiri inalte, sub poduri etc nu mai ajunge semnalul de la sateliti pe telefon/GPS si, astfel, se pierde pozitia sau apar unele erori*. Oricum, e important ca telefonul sa aiba o vizibilitate ridicata spre cer.

*In anumite cazuri, poate compensa prin pozitionare via WiFi / retele GSM, dar nu tot timpul.
Folosesc un samsung s8 care are tehnologie gps cat de cat avansată pentru un smartphone, imi place mult waze,  însă din pacate are și neajunsuri. După cum am precizat, as vrea unul online care sa fie conectat mereu la internet (deci nu ar fi o problema asta) și unul offline sa fie de rezervă. Multumesc

#6
wb626ek

wb626ek

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,392
  • Înscris: 05.11.2014
Recomand Tomtom GO!
Doar ca pt trafic si radar ai nevoie de conexiune internet.
Pt mai multe detalii, ne auzim in privat.

#7
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 25.04.2012

View Postwb626ek, on 02 decembrie 2017 - 18:59, said:

Recomand Tomtom GO!
Doar ca pt trafic si radar ai nevoie de conexiune internet.
Pt mai multe detalii, ne auzim in privat.
Salut. Conexiunea la internet nu e problemă, am internet în toată europa aproape. E oke și în est și în vest tomtom? In uk stiu ca se foloseste destul de mult

#8
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
In vest poti sa folosesti cu incredere sygic si din cand in cand ii dai update la harti. Pe mine ma dus fara gresala in Germania

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate