Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Iphone-ul face buffering continuu/ ecran blocat

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Cred ca asta e cel mai bun titlu...

Sa explic: incepand de azi noapte (sau dimineata, ca am observat cand m-am trezit) telefonul face buffering  la 40-50 sec. Bateria a scazut destul de tare, cred ca 15%.

Face bing-ul ala clasic, ca atunci cand bagi cablul in el, apare rotita aia mica, se invarte o secunda si imi cere codul sau amprenta.
Attached File  481DEC2E-1BD5-4A37-BE43-36EF541659BA.png   2.74K   67 downloads
Dau restart la telefon, face la fel.

Caut pe apple discussions si gasesc asta:

Quote

My iphone 5s has been buffering since about 2am this morning, when it stops buffering you need to put pin in and then it goes back to home screen. When in use the phone is getting really hot and Battery draining quickly. Has anyone else had this problem

Deci nu sunt singurul.
SI gasesc si o solutie data de cineva, dar inca nu am aplicat-o pentru ca scriu pe softpedia Posted Image

Quote

It's because of the Clock app, it will keep crash when u run and ur phone, someone said change date to earlier 1 Dec and try start Clock app might help

Verific daca merge si revin.

Ok, au inceput sa apara din ce in ce mai multi useri care se plang de situatie.

Daca aveti aceasta problema, schimbati data telefonului cu una anterioare. Eu l-am pus pe 28 nov.

Si sa asteptam un fix.


A aparut 11.2, am facut update problema nu mai apare!

Edited by December, 02 December 2017 - 19:32.
update!


#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Am luat legatura cu suportul Apple:

APPLE: I understand, we’re looking into this issue currently. It is a new issue that just began happening. We’re going to need to escalate this to T2.
Hope you're having an excellent day so far. My name is Barton, and I am a Senior Advisor here with Apple. I'm almost caught up on your notes here, and just so we're on the same page, we're having issues with your phone unexpectedly restarting to a spinning gear, right?

EU:  i changed the date, to 28 nov and now is ok

APPLE: Gotcha, it’s important that you’re able to have a reliable phone! You came to the right spot for help on this, and we should be able to go over this together.
So, let’s go over this. We just got an update about this - this is an issue that we’ve heard reports about, and we are currently investigating those reports. While we’re investigating, we recommend that you stay up to date with your software, as a fix may come that way.
We’ve been seeing this quite a bit today.

#3
vince085

vince085

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 10.02.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-_1Tz1JazBo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Problema asta am avut-o si eu cu un iPhone 6 Plus luat de la Vodafone.
In consecinta,am trimis telefonul in service (nu la Vodafone ca de service-ul lor se ocupa Regenersis si-s praf) la iStyle...acestia mi-au schimbat telefonul cu unul nou care nu mi-a mai facut probleme,chiar si in prezent functioneaza ireprosabil.

https://macreports.c...ning-wheel-fix/

#5
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
11.2 disponibil! Sa vedem daca rezolva problema, desi pe fix reelase nu cred ca am citit despre.
Attached File  1.jpg   94.88K   42 downloadsAttached File  2.jpg   92.85K   42 downloads

#6
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,819
  • Înscris: 01.11.2005
Al meu aseara a inceput de unul singur sa se restarteze singur desi bateria este peste 80%. WTF. Cred ca a facut asta vre-o ora pana l-am lasat la incarcat si vad ca s-a oprit din nazbatii....
Cred ca stia ca e ziua Romaniei si a zis sa isi faca de cap :)

#7
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Am facut update, problema nu mai apare!

Edited by December, 02 December 2017 - 19:32.


#8
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Problema s-a rezolvat : https://www.macrumor...eases-ios-11-2/

#9
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
probabil trebuia sa ingreuneze functionarea dupa data asta si sa va faca sa va cumparati aifon nou,
dar ala responsabil de implementare a dat-o in bara :)

#10
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postalx42, on 02 decembrie 2017 - 12:28, said:

probabil trebuia sa ingreuneze functionarea dupa data asta si sa va faca sa va cumparati aifon nou,
dar ala responsabil de implementare a dat-o in bara :)

Slow clap

#11
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 07.01.2006

View Postalx42, on 02 decembrie 2017 - 12:28, said:

probabil trebuia sa ingreuneze functionarea dupa data asta si sa va faca sa va cumparati aifon nou,
dar ala responsabil de implementare a dat-o in bara :)
Nice one. Poți sa prezici viitorul ?


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate