Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Am fost agresatã fizic la oficiul poștal

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
58 replies to this topic

#19
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017

View Posttehnics, on 28 noiembrie 2017 - 18:00, said:

In principiu toate institutiile trebuie sa aiba grup sanitar pentru clienti. ...
Da , ar fi ok doar ca in spatii mici, fara hol, fara alte incaperi adiacente sa ai usa direct in incaperea de asteptare poate fi "deosebit" ...nu dezvolt pentru ca imaginatia o ia razna

#20
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View Postmarcusdefeis, on 28 noiembrie 2017 - 18:02, said:

partea din poveste ca aia o jignea in prealabil repetat ai retinut-o?
Been there, done that. Fara martori nu faci nimic.

Pe de alta parte, atata timp cat nu ai fost acolo nu poti sa tragi concluzii. Aratatul degetului mijlociu pentru mine e o provocare, pentru altii nu.
Asa ca nu judeca daca nu ai fost acolo. Cel putin atata timp cat nu auzi si cealalta versiune...

#21
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,527
  • Înscris: 08.03.2017
"Fara martori nu faci nimic."
In oficiile PTTR exista camere de supraveghiere tip dome- trebuie facuta cerere scrisa catre sediul central, dat/ora/eveniment ca sa obti aprobare , mai anevoios dar se poate.

Edited by ldpe, 28 November 2017 - 18:07.


#22
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009
Acum ce faceți, o scalpați și voi?
Încetați cu atacurile la persoană, mulțumesc.

#23
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012

View PostBaxon, on 28 noiembrie 2017 - 17:40, said:

Pai o provoci pe tanti aratandu-i degetul ( adica s-o ia sus ) si daca ti-o iei in basca faci pe mironosita ??? Sa-ti fie rusine pt comportamentul tau si pe viitor invatatura de minte . Daca vrei sa faci plangere intai trebuie sa ai martori ca tu ai fost inger si dracu te-a agresat din senin - ceea ce n-o sa reusesti in veci !!
Du-te acasa si reflecta asupra gesticii tale , pe viitor tine mana in jeb !
eu n-am provocat pe nici o tanti, Eu am intrebat la ghiseu daca este toaleta si daca este alta modalitate de a ridica recomandata fara sa stau la coada la gramada cu toti ce care si-au comandat produse on line si apropo este ghiseu separat pt comenzi on-line care era inchis. Tanti raspundea in locul celei de la ghiseu si m-a jignit, Aia de la ghiseu nu a mai zis nimic ca se tot baga astalalta in seama. La un moment dat m-a enervat m-a enervat asta ce tot striga nu o serviti, nu o serviti ca nici nu auzeam ce fraspunde la ghiseu

#24
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009
Închid topicul 5 minute.
Dacă și după redeschidere săriți în capul femeii, încep suspendările.

Regulamentul ariei:
https://forum.softpe...-ariei-juridic/

Edited by althea, 28 November 2017 - 18:31.


#25
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
ii doare in coor pe eins zwei polizei de suvita ta. anul trecut pe vremea asta maicamea a fost strangulata de un nemernic intr-o parcare de auchan, cu multa lume in jur, a depus plangere pe numele lui ala (il stiau oamenii, e un "cantaret" de muzica populara) si bineinteles ca nu s-a rezolvat nimic, inghiti in sec, mergi mai departe, si cand iti iesi din fire iei o caramida si i-o trantesti in fata, doar ca dupa aia ajungi la stirile de la ora 5

#26
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Sunt 3 ghisee la posta, La primul scrie comenzi on-line luminat, Ala era inchis. Functionau doua ghisee si chiar am ajuns la coada de la lucru si imi trebuia foarte tare la toaleta. Si m-am gandit sa intreb la ghiseu unde e toaleta. Femeia de la ghiseu zice ca ce toaleta ? II zic toaleta pt clienti. A zis ca nu este si i-am zis atunci cum pot sa stau 3 ore la coada si nu este toaleta. Si daca nu cumva un ghiseu e pt recomandate, scrisori, facturi, pensii etc si un ghiseu pt ridicare comenzi on line? Si daca nu e asa nu ar fi mai bine sa ne organizam asa? Si in felul asta merge mai usor coada pt cei cu pesnii si scrisori? Ca oricum comenzile si coada de black friday e ceva de moment care logic trebuie alta organizare ca lucrurile sa mearga mai departe. N-am apucat sa zic tot ca femeia asta care m-a tras de par si mai o femeie si mai un batran strigau:nu o serviti, nu o servitim domnisoara iesi afara acuma in momnetul asta, si noi stam la coada ca tine. Si am zis ca doar intreb nu ma serveste, si ma gandeam ca poate facem cumva si facem doua cozi, Aia continuau sa urle si atunci le-am zis ca va place sa stati la coada ca in comunism ca dupaia sa mergeti acasa sa va plangeti ca ati stat jumate de zi la coada, Femeia aia care m-a tras de par tot zicea sa ies afara si atunci i-am aratat degetul siam vrut sama intorc la coada. N-am mai suportat sa vad ca aia tot impotriva mea erau si nici nu vroiau sa facem ceva sa mearga coada mai repede, Atunci femeia aia m-a tras de par si m-am intors si am impinso sau am lovito dar n-am reusit ca s-a bagat un barbat in fata. Si de atunci toti astia mai in varsta au sarit sa ii ia apararea la femeia aia.  Doar o persoana a zis ca am dreptate si ca gata cu galagia ca nu au dreptate.
M-am enervat de aia i-am aratat degetul ca eu nu am vb cu ea. Si nici n-am apucat sa vb la ghiseu tot ce am avut de intrebat din cauza ei.

#27
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
asta e o mare dilema la acest popor,NEPASAREA te poti treyi calcat in picioare ziua pe strada si slabe sanse sa intervina cineva
eventual politist jandarm in timpul liber,chiiar daca-i hulim atata

#28
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Am o intrebare , cati dintre voi au citit totul de acolo?

Semnul obscen a fost aratat dupa jignirile aduse dansei , cine pe cine a provocat?
Eu inteleg ca aia avea gura mare, dar nu-ti da dreptul sa jignesti si sa aduci ofense , ca fata vrea sa intrebe.
Iar oamenii care stateau ca prost** la rand au asistat la un spectacol.


Nu inteleg  de ce nu are voie omul sa intrebe daca are voie la baie , chiar asa, daca are nevoie urgent la baie , s-a stricat in momentul ala la burta, trebuie sa sara lumea pe ea gata frate, e sfarsitu lumii sau ce?

Oricum noi nu putem sti ce a fost acolo , pana la momentul jignirilor, nu cred ca s-a apucat femeia aia de injurii asa ca a vrut ea (sau cine stie ce nebuna era pe acolo)

Edited by Gotyc, 28 November 2017 - 18:48.


#29
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007
Pe scurt, poti sa incerci sa depui plangere dar nu prea ai sanse.

Cozile sunt motivu' pentru care facturile le platesc on-line si comenzile de pe internet le primesc prin curier.

#30
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006

View Postmilovme, on 28 noiembrie 2017 - 17:38, said:

Poate cineva sa îmi spună dacă am dreptate sau nu? Sa știu in ce parte o iau. Spre casa su spre poliție?
Ia-o spre casa (daca nu ai si ajuns deja). Nu pentru ca nu ai avea dreptate ci pt ca la politie nu rezolvi nimic, nici daca ai avea filmarea respectiva. Au aia o plictiseala in ei ca doar de un caz ca asta nu stau sa se ocupe.
Pe de alta parte era un bezmetic care spunea ca ar trebui sa-ti fie rusine. Exclus, nu are de ce sa-ti fie rusine, poate doar sa-ti para rau ca nu i-ai strâmbat mutra panaramei.

#31
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Multumesc pt raspunsuri. Am ales sa merg acasa pt ca sunt plecata de la 6 dimineata si am patru caini care au stat inchisi in casa toata ziua.

#32
Monstruozitate

Monstruozitate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 18.04.2017
A fost o perioada atipica pt iemag... pe langa black fraierday, nu se puteau da comenzi pt ridicare in showroom, la curier rambursul costa intotdeauna, si dupa experientele de anul trecut unde foamea i-a determinat sa expedieze intai rambursurile, ca nu se stie... si dup-aia,  (eventual dupa anul nou) pt fraierii care au achitat cu cardul, a rezultat ce a rezultat.

#33
r629935

r629935

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 24.10.2017
In ce oficiu s-a intamplat asta?



Haitele de pensionari sunt foarte agresive.
Din pacate furia lor este directionata catre tineri. Esti un intrus la posta.
Asa cum tinerii acuza imediat pensionarii, de "PSD". Asa fac pensionarii pentru orice nenorocire din tara.


Daca esti tanar, esti vazut drept un depravat cu bani care a venit sa se bage in fata.
Eu am stat la coada in oficiu tot pentru o comanda emag.
Dupa ce termina babuta de platit factura, eu stand la o distanta la care sa nu ii fie teama, babuta scoate din coada alaturata un domn, ca veniti aici ca e liber.
Atunci normal ca am vorbit. Crezi ca ceilalti au zis ca nu e corect? Nu. Ii tineau partea babei. Ca de ce stau asa departe. Trebuia sa ma inghesui.
Un domn mai intre varste, ce mi-a tinut partea.



Alta data un mos care se baga in fata. Cu tupeu.
L-am lasat sa ma faca, dupa ce i-am atras atentia.


De acum curier sau showroom.

Edited by r629935, 28 November 2017 - 19:18.


#34
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ti-ai cautat-o cu lumanarea(aka degetul mijlociu!) asa ca stai tu cuminte in bancuta ta, promite ca alta data n-o sa mai faci si totul e ok. Ca sa nu risti ca data viitoare sa fii facuta posta, nu doar nitel agresata.

- Două ore suspend -

Edited by althea, 28 November 2017 - 20:11.


#35
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Eu m-as intoarce la ghiseu sa recuperez suvita ...ca proba adusa la dosar daca se ajunge la proces . Iei o punga din aia cu inchidere , niste manusi chirurgicale si poate ai noroc sa se gaseasca ADN-ul agresorului pe parul tau .

- Două ore suspend -

Edited by althea, 28 November 2017 - 20:09.


#36
INVISSIS

INVISSIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 25.01.2010
Concluzie: te comporti ca in mahala, ai parte de tratament adecvat. Era chestiunea ta personala ca faci pe tine si iti asumai situatia. Ori plecai si pierdeai randul si asteptai iar apoi, ori rabdai si stateai pe loc. Multi sunt invatati cu comoditatea, si implica pe unul si pe altul pentru rezolvarea unor treburi care pot fi rezolvate foarte bine de catre persoana in cauza. Trebuie sa iti asumi actiunile si consecintele. Pleci, iti asumi ca stai iar la coada. E legea totul sau nimic

N-ai avut rabdare si disponibilitate sa vii in alta zi, sau sa stai la coada iar, dar ai rabdare sa te plimbi zile intregi pe la politie, legist...

- Un punct și două ore suspend -

Edited by althea, 28 November 2017 - 20:13.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate