Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

site anunturi

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Uricanezu

Uricanezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 24.04.2011
Buna.
De cateva zile ma gandesc sa imi ocup timpul cu ceva pe internet si ma gandeam sa creez un site de anunturi ... binenteles cu o tema platita cum e cea de la ClassiPress la 199$

credeti ca ar mai prinde asa ceva avand in vedere ca sunt deja destule ??? cu ce as putea veni nou sa nu mor in primele 3 luni ? Posted Image

pe viitor ma gandesc sa scot bani din anunturi promovate.

miar prinde bine sfaturile voastre pro/contra multumesc anticipat

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Stii de ce merge OLX, Publi24 etc?
Reclama, foarte multa reclama, facuta adese ieftin in cadrum aceluiasi trust de presa.

Stai calm

#3
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Salut! Daca aveai cateva sute de prieteni care erau in cautarea unui site pe care sa-si posteze anunturile in speranta ca ar putea vinde ceva din casa, aveai o sansa. Ca sa scoti si bani din ideea ta, gandim deja prea departe. Ca sa deschizi un site de nisa, ai nevoie de capital. Ca sa depasesti celelalte site-uri deja consacrate, ai nevoie de idei mai bune.

#4
sSorsy

sSorsy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 24.03.2017

View Postmarga32, on 28 noiembrie 2017 - 23:19, said:

Salut! Daca aveai cateva sute de prieteni care erau in cautarea unui site pe care sa-si posteze anunturile
cativa prieteni suna mai realist, dar ar fi nevoie de cateva zeci de mii de prieteni,

Edited by sSorsy, 28 November 2017 - 23:25.


#5
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017
Mai greu sa devii patron in ziua de azi cu toata concurenta asta.

Edited by YourFan, 28 November 2017 - 23:30.


#6
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View PostUricanezu, on 28 noiembrie 2017 - 23:01, said:

miar prinde bine sfaturile voastre pro/contra multumesc anticipat

ți-ar prinde și ceva cunoștințe de gramatică și ortografie ca să-ți scrii un CV.

Edited by DaculScoril0, 29 November 2017 - 04:04.


#7
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,206
  • Înscris: 23.08.2014

View PostUricanezu, on 28 noiembrie 2017 - 23:01, said:

Buna.
De cateva zile ma gandesc sa imi ocup timpul cu ceva pe internet si ma gandeam sa creez un site de anunturi ... binenteles cu o tema platita cum e cea de la ClassiPress la 199$

credeti ca ar mai prinde asa ceva avand in vedere ca sunt deja destule ??? cu ce as putea veni nou sa nu mor in primele 3 luni ? Posted Image

pe viitor ma gandesc sa scot bani din anunturi promovate.

miar prinde bine sfaturile voastre pro/contra multumesc anticipat
Ca sa nu mori in primele 3 luni pana la un an, iti trebuie buget.Nu prea exista afacere care produce in primele 3 luni...

#8
Uricanezu

Uricanezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 24.04.2011

View PostDaculScoril0, on 29 noiembrie 2017 - 04:03, said:

ți-ar prinde și ceva cunoștințe de gramatică și ortografie ca să-ți scrii un CV.
mersi de raspuns esti un mare domn.

View Postfqx, on 29 noiembrie 2017 - 08:44, said:

Ca sa nu mori in primele 3 luni pana la un an, iti trebuie buget.Nu prea exista afacere care produce in primele 3 luni...
da ai mare dreptate poate m-am exprimat gresit. Probabil ca daca as avea ceva rezultate in primele 3 luni nu as renunta la el, si nu ma refer la bani. Ma refer la faptu ca as avea mai multa ambitie sa ma pot ocupa de el daca as vedea ca incet incet se populeaza si apar anunturi noi. NU as vrea sa fac si eu ca alti sa imi creez un site de anunturi si sa incep sa postez eu singur pe el anunturile altora :)

Multumesc tuturor de raspuns o zi buna tuturor

#9
A10Warthog

A10Warthog

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 902
  • Înscris: 12.11.2017
Sau poți să automatizezi anunțurile de pe alte site-uri, dacă te ține să mergi la rupere. Eventual pe nișe.

Întrebarea 1: Ai firmă?
Întrebarea 2: Știi să faci un plan de afaceri?

#10
Travertin2_0

Travertin2_0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 26.11.2017
Poti incepe cu osclass si ceva reclama platita. Sa ai ssl pt ca ajuta in ce priveste cum te vede google.
Dupa 6 luni vezi rezultatele.
Daca e ok poti merge pe open classified. E mai scump, dar are mai multe facilitati.

#11
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Nu merge site de anunturi auto  postate doar de propietari? Asa sa ocolim samsarii. Lasi doar posibilitatea ca fiecare utilizator sa poata avea un singur anunt valabil. Ca altfel e cam greu sa ii triezi. Nici asa nu e sigur ca nu isi fac 10 conturi pentru 10 masini dar apare acelasi numar de telefon si iar poti face triere, un singur utilizator/un numar de telefon.

Eu cand caut masina cam sar sau evit anunturile samsarilor. Adica 8 din 10 nu ma intereseaza indiferent de starea masinii.

La un moment ma tenta sa imi deschid un astfel de targ auto real. Vrei sa vinzi masina la mine in targ? Numele din buletin si din talon trebuie sa fie acelasi.

Edited by PoeOvidiu, 03 December 2017 - 08:14.


#12
Damianic

Damianic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 28.05.2006
Raspunsul meu pe scurt la aceasta intrebare: Think outside the box !!
Inca din primele luni un site de anunturi face bani gramada daca ii ajuta pe vanzatori sa .... vanda. Adica le ofera vanzatorilor SI ALTCEVA decat clasica postare.

Raspunsul meu detaliat la aceasta intrebare: Pot sa te ajut, doar ca despre site-uri de anunturi, sunt multe de spus si aici e prea mult de scris = la telefon merge mai repede.

Edited by Damianic, 12 December 2017 - 20:23.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate