Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

ajutor
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Sfaturi achizitionare smartwatch

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Razvan_cic

Razvan_cic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 18.11.2017
Salut, as dori sa cumpar un smartwatch, buget 200 maxim.Am vazut cate ceva la flanco dar nu am avut niciodata si unul asa ca nu ma prea pricep.Recomandati-mi ceva ce stiti ca-i bun.

#2
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,481
  • Înscris: 30.01.2008
200 si smartwatch sunt 2 lucruri incompatibile !

Sau poti lua unul cu denumirea de smartwarch dar e un ceas electronic.

Crede-ma ca am incercat vreo 6 pina sa inteleg ce e ala smartwatch :)

#3
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Vezi mai bine online, la magazinele chinezesti cu depozite in EU.
Gearbest, geekbuing, banggood. La unele vin mai repede decat de pe aliexpress si costa mult mai putin decat aici. Un dezavantaj ar fi garantia.
Eu am luat de curand un smartwatch de curiozitate, nu am ales ceva scump dar nici cel mai ieftin. Ieftin e sau era myria la altex, doar 35-40 lei. Al meu e un T8, are sim (doar 2G), card microSD, camera.
Comunica prin aplicatia BT cu telefonul, are pedometru, alarma, mp3 player, nu are altimetru si nici cititor de puls cardiac. Are preinstalat facebook, skype, internet, twitter, whatsapp dar toate acestea nu merg decat prin sim, nu prin BT. Se poate folosi ca casca+microfon  BT.
A venit cu o cutie foarte frumoasa, face cat ceasul! Ceasul e destul de mare, nu-l port, astept sa imi vina o folie de protectie. Sunt usor dezamagit, nu ma asteptam sa fie o bijuterie dar ma asteptam la mai mult. Ai grija ce iei, eventual cauta prin magazine sa vezi cum arata, cauta pareri si nu de la cei care sunt platiti sa se extazieze in fata produsului respectiv.
E bine sa stii dinainte ce vrei ca sa nu iti para rau dupa ce il ai.

Edited by altuser09, 28 November 2017 - 20:50.


#4
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,690
  • Înscris: 23.04.2007

View PostDaco_Get, on 28 noiembrie 2017 - 20:34, said:

200 si smartwatch sunt 2 lucruri incompatibile !
esti dat dracu ... cum ai ajuns la concluzia asta ?

#5
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,481
  • Înscris: 30.01.2008

View Postadrian_r5, on 28 noiembrie 2017 - 20:42, said:

esti dat dracu ... cum ai ajuns la concluzia asta ?

M-am chinuit , e adevarat Posted Image

Acum depinde si ce intelege fiecare prin smartwatch :)

Edited by Daco_Get, 28 November 2017 - 20:49.


#6
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,690
  • Înscris: 23.04.2007

View PostDaco_Get, on 28 noiembrie 2017 - 20:46, said:

Acum depinde si ce intelege fiecare prin
Eu ma gindeam la "ce intelege fiecare prin" "200 maxim" ... lei ... dolari ... ruble  ... ce sa-i faci ... fiecare cu gindurile luiPosted Image

#7
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
Vezi mai întîi ce funcții te interesează.
Eu mi-am luat unul de pe Aliexpress din categoria ieftină (15 dolari sau așa). În principiu face tot ce scrie acolo, dar e cu SIM și nu am chef să mai cumpăr un SIM. Face unele chestii și prin BT, dar pe global nu-l port pt că mi se pare prea mare și nu-mi convine să nu văd ora tot timpul - sînt obișnuit să mă uit la ceas, nu să trebuiască să ating ceasul ca să apară ora.
În plus nu prea-mi place ecranul cu ora, mărimea caracterelor etc.

Deci - studiază mai întîi ce te interesează cu adevărat.

#8
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,481
  • Înscris: 30.01.2008

View Postadrian_r5, on 28 noiembrie 2017 - 20:54, said:

Eu ma gindeam la "ce intelege fiecare prin" "200 maxim" ... lei ... dolari ... ruble  ... ce sa-i faci ... fiecare cu gindurile luiPosted Image
Eu am inteles Ron .

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View PostXON-XOFF, on 28 noiembrie 2017 - 21:03, said:

Vezi mai întîi ce funcții te interesează.
Eu mi-am luat unul de pe Aliexpress din categoria ieftină (15 dolari sau așa). În principiu face tot ce scrie acolo, dar e cu SIM și nu am chef să mai cumpăr un SIM. Face unele chestii și prin BT, dar pe global nu-l port pt că mi se pare prea mare și nu-mi convine să nu văd ora tot timpul - sînt obișnuit să mă uit la ceas, nu să trebuiască să ating ceasul ca să apară ora.
În plus nu prea-mi place ecranul cu ora, mărimea caracterelor etc.
Deci - studiază mai întîi ce te interesează cu adevărat.
Si nu poti schimba interfata ceasului? Sau de fapt nu e un smartwatch, ci un "dumb-watch" cu unele functii smart?

View PostRazvan_cic, on 28 noiembrie 2017 - 20:25, said:

Salut, as dori sa cumpar un smartwatch, buget 200 maxim.Am vazut cate ceva la flanco dar nu am avut niciodata si unul asa ca nu ma prea pricep.Recomandati-mi ceva ce stiti ca-i bun.
Daca nu vrei sa iei o petarda atunci indreapta-te spre olx si mai vinde niste ziare, tunde iarba unor vecini pentru un 30-50 de lei ca sa poti lua un Pebble Classic/Steel Classic ori un Sony Smartwatch 2.
Eu detin un Pebble Time Steel si bateria tine cam 7-8 zile cu sincronizari 24 de ore din 24 de la aplicatiile instalate pe telefon si o 'interfata de ceas' ce arata tot timpul temperatura, distanta si pasii parcursi, ora, data si nivelul bateriei.

Edited by Hider141, 29 November 2017 - 09:27.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate