Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Tuner satelit DVB-S2 vs Receiver satelit

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Pai sunt doua chestii distincte/diferite :
- TVR-ul este o televiziune nationala si au prg tv pe care  :
a - si le ridica ei singuri pe satelit ( de fapt SNRTV )
b - au contracte de distribuire a prg tv propii cu diferite dth-uri nationale , atat prin satelit , cat si prin cablu analogic/digital
De acea la TVR ai posibilitatea individuala de cam pt prg TVR prin satelit , pe cand rcs-ul.......e un dth pt satelit , chiar daca au si ei prg tv propii ( marca digi )

#20
angypetrut

angypetrut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.01.2013
Buna Ziua!  Am incercat sa prind programe romanesti gratis pe eutelsat 16A cu o Antena de 80 cm.  Am cumparat satfinder, pus antena Cu Polobocul, am reusit sa prind doar programe straine pe eutelsat 16a,  nimic romanesc. Unde e problema, emit romanii cu semnal foarte slab? Trebuie antena de peste 80cm? (Zona Dragasani).


#21
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,973
  • Înscris: 06.09.2004
1. Da exemplu de niste programe pe care le-ai prins.
2. Ai folosit cautare automata sau ai bagat manual frecvente, polarizare,fec si sr?

#22
Pol

Pol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 08.06.2005
Bună ziua! As vrea un decodor dublu(dual) care sa suporte cardul focus sat și cardul tivu sat al italienilor(cred ca este codat în nagravision). Exista asa ceva?

#23
VictorI

VictorI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 22.11.2006

View Postangypetrut, on 23 septembrie 2019 - 07:23, said:

Buna Ziua!  Am incercat sa prind programe romanesti gratis pe eutelsat 16A cu o Antena de 80 cm.  Am cumparat satfinder, pus antena Cu Polobocul, am reusit sa prind doar programe straine pe eutelsat 16a,  nimic romanesc. Unde e problema, emit romanii cu semnal foarte slab? Trebuie antena de peste 80cm? (Zona Dragasani).
cauta transponder  12643 mhz, sr 27500, eventual si fec 2/3, modulatie 8psk, V. asta e pentru Freesat, ai si ceva libere pe el. Eu am anterna de ~100cm cu lnb monobloc pentru 16a, 13-hotbird si 19 Astra

#24
VictorI

VictorI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 22.11.2006

View PostPol, on 30 octombrie 2019 - 11:48, said:

Bună ziua! As vrea un decodor dublu(dual) care sa suporte cardul focus sat și cardul tivu sat al italienilor(cred ca este codat în nagravision). Exista asa ceva?
Ar fi cred, dar cam scumpe pentru amatori.
Ex:  https://www.satmulti...nigma2-p167205/

#25
aloram

aloram

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 12.04.2015
se pot prinde in acelasi timp si canale de satelit si canale terestre (antena dvb-T2 sau cablu, eventual si, si!) pe un singur tv (sau tv tuner-din alea combi), concomitent (fara a fi necesara comutarea de la o sursa la alta?)

#26
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 09.10.2009
Pe LG nu merge, alte TV nu am incercat ..

#27
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Decodor cu 2 tunere (dvb-s și dvb-c/T2) și ai rezolvat. Poți face liste de favorite combinate cu posturi de pe cablu/terestru și satelit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate