Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 

Comenzi Telekom

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Salut, Am comandat pe 25 Noiembrie 2017 un terminal de la magazinul online telekom.ro. Nici dupa trei zile nu mi s-a schimbat statusul comenzii, desi am fost sunat de catre un reprezentat Telekom pentru confirmarea comenzii. Terminalul apare ca in stoc si la ora actuala pe site dar eu nu mai stiu nimic de comanda mea.
Cam cat dureaza finalizarea unei comenzi online la telekom?

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Globu' de cristal zice că cel mai corect e să îi intrebi pe ei.
Eu zic să ai răbdare că a fost Black Friday...
Tu ce zici ?

PS. Finalizarea comenzii durează puțin. Tu vrei să întrebi de livrare. Așa zice globu'

Edited by exceswater, 29 November 2017 - 15:59.


#3
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017

 -koss-, on 29 noiembrie 2017 - 15:50, said:

Salut, Am comandat pe 25 Noiembrie 2017 un terminal de la magazinul online telekom.ro.

De curiozitate ai comandat LG K8 2017 la 1 leu cu abonamentul de 10 euro ? Daca DA mie-mi miroase a teapa si eu am comandat pe siteul lor acel telefon cu acel abonament si tot asa ma tin cu vrajeala in telefon. Cred ca a fost tzeapa de BF

https://www.emag.ro/...n/pd/DPGLLKBBM/

Edited by iulian160380, 29 November 2017 - 16:16.


#4
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Am comandat un Allview de BlackFriday. Din moment ce m-au sunat pentru confirmare si din moment ce inca este in stoc pe situl telekom eu zic ca au stoc si nu a fost teapa. Problema este cu livrarea. Am sunat la relatii cu clientii si mi-au garantat ca in 7 zile o sa vina. Pe site am citit regulamentul de blackfriday si acolo zic ca in cazul comenzilor din perioada asta livrarea se va face in maixim 30 de zile lucratoare. Ar fi culmea sa primesc telefonul la anul in 2018, asta daca o sa-l primesc vreodata.

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
25 noiembrie + 30 de zile lucrătoare = ????
Chiar ar fi culmea să îl primești la anul.

Attached File  Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg   105.61K   6 downloads

#6
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017

 -koss-, on 29 noiembrie 2017 - 16:17, said:

Ar fi culmea sa primesc telefonul la anul in 2018, asta daca o sa-l primesc vreodata.
Esti pesimist, la anu nu... da' pana in Craciun poate

#7
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Asa scrie mic jos in regulamentul lor de blackfriday pentru comenzile date de pe 17 pana pe 29 Noiembrie ca livrarile se vor face maxim in 30 de zile lucratoare.

#8
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Mie mi-a venit azi 29.11 o comanda de pe aliexpress facuta pe 11.11. Nu imi vine sa cred dar e real. Este vorba despre o sapca, am gasit pachetul inghesuit in cutia postala, noroc ca fanta e destul de larga.
Telekom tot din China ia marfa. Asa ca e de inteles termenul de 30 de zile. Nu cred ca au comandat in avans apoi sa astepte sa se vanda marfa.

Edited by altuser09, 29 November 2017 - 20:28.


#9
Robert_85

Robert_85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 19.09.2014
Ai mai luat legatura cu ei ?

Eu am dat o singura comanda direct de pe site si telefonul a venit dupa 3-4 zile . Bine , nu era in perioada BF si probabil de asta . Totusi , eu zic sa incerci sa ii mai suni , sa pui putina presiune pe ei .

#10
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Mai aștept o săptămână, nu-i bai. Sper totuși să primesc comanda înainte de Crăciun. Vă țin la curent cu situația. Văd că unii useri au avut noroc și au primit comenzile la timp.

#11
homealone2017

homealone2017

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 16.01.2016
Nu este nici o teapa cu oferta de Black Friday,din contra,reducerile au fost pe bune. Intradevar,sunt probleme la livrare. Toate comenzile vor fi onorate. Cu intarziere,dar vor fi.

Edited by homealone2017, 30 November 2017 - 23:00.


#12
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,580
  • Înscris: 26.06.2010
Si eu am o comanda la un telefon fara abonament inca din 16 noiembrie si nici pana azi nu a fost trimisa.

#13
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
L-ai luat la oferta de blackfriday?

#14
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Revin cu update. Niste banditi ordinari astia de la telekom. Dupa ce au sunat ca sa confirme comanda mi-au zis ca totul este in regula si ca pretul este de 600 lei, m-a sunat azi dimineata curierul. Surpriza telefonul era la 999 lei. Deci banditii una au scris in comanda si confirmare telefonica si cu alt pret l-au trimis. Nu-i nimic. O sa le fac reclamatie la ANPC si o sa le urez faliment placut la banditii astia. Nu ma fac 600 de lei dar ce fac ei se numeste INSELACIUNE ordinara la cel mai jos nivel. Aviz amatorilor care vor sa aiba de-aface cu ei !!

Edited by -koss-, 04 December 2017 - 10:55.


#15
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

 andupustiu, on 30 noiembrie 2017 - 23:58, said:

Si eu am o comanda la un telefon fara abonament inca din 16 noiembrie si nici pana azi nu a fost trimisa.
Din nefericire a fost teapa marca telekom Posted Image. Aiurea momentul. De nervi am dat comanda la emag.. la acelasi produs la pret de 760 de lei.. de la 600 cat costa la telekom si care imi fusese livrat cu pretul de 999 lei azi,fara nicio notificare ca s-a schimbat pretul. La ce pot sa se preteze banditii astia ordinari de la telekom.. mi-au depasit cele mai pesimiste asteptari. Asta e. Am scris asta ca sa nu cumva sa-si ia si altii teapa. Nici nu vreau sa ma gandesc pentru cei ce isi fac contracte cu comanda de echipamente de la distanta. Una iti spun la telefon, adica una mint la telefon si pe site si cu altele te trezesti pe cap, evident mult umflate.. Asa ceva doar in Romania se poate..

 iulian160380, on 29 noiembrie 2017 - 16:15, said:

De curiozitate ai comandat LG K8 2017 la 1 leu cu abonamentul de 10 euro ? Daca DA mie-mi miroase a teapa si eu am comandat pe siteul lor acel telefon cu acel abonament si tot asa ma tin cu vrajeala in telefon. Cred ca a fost tzeapa de BF

https://www.emag.ro/...n/pd/DPGLLKBBM/

Prietene adevarat ai grait, A FOST TEAPA, cel putin in cazul meu Posted Image. Poate ai noroc tu si ti-l livreaza cu pretul comandat asta daca nu se umfla pretul de 2x pe drum..

Edited by -koss-, 04 December 2017 - 11:29.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate