Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Problemă conexiune monitor VGA

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
kokeinyesdi

kokeinyesdi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 12.04.2015
Bună ziua,

Am următoarea problemă, de curând am cumărat două monitoare VGA (Monitor LED Philips 18.5", Wide, Negru, 193V5LSB2/10), și un PC (Sistem Desktop Powered by ASUS Serioux C12 cu procesor Intel Core™ i5-7400 Kaby Lake, 3.0GHz, 8GB DDR4 RAM, 1TB HDD, Intel® HD Graphics 630) + cabluri de conexiune cu care să fac conexiunea pe două monitoare adică să pot de exemplu să mut o fereastră word de pe un monitor pe altul, cu cablul cenușiu am reușit dar conectează același lucru pe ambele, cu al doilea cablu adică cel negru (Adaptor USB 3.0 tată - VGA mamă, Digitus DA-70840), la adaugarea cablului apare o fereastră cu o icoană pentru instalarea cablului după instalare îmi dă crash, și apare mesajul din imagine.

Sincer nu mai știu ce să fac,
Orice informație e binevenită.

Mulțumesc anticipat !

Attached Files



#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Legi monitoarele direct in placa video. (Daca are minim 2 mufe: vga, hdmi, dvi, etc)

#3
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,695
  • Înscris: 06.07.2005

View Postdorin_2k, on 02 decembrie 2017 - 10:14, said:

Legi monitoarele direct in placa video. (Daca are minim 2 mufe: vga, hdmi, dvi, etc)
Singura iesire analogica a placii e vga, dvi-ul e dvi-d deci canci semnal analogic pe acolo. Idem hdmi.

@initiator, tre sa fii putin masochist in ziua de azi sa cumperi un monitor strict cu conexiune vga.
Prima mea recomandare ar fi returul si sa iei monitoare cu dvi/hdmi, da-o-n spanac de treaba.
Daca tot vrei sa le tii, un monitor il conectezi la portul vga al placii de baza si pentru al doilea vei avea nevoie de un adaptor activ de la dvi-d la vga ca asta (sau de la hdmi la vga). Adaptor activ sa fie si nu numai cablu, altfel nu va merge.

Edited by vimann, 02 December 2017 - 10:43.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate