Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...

Aplicatii stress test RAM

Asigurare auto hibrid
 

Spotify România.

- - - - -
  • Please log in to reply
348 replies to this topic

#127
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 13.03.2017

View Postheinz, on 17 iulie 2018 - 11:30, said:

Pe PC nu am intrat niciodată în aplicație, nu știu cum e. Chiar o sa incerc. Am înțeles că nu are aceleași limitări că aplicația.
Pe PC, chiar dacă ai varianta gratuită, poți alege ce melodie vrei să asculți, nu trebuie să asculți melodii random ca pe telefon.
Deci e mult mai ok pe PC decât pe telefon.

#128
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016

View Postzyppster, on 17 iulie 2018 - 15:16, said:

mie mi-au aparut reclame imediat ce s-a "lansat" in Romania. dar nu-i problema ca exista aplicatii minunate care pun reclamele pe MUTE!

in schimb, cu un simplu VPN ai nenumarate ore de ascultat fara reclame plus "oferte" de 30 minute sau de la 3-5 ore fara reclame din partea anumitor sponsori.
Cred că am găsit cauza "problemei"  Ieri am umblat puțin prin setări si am dat să nu-mi mai afișeze reclame personalizate.  Probabil reclamele alea se afișau in funcție de zona geografica, in funcție de varsta etc iar eu nu eram "in conformitate" cu acele reguli, de aia nu-mi afișau reclame. Acum că am dezactivat aceasta setare îmi apar reclame random.  Am s-o las așa, cum am zis si mai sus nu sunt deranjat de ele.  Ce mă enervează este  faptul că nu pot asculta ce melodie doresc, când doresc.

View PostLibertyHG, on 17 iulie 2018 - 17:12, said:


Pe PC, chiar dacă ai varianta gratuită, poți alege ce melodie vrei să asculți, nu trebuie să asculți melodii random ca pe telefon.
Deci e mult mai ok pe PC decât pe telefon.
Asta ar trebui implementată si pe mobil in varianta free. E cea mai mare problema a aplicației...

#129
Rango

Rango

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 09.02.2012

View Postheinz, on 17 iulie 2018 - 17:36, said:

Cred că am găsit cauza "problemei"  Ieri am umblat puțin prin setări si am dat să nu-mi mai afișeze reclame personalizate.  Probabil reclamele alea se afișau in funcție de zona geografica, in funcție de varsta etc iar eu nu eram "in conformitate" cu acele reguli, de aia nu-mi afișau reclame. Acum că am dezactivat aceasta setare îmi apar reclame random.  Am s-o las așa, cum am zis si mai sus nu sunt deranjat de ele.  Ce mă enervează este  faptul că nu pot asculta ce melodie doresc, când doresc.

Asta ar trebui implementată si pe mobil in varianta free. E cea mai mare problema a aplicației...
Aceasta problema s-a ,,implementat,,si este free, mai multe detalii in PM daca doresti.

#130
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,806
  • Înscris: 07.07.2009

View PostKalman2007, on 10 iulie 2018 - 13:34, said:

Am o problemă cu Spotify, de fapt întreb pentru un prieten. Și-a schimbat cardul în Master Card să se aboneze. La prima completare a greșit data expirării și s-a blocat cardul. I-au deblocat cei de la bancă, acum totul e completat corect dar îi arată în continuare mesajul: Payment failed. Care ar fi problema?
Până la urmă a mers pentru că și-a schimbat cardul în Visa, deci nu recomand Mastercard pentru Spotify.

#131
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Eu am card de debit Masercard de la BCR si nu am am avut nici o problema, m-am abonat atat direct la Spotify cat si prin intermediul Sony -> Playstation Music.

Pentru cine nu stie Sony a scos plata minima de 25 de lei, luna asta mi-au tras fix 19.80 de pe card.

#132
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Eu nu ma pot hotari intre spotify si google play music. Cel din urma il folosesc de mai mult de 1 an. Spotify am incercat acum. Voi ce folositi?

#133
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 02.02.2009

View PostParanoir, on 03 august 2018 - 00:17, said:

Eu nu ma pot hotari intre spotify si google play music. Cel din urma il folosesc de mai mult de 1 an. Spotify am incercat acum. Voi ce folositi?

Eu le-am încercat pe ambele.
Am hotărât sa ramin pe play music.
Parca e mai apropiat ca și structura muzicala și propuneri de playlist de vârsta mea.

#134
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016

View PostParanoir, on 03 august 2018 - 00:17, said:

Eu nu ma pot hotari intre spotify si google play music. Cel din urma il folosesc de mai mult de 1 an. Spotify am incercat acum. Voi ce folositi?
Pentru discover, Spotify, clar! Dar nu te aștepta să învețe în 2-3 zile. Ii ia ceva timp, la mine după 2-3 luni a început să dea randament. Si acum mai trântește cateva  melodii aiurea. Însă am descoperit multe melodii faine cu ajutorul ei; Artiști necunoscuți cu muzica buna.
SI deezer e o varianta. Din păcate flow se limitează la melodii mai cunoscute pe care le găsești ei pe la radio/tv.

#135
Gabrielsson

Gabrielsson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 11.10.2016
Oare când vom avea și Top Hits Romania ? 🤔

#136
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.09.2014
Avem deja. Exista Top 50 Romania si Viral Romania.

#137
Gabrielsson

Gabrielsson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 11.10.2016
Nu la acelea ma refer. Mai este un playlist de la Spotify, Top Hits, care in alte tari e localizat (de ex Top Hits Italia). Cred ca avem și noi Today’s Top Hits, care e asemanator probabil, doar ca nu e localizat și nu are muzica din Ro.

#138
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,806
  • Înscris: 07.07.2009

Spotify Free devine şi mai atrăgător: utilizatorii vor putea trece peste reclame


Spotify s-a concentrat în ultima perioadă pe îmbunătăţirea serviciului său „gratuit”, care include reclame între melodii, oferind celor care nu plătesc abonamente „premium” din ce în ce mai multe beneficii. Este foarte posibil însă ca în viitorul foarte apropiat să nu mai existe motive pentru abonare, întrucât clienţii „free” primesc aprope toate beneficiile fără să plătească. Cea mai nouă mişcare în acest sens este introducerea reclamelor peste care poţi trece.

Celebrul serviciu de streaming de muzică a anunţat că testează în Australia o nouă metodă de monetizare. Compania oferă celor care folosesc serviciul prin intermediul unui cont gratuit posibilitatea de a trece peste reclame, cu un număr nelimitat de sărituri peste reclame. Practic, dacă este afişată o reclamă, fie în format video sau audio, poţi pur şi simplu să o închizi şi să continui ascultarea muzicii.
În niciun caz această experienţă nu va fi la fel de confortabilă precum cea „premium”, unde nu apar deloc reclame, însă va fi mai plăcută decât ascultarea unei reclame de 30 de secunde la fiecare câteva melodii ascultate.

Strategia Spotify este să înveze astfel de la utilizatori care sunt reclamele relevante lor, întrucât consideră că dacă o reclamă li se adresează, aceştia nu vor mai trece peste. Înainte de a ajunge în toate regiunile, utilizatorii australieni vor fi singurii „cobai”, iar comportamentul lor va influenţa probabil noua formă a reclamelor de pe serviciul de streaming de muzică.

Spotify pare să simtă presiune din partea Apple Music în ultimele câteva luni, mai ales că acum se confruntă şi cu presiune din partea investitorilor, de curând compania fiind listată şi la bursă. În fond, concentrarea pe funcţiile gratuite au sens, întrucât Apple nu oferă decât un serviciu Premium, deci cele două servicii nu concurează direct în acest spaţiu. Astfel, Spotify are posibilitatea să se dezvolte cât mai mult în aceste direcţii, în timp ce serviciul premium va continua să ţină piept Apple Music, TIDAL, Deezer şi restul de soluţii „contra cost” de pe piaţă.

Surse: http://www.go4it.ro/...clame-17414344/

https://www.cnet.com...p-ads-for-free/

Edited by Kalman2007, 13 August 2018 - 13:29.


#139
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Eu inca astept sa pot asculta ce melodie vreau eu pe varianta free.
Reclame oricum imi apareau foarte rar. Si nu ma deranjau. Ma deranjau alea in care imi spuneau cum sa creez playlist, ce-i ala daily mix, sa trec la spotify premiuk pentru ca... In ultima perioada nu-mi mai apar deloc! :naughty:

#140
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,806
  • Înscris: 07.07.2009
Păi și acum poți asculta orice melodie. Sunt anumite limitări pe telefon. Nu le poți derula parcă.

Edited by Kalman2007, 13 August 2018 - 19:34.


#141
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,404
  • Înscris: 15.07.2016
Tot pe telefon nu mă lasă să ascult ce melodie vreau din playlist-ul meu. Când apăs pe melodie, îmi dă doar câteva secunde din ea.

#142
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,806
  • Înscris: 07.07.2009
Anumite limitări sigur vor rămâne și de acum încolo. :D Luați premium.

#143
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016

View PostKalman2007, on 13 august 2018 - 19:34, said:

Păi și acum poți asculta orice melodie. Sunt anumite limitări pe telefon. Nu le poți derula parcă.
sunt câteva playlisturi unde poți asculta on demand orice melodie de acolo. Restul doar amestecate cu limita de 6 skip-uri pe oră.

View PostKalman2007, on 13 august 2018 - 19:50, said:

Anumite limitări sigur vor rămâne și de acum Ă®ncolo. :D Luați premium.
e luat...parțial... :naughty: m-am referit la versiunea din MP

Edited by heinz, 13 August 2018 - 20:37.


#144
Gabi10017

Gabi10017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 14.01.2018

View Postorbanbalint, on 07 august 2018 - 09:34, said:

Avem deja. Exista Top 50 Romania si Viral Romania.
Poti da share te rog frumos la Romania Viral 50 by spotifycharts ca nu-l gasesc..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate