Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Am accesat planul astral

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016
Pentru cei ce fac obe, am patruns intr-o alta dimensiune a astralului mai superioara. Diferenta este mare, exista o "stare de spirit"  interesanta.
Caracteristici:
1. Vibratia se poate simti
2. Structura fiintelor de acolo este asemanatoare intre ele
3. Iluzia este evidenta

Diferente:
1. Cei de acolo nu comunica decat daca se cunosc intre ei.

Destul de ciudat faptul ca simti unele lucruri si nu pot fi traduse in cuvinte, in rest e ok te obisnuiesti.


#2
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,334
  • Înscris: 29.07.2013

View PostDestini, on 02 decembrie 2017 - 04:47, said:

Pentru cei ce fac obe, am patruns intr-o alta dimensiune a astralului mai superioara.

Exista una si mai superioara sau asta-i ultima ?!

Edited by argonaut, 02 December 2017 - 06:33.


#3
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

View PostDestini, on 02 decembrie 2017 - 04:47, said:

Diferente:
1. Cei de acolo nu comunica decat daca se cunosc intre ei.
Si tu cu cine ai comunicat si ce ai vorbit cu ei ?
Cum e vremea? Cum e cu gravitatia? Cum se propaga lumina?

Edited by MarianG, 02 December 2017 - 06:59.


#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
marian, trebuia sa intrebi de nr la loto

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005
pai de ce?
N-am stabilit ca poate comunica cu ei, ci doar ca poate accesa.
Apoi, daca este in alta era, sau aia nu cunosc de loto.
Dar totusi, apare alta intrebare: ce forma de guvernamant exista acolo?

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
dsp, ca aia sunt pe invers acolo.

#7
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

View PostDany_Darke, on 02 decembrie 2017 - 07:05, said:

marian, trebuia sa intrebi de nr la loto

.. si sa ni le comunice si noua.

Edited by christinne69, 02 December 2017 - 07:48.


#8
Destini

Destini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.10.2016

View Postargonaut, on 02 decembrie 2017 - 06:32, said:



Exista una si mai superioara sau asta-i ultima ?!
Da mai sunt si altele, dar nu experimentate personal.

View PostMarianG, on 02 decembrie 2017 - 06:57, said:

Si tu cu cine ai comunicat si ce ai vorbit cu ei ?
Cum e vremea? Cum e cu gravitatia? Cum se propaga lumina?
L-a inceput cand am intrat in corpul acela spiritual s-au uitat mai multi in directia mea, dupa care cativa au pasit spre mine dar stand totusi la o distanta apreciabila, parca asteptau sa fac ceva, dar eu eram prea uimit de faptul cum vedeam totul cu o claritate deosebita si analizam materia din jurul meu.
Dupa umpic a aparut un mesaj in aer, in vecinatatea celor care erau aproape de mine intr-o limba ciudata. Pur si simplu a aparut din nimic, s-a materializat efectiv. Dupa aceea s-au dus in alta directie.
Gravitatie exista la fel ca la noi. Lumina este peste tot si nu are o provenienta anume.
Unele detalii nu am putut sa le aduc cu mine, datorita procesului de disociere a mintii.

#9
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017
Nu este nimic real ci totul este faurit de catre mintea ta. Asa zisul plan astral este un lucru destul de bine studiat si se cunoaste ca totul se desfasoara de fapt numai in mintea persoanei. S-au facut numeroase experimente si toate au aratat ca nu este vorba despre o realitate obiectiva ci doar despre mintea persoanei ce-i faureste in halucinatie o lume iluzorie, ce cateodata poate fi chiar o copie a acesteia. In sensul ca poti avea impresia ca mergi prin casele prietenilor, prin locuri cunoscute tie, s.a.m.d., insa totul se desfasoara de fapt numai in mintea ta. Spre exemplu persoana are impresia ca vede prin casa unui amic dintr-o alta tara, insa cum arata interiorul casei in prezent nu mai corespunde cu ce vede persoana, deoarece mintea sa ii prezinta casa dintr-o amintire. Si astfel putem sti ca respectiva experienta este generata de mintea persoanei si se desfasoara complet numai in mintea sa. Insa desigur, persoana jura ca a avut parte de realitatea obiectiva, de ceva real.

Creierul este capabil sa-ti faureasca lumi si scenarii ce contin fiinte, s.a.m.d., pe care tu dintr-o stare modificata de constienta sa le percepi ca pe realitatea normala, despre asta este vorba. Insa ceea ce "accesezi" nu este o realitate externa mintii tale, ci este totul faurit de catre propriul tau creier. Iar tehnicile prin care poti accesa asa zisul plan astral nu sunt nimic altceva decat modalitati de a altera perceptia, de a modifica modul de operationare al creierului, al mecanismului ce are in mod normal sarcina de a-ti defini si prezenta realitate. In esenta este numai o pacaleala ce ti-o faci cu propria ta minte.

Edited by Real_NEO, 02 December 2017 - 08:30.


#10
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostDestini, on 02 decembrie 2017 - 04:47, said:

Pentru cei ce fac obe, am patruns intr-o alta dimensiune a astralului mai superioara. Diferenta este mare, exista o "stare de spirit"  interesanta.
Caracteristici:
1. Vibratia se poate simti
2. Structura fiintelor de acolo este asemanatoare intre ele
3. Iluzia este evidenta

Diferente:
1. Cei de acolo nu comunica decat daca se cunosc intre ei.

Destul de ciudat faptul ca simti unele lucruri si nu pot fi traduse in cuvinte, in rest e ok te obisnuiesti.

E de bine sau de rau?

#11
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015

View PostDestini, on 02 decembrie 2017 - 04:47, said:

Pentru cei ce fac obe, am patruns intr-o alta dimensiune a astralului mai superioara. Diferenta este mare, exista o "stare de spirit"  interesanta.
Caracteristici:
1. Vibratia se poate simti
2. Structura fiintelor de acolo este asemanatoare intre ele
3. Iluzia este evidenta

Diferente:
1. Cei de acolo nu comunica decat daca se cunosc intre ei.

Destul de ciudat faptul ca simti unele lucruri si nu pot fi traduse in cuvinte, in rest e ok te obisnuiesti.
Care a fost modalitatea prin care ai patruns intro alta dimensiune astrala?. Eu stiam ca nu poti sa ai acces la un plan superior celui caruia ii corespunzi ca evolutie spirituala, mai ales avand in vedere ca tu esti un spirit intrupat si nu unul liber.

#12
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 09.08.2005

View PostDestini, on 02 decembrie 2017 - 04:47, said:

Pentru cei ce fac obe, am patruns intr-o alta dimensiune a astralului mai superioara.
Poate mai bine pătrundeai într-o școală...

View PostDestini, on 02 decembrie 2017 - 04:47, said:

2. Structura fiintelor de acolo este asemanatoare intre ele
Iar crocodilul e mai lung decît verde.

View PostDestini, on 02 decembrie 2017 - 04:47, said:

3. Iluzia este evidenta
P'asta ai nimerit-o...

PS - mama Omida știe cu ce te ocupi în timpul liber?

#13
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016
Cand eram prin facultate am fumat si eu tot felul de chestii, dar nu am patit asa ceva. Marfa noua se pare..

#14
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostDestini, on 02 decembrie 2017 - 04:47, said:

3. Iluzia este evidenta

Cred ca ai vrut sa spui "iluzia realitatii comune, de zi cu zi, e evidenta"

View PostReal_NEO, on 02 decembrie 2017 - 08:10, said:

Creierul este capabil sa-ti faureasca lumi si scenarii ce contin fiinte, s.a.m.d., pe care tu dintr-o stare modificata de constienta sa le percepi ca pe realitatea normala, despre asta este vorba. Insa ceea ce "accesezi" nu este o realitate externa mintii tale, ci este totul faurit de catre propriul tau creier. Iar tehnicile prin care poti accesa asa zisul plan astral nu sunt nimic altceva decat modalitati de a altera perceptia, de a modifica modul de operationare al creierului, al mecanismului ce are in mod normal sarcina de a-ti defini si prezenta realitate. In esenta este numai o pacaleala ce ti-o faci cu propria ta minte.

Asa este, insa nu exista dovezi concrete ca realitatea curenta, de zi cu zi, in care traim cu totii nu e tot o iluzie, o contrafacere a mintii.. asa ca... avem de-a face, de fapt, cu doua contrafaceri nu cu una singura.  In rest, subscriu cu totul, creierul uman e un  mare artizan de iluzii - omul traieste in minciuna, in propria iluzie, o viata.

#15
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,894
  • Înscris: 27.01.2016

View Postchristinne69, on 02 decembrie 2017 - 10:00, said:

Cand eram prin facultate am fumat si eu tot felul de chestii, dar nu am patit asa ceva. Marfa noua se pare..

Si cand te gandesti ca i-am zis pe celalt topic ca-i momentul sa se calmeze ca o ia razna....

#16
christinne69

christinne69

    Viva la revolution!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,832
  • Înscris: 23.09.2016

View PostTestosteron, on 02 decembrie 2017 - 10:38, said:



Si cand te gandesti ca i-am zis pe celalt topic ca-i momentul sa se calmeze ca o ia razna....

Merge f bine si natural, fara droguri, uite cum:
https://www.nature.c...illusion-1.9569

Dar nu vad de ce ar face asta. Oricum, citeste articolul ca e foarte tare, explica multe.

Edited by christinne69, 02 December 2017 - 11:08.


#17
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nu va mai comportati ca si cum regulamentul forumului nu s-ar aplica pe aceasta arie!
Cine mai sfideaza regulamentul forumului si regulamentul ariei dupa acest mesaj va primi sanctiuni!

#18
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
ai intrat in legatura cu demonii din lumea vazduhului, aia sunt "fiintele superioare", adica inferioare si rele

Edited by cristirg, 02 December 2017 - 13:43.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate