Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Telefon Nokia incompatibil cu reteaua Digi Mobil

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
72 replies to this topic

#19
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017

 KyKyKyKy, on 30 noiembrie 2017 - 16:13, said:


Așa, și? Unii vin, alții pleacă.
Ce sa-i ceri? Stie una da' buna... vodafone Posted Image

#20
navistar_eagle

navistar_eagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 16.11.2017

 KyKyKyKy, on 30 noiembrie 2017 - 16:13, said:


Așa, și? Unii vin, alții pleacă.
Din cate se pare este ca de la voi mai toti pleaca. Este interesant deci 90 % din piata  telecomunicatii ofera suport pt 2G iar Digi nu.
Asta din toate punctele de vedere este sinucidare financiara.
Papa

#21
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,377
  • Înscris: 08.02.2011
Pe digi stau multi pomanagii ce vreau totul aproape moca, cine are cu adevarat nevoie de telefon in orice zona foloseste alte retele.

#22
navistar_eagle

navistar_eagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 16.11.2017

 modoran, on 30 noiembrie 2017 - 16:17, said:

Pe digi stau multi pomanagii ce vreau totul aproape moca, cine are cu adevarat nevoie de telefon in orice zona foloseste alte retele.
Si sunt multe zone in Romanica care au  acoperire doar 2G

#23
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017

 gump4, on 30 noiembrie 2017 - 16:14, said:

Lasand ca "nu stie" 2G, mai sta si foarte prost la semnal in anumite zone.Ultima oara cand am folosit serviciile lor pentru date mobile a fost un chin, semnal aproape inexistent, retea incarcata,etc.Nu spun ca ceilalti sunt perfecti , dar sigur sesizezi diferenta, fara sa-ti spuna nimeni asta.
Salut!... 2G nu stie pentru ca nu merita sa te extinzi in acele frecvente 2G si slaba nu stiu unde este... umblu fffoarte des cu masina prin toata tara si pot preciza ca sunt cam singurii care chiar si-au imbunatatit in ultimul an nivelu de semnal. erau portiuni de drum care acum 1-2 ani nu aveau semnal in reteaua digi iar acum este 3g si pe alocuri imi intra telu si in 4g. Cel mai probabil daca stai intr-un oras mare si ai probleme cu semnalu... ori ai probleme cu banda de frecvente a telefonului... ori ai cartela sim model vechi ... ori n-ai facut setarile prin telefon cum trebuie. Nu au ei viteza mare in 4G da' stabilitatea semnalului este buna spre foarte buna. La nici 3 euro cat cer pe luna la abonament sa am 40Mbps in test de viteza in 4G mi se pare mai mult decat rezonabil

Edited by iulian160380, 30 November 2017 - 16:25.


#24
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Așa, și?
Dacă nu oferă 2G ce să-i fac eu?
Am avut Vodafone și foloseam 99% din timp GPRS-ul lor pe snartphone. Sătul de nefuncționarea GPRS-ului, de întârzierea SMS-urilor (+că până se trimitea sau venea nu mergeau datele) am trecut pe 3G unde am dat de fast dormancy, așa că am închis contratul și am portat numărul secundar.

#25
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017

 modoran, on 30 noiembrie 2017 - 16:17, said:

Pe digi stau multi pomanagii ce vreau totul aproape moca, cine are cu adevarat nevoie de telefon in orice zona foloseste alte retele.
si..cine mai foloseste alte retele? Posted Image))). Daca nu era firma aceasta RCS-RDS si in trecut Cosmote-ul (care au spart piata cu oferta aia de "2000 de minute in retea") care sa ofere abonamente cu optiuni "fortand" restul operatorilor sa bage si ei acele beneficii multe .... plateam ca prostii din vest MINIM 10 euro pe un abonament de rahat si cand suni din Romania in vest se aude de parca sunt aia in WC cu semnalu.

Edited by iulian160380, 30 November 2017 - 16:31.


#26
navistar_eagle

navistar_eagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 16.11.2017

 iulian160380, on 30 noiembrie 2017 - 16:21, said:

Salut!... 2G nu stie pentru ca nu merita sa te extinzi in acele frecvente 2G si slaba nu stiu unde este... umblu fffoarte des cu masina prin toata tara si pot preciza
atunci cand iti cumperi telefon in rate 4G probabil ai masina din asta: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ixXTycZcPBQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
atunci cand te plimbi intre masina de spalat si bucatarie.

#27
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017

 navistar_eagle, on 30 noiembrie 2017 - 16:24, said:

atunci cand iti cumperi telefon in rate 4G probabil ai masina din asta: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ixXTycZcPBQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
atunci cand te plimbi intre masina de spalat si bucatarie.
Mai baga o fisa, vezi ca nu ti-a afisat netul de la vodafone linkul de la clip care "este" :)))

#28
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

 iulian160380, on 30 noiembrie 2017 - 16:21, said:

Salut!... 2G nu stie pentru ca nu merita sa te extinzi in acele frecvente 2G si slaba nu stiu unde este... umblu fffoarte des cu masina prin toata tara si pot preciza ca sunt c-am singurii care chiar si-au imbunatatit in ultimul an nivelu de semnal. erau portiuni de drum care acum 1-2 n-aveau semnal in reteaua digi iar acum este 3g si pe alocuri imi intra telu si in 4g. Cel mai probabil daca stai intr-un oras mare si ai probleme cu semnalu... ori ai probleme cu banda de frecvente a telefonului... ori ai cartela sim model vechi ... ori n-ai facut setarile prin telefon cum trebuie. Nu au ei viteza mare in 4G da' stabilitatea semnalului este buna spre foarte buna. La nici 3 euro cat cer pe luna la abonament sa am 40Mbps in test de viteza in 4G mi se pare mai mult decat rezonabil
Este important ca o retea sa aiba si 2G, nu stau sa-ti explic, poti cauta si-ti vei da seama cezic.Eu am renuntat sa folosesc Digi, din cauza semnalului prost, inexistent cateodata.Problema ce nu o intampin de atunci la Vodafone.Nu este vorba de aparatele utilizate de mine si nu consider ca este important sa platesc putin pe nimic.Prefer sa platesc un pret corect pentru servicii corecte.Fiecare e liber sa aleaga ce doreste.

#29
navistar_eagle

navistar_eagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 16.11.2017

 iulian160380, on 30 noiembrie 2017 - 16:23, said:

si..cine mai foloseste alte retele? Posted Image)))
80%  dintre angajatori prefera sa ofere angajatilor telefoane strict 2G pentru a comunica si atat. Smartphonurile distrag atentia angajatului si il fac mai neperformant si neproductiv.
In plus la telefoanele 2G scuza ca am uitata sa-mi incarc telefonul nu mai sta in picioare din moment ce bateria tine 5 zile.

Edited by navistar_eagle, 30 November 2017 - 16:28.


#30
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012

 navistar_eagle, on 30 noiembrie 2017 - 16:16, said:

Din cate se pare este ca de la voi mai toti pleaca. Este interesant deci 90 % din piata  telecomunicatii ofera suport pt 2G iar Digi nu.
Asta din toate punctele de vedere este sinucidare financiara.
Papa
Prostii.
In afara de cativa pensionari nu mai foloseste nimeni telefoane in banda 2G.
In ceva timp toti providerii de la noi vor renunta la 2G.
Telefoane "cu butoane" se gasesc si care sa suporte 3G sau 4G pentru cei care nu se pot obisnui cu "zmartfoanele".
Sa stai pe un telefon 2G nu mai are nici o logica in 2017.

#31
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017

 gump4, on 30 noiembrie 2017 - 16:27, said:

Este important ca o retea sa aiba si 2G, nu stau sa-ti explic, poti cauta si-ti vei da seama cezic.Eu am renuntat sa folosesc Digi, din cauza semnalului prost, inexistent cateodata.Problema ce nu o intampin de atunci la Vodafone.Nu este vorba de aparatele utilizate de mine si nu consider ca este important sa platesc putin pe nimic.Prefer sa platesc un pret corect pentru servicii corecte.Fiecare e liber sa aleaga ce doreste.
Atunci ramai la Vodafone Posted Image

#32
navistar_eagle

navistar_eagle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 16.11.2017

 jeffy86able, on 30 noiembrie 2017 - 16:27, said:

Prostii.
In afara de cativa pensionari nu mai foloseste nimeni telefoane in banda 2G.
In ceva timp toti providerii de la noi vor renunta la 2G.
Telefoane "cu butoane" se gasesc si care sa suporte 3G sau 4G pentru cei care nu se pot obisnui cu "zmartfoanele".
Sa stai pe un telefon 2G nu mai are nici o logica in 2017.
Reteaua 2G este retea cu importanta CSAT, mai degreaba se renunta la altele decat la 2G

#33
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017

 navistar_eagle, on 30 noiembrie 2017 - 16:27, said:

80%  dintre angajatori prefera sa ofere angajatilor telefoane strict 2G pentru a comunica si atat. Smartphonurile distrag atentia angajatului si il fac mai neperformant si neproductiv.
In plus la telefoanele 2G scuza ca am uitata sa-mi incarc telefonul nu mai sta in picioare din moment ce bateria tine 5 zile.
mai baga o fisa... ma refeream la cine mai foloseste alte retele 3G nu 2G Posted Image. De Samsung S5611 care este 3G si tine bateria 5-6 zile ai auzit? (mai este si telefon clasic)

 navistar_eagle, on 30 noiembrie 2017 - 16:33, said:

Reteaua 2G este retea cu importanta CSAT, mai degreaba se renunta la altele decat la 2G
Cine te-a mintit cu asta? Posted Image. In SUA au trebuit aia de la Nokia sa faca model 3G pentru Nokia3310 ca au renuntat la 2G de peste 10 ani si in Romania este de importanta nationala 2G-ul Posted Image))... LOL Doamne
https://www.emag.ro/...0BBM,DLPGMNBBM/

Edited by iulian160380, 30 November 2017 - 16:41.


#34
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 21.08.2008
Uau, astfel de trolleala era pe aria asta acum vreo 7-8 ani.
Atunci poate mai avea ceva impact dar acum e amuzament 100%. Posted Image

#35
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008

 navistar_eagle, on 30 noiembrie 2017 - 16:27, said:

80%  dintre angajatori prefera sa ofere angajatilor telefoane strict 2G pentru a comunica si atat. Smartphonurile distrag atentia angajatului si il fac mai neperformant si neproductiv.
In plus la telefoanele 2G scuza ca am uitata sa-mi incarc telefonul nu mai sta in picioare din moment ce bateria tine 5 zile.
Din ce scrie aici rezultă așa:
80% dintre angajatori: Oferă-mi o statistică pentru asta!
Știai că există și telefoane clasice cu 3G? Uite aici un exemplu:
[ https://www.allviewmobile.com/media/catalog/product/cache/4/image/650x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/p/o/poza-principala_m9-join.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ăsta cum le-ar distrage atenția? Și mai importat: atenția de la ce? Ori firma e  blocată înainte de 1989 și crede că angajații sunt numai ochi și urechi, ori îi e greu să înțeleagă că un angajat plictisit dă același randament cu unul „distras”.

 navistar_eagle, on 30 noiembrie 2017 - 16:33, said:

Reteaua 2G este retea cu importanta CSAT, mai degreaba se renunta la altele decat la 2G

Nu, CSAT are propriile benzi de comunicații, la fel ca și STS. În prezent tot spectrul comercial pentru comunicații mobile este ocupat de operatori, iar MApN, MAI și STS au benzile lor alocate separat în conformitate cu standardele UE.

#36
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017

 baducu, on 30 noiembrie 2017 - 16:35, said:

Uau, astfel de trolleala era pe aria asta acum vreo 7-8 ani.
Atunci poate mai avea ceva impact dar acum e amuzament 100%.
Vrei sa bagi si tu o fisa? Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate