Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Telekom Bank

- - - - -
  • Please log in to reply
260 replies to this topic

#181
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Eu am retras afara si am si platit, dar nu e instant, ci embosat.

#182
sorin02a

sorin02a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 26.08.2006
Ati inchis careva cont current la ei? Cum se procedeaza? Eu am 4 conturi la ei si as vrea sa inched unul din ele.
Multumesc,

#183
Eduard55

Eduard55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 01.04.2018

View Postsorin02a, on 21 iunie 2018 - 12:42, said:

Ati inchis careva cont current la ei? Cum se procedeaza? Eu am 4 conturi la ei si as vrea sa inched unul din ele.
Multumesc,
Eu am inchis.
Prin telefon slava domnului ca daca trebuia iar sa ma duc la ei cred ca ma împușcam...

#184
jepetoz

jepetoz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 22.02.2018
vad ca tranzactiile care le-am facut in Bulgaria in BGN sunt trecute prin USD si apoi convertite in RON...dublu schimb, cred ca o sa renunt si eu la serviciile lor!

#185
danieltudor90

danieltudor90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 23.09.2015

View Postjepetoz, on 09 iulie 2018 - 14:04, said:

vad ca tranzactiile care le-am facut in Bulgaria in BGN sunt trecute prin USD si apoi convertite in RON...dublu schimb, cred ca o sa renunt si eu la serviciile lor!
Nu cred ca este vreo banca la care sa nu-ti faca dubla conversie in cazul asta si  sa-ti faca direct conversia RON-BGN. Numai ca, de obicei, se face RON-EUR-XYZ. (unde XYZ este orice alta valuta in afara de RON si EUR). Asta cu USD-ul e un pic ciudata.

#186
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Și eu am închis contul prin telefon. A trebuit doar să mai semnez și să trimit pe mail cererea de încetare a relației cu banca.

Moneda de decontare pentru plăți internaționale este USD.

#187
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008
mai foloseste cineva Schimb Valutar Telekom banking ? Care sunt limitele zilnice la schimb valutar ?

#188
SorinEu

SorinEu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 25.12.2018
un proiect esuat
a celor de la telekom ?

#189
mrkbrad

mrkbrad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.02.2010
De ce eșuat? Eu am schimbat EUR->RON pt achiziția unui imobil, la un curs mai bun decât la orice alta banca. Mai exista varianta Revolut, dar riști să te trezești cu contul blocat, iar când plata trebuie făcută rapid, nu te riști cu ei. Cei de la Telekom banking mi-au oferit un Curs valutar cu 30% mai mare față de cel afișat la ei pe site.

#190
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 13.03.2005
Cred ca e o eroare de scriere... "mi-au oferit un Curs valutar cu 30% mai mare față de cel afișat la ei pe site."

#191
mrkbrad

mrkbrad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.02.2010
La sume mari, le poți solicita curs valutar mai bun.

Edited by mrkbrad, 19 June 2020 - 16:16.


#192
x_veb

x_veb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 28.01.2007

View Postdanieltudor90, on 09 iulie 2018 - 15:36, said:

Nu cred ca este vreo banca la care sa nu-ti faca dubla conversie in cazul asta si  sa-ti faca direct conversia RON-BGN. Numai ca, de obicei, se face RON-EUR-XYZ. (unde XYZ este orice alta valuta in afara de RON si EUR). Asta cu USD-ul e un pic ciudata.
Exista

#193
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006

View Postdanieltudor90, on 09 iulie 2018 - 15:36, said:


Nu cred ca este vreo banca la care sa nu-ti faca dubla conversie in cazul asta si  sa-ti faca direct conversia RON-BGN. Numai ca, de obicei, se face RON-EUR-XYZ. (unde XYZ este orice alta valuta in afara de RON si EUR). Asta cu USD-ul e un pic ciudata.
Este, Libra de exemplu, si la curs Mastercard, adica cam interbancar.
Dar si Alior sunt foarte ok pentru schimb valutar, au de departe cele mai bune cursuri dintre banci, cu comisioane aproape zero, transferuri zero...

#194
67Me67

67Me67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 09.09.2006
din '' multitudinea '' de pareri '' pozitive '' despre Telekom bank, se pare ca nu merita efortul de a deschide cont la ei ...  https://play.google....ng.mobile&hl=ro

#195
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008

View Post67Me67, on 21 iunie 2020 - 21:34, said:

din '' multitudinea '' de pareri '' pozitive '' despre Telekom bank, se pare ca nu merita efortul de a deschide cont la ei ...  https://play.google....ng.mobile&hl=ro
merita ...mai ales pentru sume mari  Iar cum Revolut a limitat tocmai aceasta facilitate s-ar putea sa fie cei mai buni pe piata la schimbul valutar in cont .

Si nu vorbesc aici de cursul de schimb atunci cand cheltui in strainatate cu un card atasat unui cont in RON.

Vorbesc de situatia cand primesti 10.000 euro si vrei sa ii schimbi in RON. Sau invers .

#196
SorinEu

SorinEu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 25.12.2018
Salut
pe site ul celor de la  telekombanking
vad ca au  carduri instant ( presupun ca sunt fara numele detinatorului contului )
si card persoanalizat in euro si in roni ( clar cu numele detinatorului contului ) .

Stie cineva
care sunt diferentele intre cele 2 tipuri de carduri, cele  instant si cele personalizate ? Avantaje / dezavantaje ?
Multumesc .

#197
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 13.03.2005
Cardurile instant sunt cele care ti se dau pe loc, in agentie... Se printeaza datele tale cu o imprimata de carduri ca cele de la ING.

Celelalte se personalizeaza in alta parte si de aceea nu le primesti pe loc, eventual pot fi si carduri embosate, nu stiu exact cu e la Telekom, dar la ING asa e.

Functiile ambelor carduri sunt aceleasi.

#198
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Cardurile instanta nu au numele titulariului pe ele.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate