Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Topul celor mai ieftine carduri de debit

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Nu! E o bancă de căcat! Care este atât de mare cam cât este și banca în România!

#20
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

View PostManasu, on 02 decembrie 2017 - 15:33, said:

Au fost si in acest an de Black Friday (ca si anul trecut) conturi cu card atasat, zero taxe, la BRD. Practic, nu mai ai nicio bataie de cap, nu sunt conditionate de un anume loc de munca.
Fara taxe un an. Nu stiu anul asta, dar anul trecut nu includea si internet bankingul, mi-au cerut 4 lei lunar pe el.

View PostMaterium, on 02 decembrie 2017 - 23:20, said:

Am pachetul zero tot de la Raiffaisen, asa ca la op-uri zero comision, retragere din oricre bancomat din tara zero, comisioane de administrare cont sicarduri zero pentr ca se ruleaza peste suma minima. Probleme ar fi la cursul valutar si retragere valuta. Din cauza asta ma uit in gradina celor de la Telekom Bank, dar pe tpicul dedicat nu prea am avut parte decat de trolling.

LE anarchy e in regula sa fii prost din cand in cand, dar fudulia e grava! Oameniii ti-au explicat ce si cum si tu tot  Batman, Batman!
Am si eu zero tot, fara macar sa am obligatia de suma minima lunara. Dar e oferta negociata de angajator, daca intra maine in banca initiator, il cocoseaza de taxe. Ca sa nu mai zic, daca vrei credit de la ei.

#21
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015

View PostMaterium, on 20 februarie 2018 - 21:49, said:

Nu! E o bancă de căcat! Care este atât de mare cam cât este și banca în România!
De ce nu? Vreau doar cont curent

#22
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Ptr cont curent si ceva basic erau OK, există ceva opțiune.

#23
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Azi tocmai am realizat ca platesc 5 lei pe luna la BT pentru mobile banking.
Asta in conditiile in care pot avea card, cont curent si IB de la Unicredit, Telekom si ING... bine, trebuie jonglat putin intre ele dar asta e...

#24
z_e_n_i_t_h

z_e_n_i_t_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 24.10.2011

View Postcatalin11catalin, on 20 februarie 2018 - 15:37, said:

Are cineva cont curent de la BCR?
am eu pachetul clasicont. platesc 1,38 lei pentru administrarea contului si 3 lei pentru internet banking. serviciul de internet banking al BCR mi se pare cel mai complex. mai folosesc BT si ING dar sunt cu mult in urma

View Postcatalin11catalin, on 28 februarie 2018 - 22:52, said:

Azi tocmai am realizat ca platesc 5 lei pe luna la BT pentru mobile banking.
Asta in conditiile in care pot avea card, cont curent si IB de la Unicredit, Telekom si ING... bine, trebuie jonglat putin intre ele dar asta e...
de fapt suma de 5 lei reprezinta 1 leu pentru internet banking si 4 lei pentru mobile banking. eu am dezactivat mobile banking (pe mobil folosesc BT Pay care e gratuit) si platesc doar 1 leu lunar

#25
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
In ce sens e mai complex?

#26
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Chiar daca o fi mai complex, cred ca nici 70% din "complexitatea " aia nu e folosita, pentru o persoana fizica.

Ce naiba iti trebuie mai mult de la un intrnet banking decat clasicul ordin de plata unde trimiti bani din contul A in contul B, nist epalti recurente, direct debit cu niste furnizori de utilitati, constituire de depozite sau noi conturi, rapoarte si/sau niste grafice de cheltuieli (intrari-iesiri)....si...cam atat. Ce ai putea pretinde mai mult de la un IB. Mai complex de atat la BCR? ce naiba sa faci cu restul de complexitate?

#27
ovi_jer

ovi_jer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 14.01.2007
Nu exista banca sau aplicatie de home banking perfecta .
Vorbind strict de aplicatie banking consider ca cel mai bine merg cele de la BRD si BCR cum e si normal pentru ca sunt platite aceste servicii.
Nu ma pot certa cu cei de la ING ca nu merge functia SCAN&PAY la noii clienti inregistrati pentru ca serviciul este gratuit.Raspunsul lor a fost : stim de problema, incercam sa o rezolvam.Cand ? probabil nici ei nu stiu :)

Edited by ovi_jer, 06 March 2018 - 09:46.


#28
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
La ing intra in vigoare gratuitatea dupa 3 luni, nu?
Adica in primele 3 o sa platesti ce 7 lei comision lunar, nu?

#29
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 09.01.2004
Nu. Daca indeplinesti conditiiile nu vei plati comisioanele chiar din prima luna.

#30
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015

View PostSerpent, on 06 martie 2018 - 11:58, said:

Nu. Daca indeplinesti conditiiile nu vei plati comisioanele chiar din prima luna.
Pai conditiile sunt sa ai intrari de minim 700 de lei 3 luni consecutiv.

#31
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 09.01.2004
Au formulat ei aiurea, sau poate e doar o smecherie sa-ti ia comisioanele pe 3 luni in urma daca n-ai indeplinit conditiile intr-o luna oarecare.

Quote

Ce venituri recurente trebuie sa incasez si ce inseamna sa fac o plata pe luna ca sa pot sa beneficiez de ING Card Complet cu 0 taxe?
Cand spunem venituri recurente, ne referim la incasarea salariului sau altor tipuri de incasari lunare in valoare de minim 700 lei in cont. Veniturile recurente se pot referi la:
  • incasarea oricarui tip de venit recurent de la o companie sau PFA
  • incasarile lunare de la o persoana fizica (de exemplu chirii, incasari de la rude etc.)
  • depunerea lunara a salariului in cont la bancomatul ING
Sa faci o plata pe luna inseamna ca folosesti cardul tau ING pentru a cumpara online sau in magazin sau transferi bani unui prieten sau iti platesti facturile in ING Home’Bank sau in Self’Bank.
Sursa.

Eu mi-am facut card la ei acum 4 - 5 luni si n-am avut comisioane din prima luna.

Edited by Serpent, 06 March 2018 - 18:57.


#32
z_e_n_i_t_h

z_e_n_i_t_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 24.10.2011

View Postcatalin11catalin, on 05 martie 2018 - 23:53, said:

In ce sens e mai complex?
pe langa cele enumerate de cuculea, la BCR am posibilitatea sa platesc taxe si impozite.

atasez mai jos exemple cu aplicatiile de internet banking ale BCR si BT. interfata de la BCR mi se pare mai prietenoasa si mai ergonomica

Attached Files

  • Attached File  BCR.png   142.33K   40 downloads
  • Attached File  BCR2.png   51.04K   46 downloads
  • Attached File  BT.png   193.53K   40 downloads


#33
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,353
  • Înscris: 26.01.2019
Libra Bank

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate