Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Spotify România.

- - - - -
  • Please log in to reply
348 replies to this topic

#91
amadeus7

amadeus7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 05.08.2009
vreo idee undes posturile de radio pe iphone ? in aplicatia lor pe windows sunt iar pe iphone nus ?

#92
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,421
  • Înscris: 08.06.2005
In aplicatia pentru iPhone eu am Radio. Pe contul vechi de US sunt mai multe tab-uri (Home, Browse, Search, Radio, Your Library).
Am si un cont nou de Romania, pe asta imi apare doar Your Playlists, Home si Search.

Edited by deathnite, 23 March 2018 - 01:34.


#93
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
In caz ca v-ati saturat pe varianta gratuita sa ascultati reclame la McDonalds, Rexona sau Lidl sunt cateva metode pentru a scapa de publicitate pe Spotify.

#94
nicos

nicos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 24.11.2002


View PostRealZOD, on 22 martie 2018 - 19:42, said:

Am instalat și aplicația de Smart TV care este foarte bine făcută pentru Samsung...,
Buna idee. Eu il instalasem pe un media player, dar dupa ce am citit ce ai scris tu l-am cautat pe Lg-ul meu si ESTEEE. :)  Sint in luna gratuită la Premium, dar voi pastra abonamentul. Nu mai trebuie sa ascult oribilele playlisturi de la radio, nici macar in masina. Mai trag cu ochiul ce cd-uri sa imi mai cumpăr, mistoc gesheft.




Edited by nicos, 24 March 2018 - 11:58.


#95
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,421
  • Înscris: 08.06.2005
Spotify v1.0.77. http://upgrade.spoti...0d3547d9-43.exe

#96
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Destul de buna oferta:

"Economiseşte 10% la abonamentul Spotify Premium lunar cu PlayStation ®Plus." https://www.playstat...id=em-pl-136976

#97
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 03.12.2013

View PostPapillon_, on 12 aprilie 2018 - 12:59, said:

Destul de buna oferta:

"Economisește 10% la abonamentul Spotify Premium lunar cu PlayStation ®Plus." https://www.playstat...id=em-pl-136976
Deja e prea ieftin! De ce ai mai vrea încă o reducere?

#98
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
@RealZOD, ai fost amuzant. :)

"De ce ai vrea inca o reducere?" Posted Image

#99
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011

View PostRealZOD, on 12 aprilie 2018 - 13:54, said:

Deja e prea ieftin! De ce ai mai vrea încă o reducere?
Hai ca esti tare Posted Image . Eu doar am prezentat oferta, nu am facut o solicitare.
E ieftin la 5 euro Spotify dar daca tot sunt abonat la Playstation Plus de ce sa nu beneficiez de reducere?Posted Image

#100
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Mi-am facut dar m-am lovit de o politica neserioasa practicata de Sony, desi abonamentul e 19.80 imi sunt retrasi dupa card 25 de lei iar diferenta e virata in portofelul digital Sony pentru alte achizitii, de ce? Pentru ca trebuie sa cheltui minim 25 de lei(5$) ca sa cumperi ceva din magazinul lor. Daca ma abonez direct la Spotify dau 5e ~ 23,70 lei.

#101
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
După 40 de luni de Spotify o să îți iei un joc.

#102
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Intradevar cumperi ceva, teoretic iesi in castig dar nu e in regula politica asta pentru ca daca vrei sa cumperi un joc care e 50 de lei dar in cont ai 45 de lei ei o sa iti retraga iar 25 de lei...E o politica care vrea sa te faca sa cheltui mai mult decat vrei... Sunt singurii care o practica, Valve, Microsoft sau Nintendo nu fac asta.

Se pare ca reducerea asta de 10% e valabila 6 luni din aprilie pana in octombrie, apoi costa 22 de lei.

Recent au lansat un plan Spotify Premium + Hulu(cu reclame) la 13$ pentru toti utlizatorii nu doar pentru studenti(5$) cum era inainte, oare o sa il lanseze si la noi?  Probabil sunt sanse mici daca nu se lanseaza Hulu in Europa.

Edited by Papillon_, 12 April 2018 - 18:03.


#103
nicos

nicos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 24.11.2002
Am facut un playlist in Spotify si l-am ascultat offline la drum lung pe tableta de navigație. Atunci cînd ma opream la o benzinărie închideam tableta, shut down. Partea proasta este ca la redeschidere playlist-ul o lua de la inceput, de la prima melodie. Ar fi trebuit sa tina minte unde rămăsese, nu?

#104
amadeus7

amadeus7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 05.08.2009

View Postnicos, on 14 aprilie 2018 - 15:05, said:

Am facut un playlist in Spotify si l-am ascultat offline la drum lung pe tableta de navigație. Atunci cînd ma opream la o benzinărie închideam tableta, shut down. Partea proasta este ca la redeschidere playlist-ul o lua de la inceput, de la prima melodie. Ar fi trebuit sa tina minte unde rămăsese, nu?
daca opresti tableta complet se opresc toate aplicatiile, astfel nare cum sa mai stie unde erai, ca lai oprit.

Am vazut ca a aparut Stations in tabul Your Music iar pretul e 23.24 RON blocat azi pe card iar Daily Mixes nau final ci se lungesc automat ca si statiile Radio.

Am decoperit Pacemaker(are mixtapes sharuite de altii) si Serato Pyro(care are cautare in Spotify) care stiu sa mixeze ca un DJ automat playlisturi din Spotify.

Mai ar fi si siteul playlists.net unde poti cauta sau chiar genera playlisturi pentru Spotify, voi ce siteuri cunoasteti despre Spotify ?

#105
mihu30

mihu30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 09.07.2009
Există aplicația și pe Smart TV Samsung cam de 4 ani vechime ? Eu nu am găsit, dar mă gândeam că nu procedez ceva corect.

#106
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 03.12.2013

View Postmihu30, on 21 aprilie 2018 - 11:11, said:

Există aplicația și pe Smart TV Samsung cam de 4 ani vechime ? Eu nu am găsit, dar mă gândeam că nu procedez ceva corect.
Eu am un model din 2015 si mi se pare ca s-a instalat automat aplicatia fara sa fac eu ceva in prealabil.
Verifica pe site-ul Spotify despre ce televizoare sunt suportate.

#107
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,806
  • Înscris: 07.07.2009

Spotify, actualizare pentru varianta gratuită. Schimbări la nivel algoritm și de playlist


Platforma de streaming muzical Spotify a lansat o versiune updatată aplicației. Versiunea actualizată este valabilă pentru varianta gratuită a aplicației, cea susținută prin conținut publicitar.

Cum se schimbă aplicația?

Una dintre schimbările principale pe care compania le-a anunțat este legată de controlul pe care utilizatorul îl va avea asupra playlist-ului.
Mai exact: până acum, utilizatorul, dacă nu era mulțumit de o melodie din playlist și voia să aleagă alta, o putea face doar de câteva ori (în varianta gratuită a aplicației). Restul melodiilor erau generate automat de aplicație. În noua variantă, se va elimina această limitare.

Utilizatorii vor primi conținut în noua versiune aplicației în funcție de piesele sau de artiștii pe care acestia îi ascultă în mod frecvent.

De asemenea, algoritmul va ține cont și de piesele pe care utilizatorii le adaugă la favorite, cât și de cele pe care aceștia le ascund.

Compania a anunțat și că a indrodus și Data Server, o metoda prin care dorește optimizarea consumului de date mobile al utilizatorului.

Aceștia au mai spus și că varianta actualizată va fi disponibilă pe IOS și Android, în întreaga lume, începând cu săptămânile următoare.

Babar Zafar, VP of Product Development, Spotify:

„Nu vorbim doar despre o experienţă gratuită personalizată, ci şi despre a le oferi utilizatorilor mai mult control asupra a ceea ce aleg să asculte, astfel încât să poată găsi şi asculta cu uşurinţă melodiile preferate, oricând şi de oriunde.”

Sursa: https://www.paginade...-si-de-playlist

#108
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,421
  • Înscris: 08.06.2005
Spotify v1.0.79. http://upgrade.spoti...00492af0-30.exe

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate