Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Am fost agresată fizic la oficiul poștal

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
58 replies to this topic

#37
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Nu-i asa , mo . Pate are vezica mai slaba . Ce vroiai , sa faca pe hol sau in punga agresoarei ?

#38
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Posttehnics, on 28 noiembrie 2017 - 18:05, said:

Pe de alta parte, atata timp cat nu ai fost acolo nu poti sa tragi concluzii. Aratatul degetului mijlociu pentru mine e o provocare, pentru altii nu.
Asa ca nu judeca daca nu ai fost acolo. Cel putin atata timp cat nu auzi si cealalta versiune...
faza e asa: vine x, iti prezinta varianta unei spete la care conform datelor pe care le ai din sursa respectiva trebuie sa emiti o parere
nu impresii gen "stiu eu ca de fapt a fost asa si tu ai provocat"
nu transpuneri personale ale unora care au stat la cozi si diversi smecheri au sarit randul pe fata, dar ei au tacut chitic acolo si fac cioc aici
nu ciobanisme de ograda rurala gen "asa iti trebuie"
si aici nu ma refer la tine

View Posttehnics, on 28 noiembrie 2017 - 18:05, said:

Been there, done that. Fara martori nu faci nimic.
n-ai stiut cand sa apelezi la un prieten...

View PostINVISSIS, on 28 noiembrie 2017 - 19:45, said:

N-ai avut rabdare si disponibilitate sa vii in alta zi, sau sa stai la coada iar, dar ai rabdare sa te plimbi zile intregi pe la politie, legist...
n-avea de ce sa stea la coada iar
inclusiv in orase civilizate din Romania (deci fara sa trecem granita) lumea iti tine randul cateva minute daca soliciti asta, numai un gunoi infect te poate refuza
nu era o coada la salam comunist venit la gostat in cantitati limitate

#39
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

View PostJurasikMan, on 28 noiembrie 2017 - 19:48, said:

Nu-i asa , mo . Pate are vezica mai slaba . Ce vroiai , sa faca pe hol sau in punga agresoarei ?
Sa nu-mi zica initiatoarea ca e prima data cand calca intr-un oficiu postal ! Acolo nu este wc public , deci intrebarea ei cu " unde fac pipi " e cam trasa de par . Cred ca a vrut sa se bage in fata pe motiv ca avea de ridicat " doar " o recomandata si astfel si-a luat-o in freza pt ca se credea mai presus de ceilalti oameni care stateau cuminti la coada .
P.S. Putea sa roage ultima persoana de la coada sa-i tina randul pana gasea in loc de facut pipi , dar a preferat sa faca circ si sa faca gesturi obscene ...



- Două ore suspend -

Edited by althea, 28 November 2017 - 20:07.


#40
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
e clar ca unora si daca le faci desene nu pricep...

#41
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Posta Romana e o institutie infecta care ar trebui desfiintata.  Nicaieri in lume, cand te duci la un oficiu postal nu dai de o coada de pensionari care isi platesc facturile la singurul ghiseu deschis publicului.
Pe de alta parte.. daca te iei la cearta cu pensionarii, risti sa ii implici in conflict si pe cei care nu au nicio treaba.... dar care au ceva de impartit cu tinerii in general.

Asa ca... daca ai consimtzit sa te asezi o jumatate de ora la o coada si n-o lasi pe altadata, trebuie sa stai si sa inghiti. Iar asta se aplica la orice coada te asezi, in Romania.

#42
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Pensionarii in grup mare is mai periculosi ca interlopii. :D

#43
r629935

r629935

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 24.10.2017

View Postmarcusdefeis, on 28 noiembrie 2017 - 19:59, said:

nu transpuneri personale ale unora care au stat la cozi si diversi smecheri au sarit randul pe fata, dar ei au tacut chitic acolo si fac cioc aici

View PostBaxon, on 28 noiembrie 2017 - 19:59, said:

Sa nu-mi zica initiatoarea ca e prima data cand calca intr-un oficiu postal ! Acolo nu este wc public , deci intrebarea ei cu " unde fac pipi " e cam trasa de par .

View Postmarcusdefeis, on 28 noiembrie 2017 - 20:03, said:

e clar ca unora si daca le faci desene nu pricep...


Tu ai calcat intr-o posta d-asta cu pensionari inraiti?
Cea de langa mine nu e asa. Alta de pe Tineretului din nou, e ok. Dar cam departe.

Cea de care povesteam, unde are emag punctul de livrare, e plina de talibani cu pensie.


Eu am povestit, ca sa aiba oamenii o imagine mai de ansamblu.

Ca si eu cand am citit ca initiatoarea voia sa faca pipi la posta, am zambit. Or fi crezut ca vrea sa se si ca** in ea de posta, si de aia au batut-o.


Ideea e alta, desi pare ca a cautat scandal, eu tind sa o cred.
Dupa ce am trait pe pielea mea, sa imi sara pensionarii in cap, desi aveam complet dreptate.

#44
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
de mult timp am observat la majoritatea persoanelor in varsta o ura mocnita,la cel mai mic gest izbucnesc
am de-a face cu ei zilnic,mai putin dumineca

#45
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
ca posta romana ar tb sa arda in flacari e una

ce nu inteleg eu este cum din 3 pagini nimeni nu s-a sesizat ca fatuca asta a vrut sa se bage in fata la coada si si-a luat una peste bot. end of story...

#46
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

View Postrosix, on 28 noiembrie 2017 - 17:46, said:

Spre casa....  Nu se poate.. asta cu degetul aratator din mijloc merge la proteste... la Posta, nu se poate.
Iar la posta sunt cozi forever, ever.. nu poti sa faci nimic, fara sa astepti mult la coada. Dar asta nu e motiv de insultat pensionari Antena3
pana sa reformeze posta nu erau cozi....adica acum cativa ani

#47
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postrosix, on 28 noiembrie 2017 - 20:07, said:

Posta Romana e o institutie infecta care ar trebui desfiintata.  Nicaieri in lume, cand te duci la un oficiu postal nu dai de o coada de pensionari care isi platesc facturile la singurul ghiseu deschis publicului.
la oficiile postale 90%, inclusiv dirigintele, sunt niste frustrate care se poarta cu clientii in stil pur proletar "ce bah, primesti ceva bani sau iti vine ceva de pe extern, adica platit cu bani"- deci esti chiabur, asa ca hai sa te sicanam cu nimicuri
toti ar trebui dati afara, simplu
spre deosebire, foarte interesant, prioripostul, directiile judetene, centrele de tranzit au angajati mai mult decat amabili, tinand cont de infrastructura mezozoica disponibila

#48
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

View Postbelogerer, on 28 noiembrie 2017 - 20:19, said:

fatuca asta a vrut sa se bage in fata la coada
probabil nu ai remarcat. Era vorba de proasta/ipsa de  organizare....bafta

#49
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,547
  • Înscris: 09.09.2017
Suntem un popor nevrotic, recalcitrant si plin de sictir. La un asa comportament, asa reactie. Mahalagisme de 2 lei.

#50
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postbelogerer, on 28 noiembrie 2017 - 20:19, said:

ce nu inteleg eu este cum din 3 pagini nimeni nu s-a sesizat ca fatuca asta a vrut sa se bage in fata la coada si si-a luat una peste bot. end of story...
altu' care se crede pe topicul de dezbateri libere la coltul blocului

#51
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Stiu ca-s off-topic, da' niciodata n-am inteles masochismu' coletelor la posta. Va obliga vanzatoru'? Nu aveti optiunea de curier? Sau pentru ca "e mai 'eftin dom'le!"?

#52
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postbelogerer, on 28 noiembrie 2017 - 20:19, said:

ce nu inteleg eu este cum din 3 pagini nimeni nu s-a sesizat ca fatuca asta a vrut sa se bage in fata la coada si si-a luat una peste bot. end of story...

Două ore suspend.

Nu ai știu al câtelea e dar mi-aș dori să fie ultimul care mă ignoră.

#53
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Ma bucur sa văd ca mai sunt oameni care gândesc ca mine fiindcă nici eu n-am înțeles de ce ar alege cineva posta ca și curier. Și de ce s-a format o coada mare comuna pt cele doua ghișee deschise? Si de ce ghișeul pt livrare/ridicate produse era închis si nu deschis cum ar fi trebuit si sa de ocupe exclusiv de cei care ridica/livrează produsele? Și de ce când pui o întrebare îți răspund unii oameni din coada?
Dacă m-ar fi lăsat sa termin ce am avut de zis la ghișeu poate și oamenii care ziceau sa ies afara și-ar fi rezolvat mai repede treaba la posta. Dar așa sunt majoritatea, le place sa se chinuie și sa-i chinuie și pe alții.
Și pt cine zice ca am fost bătută la posta am de zis ca și eu as fi putut sa dau cu femeia aia de pământ la propriu dar nu așa se procedează.

Mai auzeam pe unii cum se plângeau la coada ca uite ce sistem e in zilele noastre ca trebuie sa se schimbe sistemul... Nu m-am putut abține și i-am zis ca oamenii fac sistemul și oamenii trebuie sa se schimbe. Atâta timp când mulți sunt cu mentalitate ca cei cu care m-am nimerit la coada și mai sunt și susținuți de mulți lucrurile așa vor rămâne vrei sa faci ceva și mulți te trag înapoi, in loc sa ne ocupam de alte lucruri stam la cozi.
Și repet, n-am vrut sa ma bag in fata ci sa știu dacă pot sa primesc recomandarea altfel adică sa o trimită înapoi și sa o primesc la adresa sau dacă se poate transfera prin poștaș la alt oficiu Postal. Sau de ce nu, sa facem doua cozi, una pt ridicări colete și una pt restul

#54
INVISSIS

INVISSIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 25.01.2010
Nu stiu cine modereaza de fapt pe aici, dar e bine sa sustinem cazul expus ca altfel va luati suspend si puncte.
Asa ca, toate comentariile pe text si presupunerile nu sunt binevenite.
Si daca initiatorul nu lamureste niste aspecte si acuze aduse pe aici, oricine poate sa presupuna orice. Si da, cred ca initiatorul si-a cautat-o cu lumanarea

althea, astept suspend iar...

Edited by INVISSIS, 28 November 2017 - 22:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate