Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

cartela prepay roaming

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017
N-ar merge un compromis cu o combinatie de abonament Digi + cartele prepay de "unica folosinta" de la ceilalti operatori? Cu doua sau mai multe telefoane?

Edited by 2003spirit, 03 December 2017 - 15:47.


#20
alios24

alios24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,781
  • Înscris: 08.10.2006
ma abtin de la digi, nu cred ca au ei roamingul cum il are orange-ul, vodafone-ul si telekomul prin europa

oricum e o problema fara solutie... cum sa stai pe roaming mai mult in UE decat acasa

si e fara solutie pt ca asa a fost gandit de catre operatori cand au fost de acord cu eliminarea roamingului la cererea UE

#21
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006

 alios24, on 04 decembrie 2017 - 08:51, said:

ma abtin de la digi, nu cred ca au ei roamingul cum il are orange-ul, vodafone-ul si telekomul prin europa


E putin diferit la Digi, in sensul ca nu-l taie desi e platit abonamentul.

E mai ieftin si nu merita cumparat...te faci de ras daca te vede lumea "de valoare" ;)

#22
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017

 alios24, on 04 decembrie 2017 - 08:51, said:

ma abtin de la digi,
Portare de la prepay-ul altui operator, pentru pastrarea numarului. Pe la telekom serviciile la prepay in caz de probleme sunt slabe. In anumite conditii poti pierde si numarul! P emine m-au pierdut de cient dupa ce am pierdut un numar. Am o gramada de acte de la diverse institutii ale statului sau private unde nr de contact este numarul pierdut si n-a fost suficient pt ei.
LE 2E  cu tot cu TVA e gratis. Eu am din 2013.

Edited by 2003spirit, 04 December 2017 - 12:49.


#23
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,983
  • Înscris: 09.12.2015
Da , abonamentul de 1,92 euro / lună de la 'Digi mobil' nu e scump deloc, însă nu ai semnal prea bun peste tot și de obicei ai doar conectare prin Roaming cu 1 sigur operator de telefonie mobilă din țara respectivă,
mai rar în unele țări este și o a doua alternativă, așadar pentru un șofer de TIR Posted Image care presupun eu că are minim Posted Image 1500 de euro / lună fără diurnă și eventual chiar și alte bonusuri/venituri suplimentare,
e mai sigur să aibe ceva de la un operator mai serios. Alegerea e a lui 'alios24'.

Edited by TheStarkestTruthMatters, 04 December 2017 - 15:40.


#24
alios24

alios24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,781
  • Înscris: 08.10.2006
de fapt e vorba de un prieten de al meu care si-a luat un cap tractor DAF si care l-a trimis sa faca bani pe comunitate cu sofer cu tot

si vroia o solutie sa faca abonament pe firma si sa-i dea soferului sa o foloseasca

iar eu fiind in IT evident ca trebuia sa le stiu pe toate :))) de aici am apelat si eu la softpedia dupa ce am cerut detalii pe la telekom si orange si n-am primit vreun email inapoi.

oricum masina a plecat deja si am inteles ca i-a bagat credit pe cartela soferului proprie, si ulterior peste 2 luni cand se intoarce acasa sa vada daca-i mai da telefon de la firma.. sau nu

#25
costinellis

costinellis

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.12.2020
Eu folosesc in Romania, cartela Carrefour Mobile din Belgia. Este cam scump, dar sunt sigur pe retea. Am activat cartela pe numele meu, direct din Romania. Nici nu am activat cartela in Belgia, ci aici in tara. Cartela n-a fost in aria de acoperire din Belgia, niciodata.Dar, sunt multumit de ei.

#26
EmeraldCountryHouse

EmeraldCountryHouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 31.03.2018
Salutari,

Sa nu deschid un topic separat !

As dori informatii despre cum as putea cumpara un SIM in Romania,orice retea dar care sa aiba o oferta buna numai in roaming in EU.
Repet,nu intentionez sa folosesc cartela in tara.
Nu vreau date/internet ci doar voice / calls.

Multam anticipat.

Edited by EmeraldCountryHouse, 08 January 2021 - 16:43.


#27
Cross-Gleam

Cross-Gleam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 16.01.2006

View PostEmeraldCountryHouse, on 08 ianuarie 2021 - 16:42, said:

Salutari,

Sa nu deschid un topic separat !

As dori informatii despre cum as putea cumpara un SIM in Romania,orice retea dar care sa aiba o oferta buna numai in roaming in EU.
Repet,nu intentionez sa folosesc cartela in tara.
Nu vreau date/internet ci doar voice / calls.

Multam anticipat.

Parerea mea : https://www.lycamobi...-months-plan-s/

#28
EmeraldCountryHouse

EmeraldCountryHouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 31.03.2018

View PostCross-Gleam, on 08 ianuarie 2021 - 17:29, said:




Multam.

Stiti daca trebuie sa aduc card-ul in tara la o anumita perioada de timp sau imi dau voie sa "stau" in roaming cat timp este platita !?

#29
EmeraldCountryHouse

EmeraldCountryHouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 31.03.2018
Am gasit si probabil voi organise sa cumpar...

Orange Fun12.
Costa €12 per,unlimitat calls pe  luna,acasa in tara si in roaming in EU.

https://www.orange.ro/abonamente/#see

#30
Redzutzuu

Redzutzuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 11.03.2017
Daca te intereseaza roaming ocazional la abonamente, atunci poate fi o varianta buna. Daca stai intr un an mai mult in roaming decat in tara, atunci nu o sa poti folosi abonamentul asa cum iti doresti. Vezi aici:
https://www.orange.r...oaming-see-6828
(se aplica pentru toate abonamentele)

#31
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
In afara de Digi, toți au politica utilizare rezonabila in UE. Dacă stai prea mult, tarifeaza, iar dacă se insista se poate suspenda. Poate ar fi ideal un telefon dual sim pentru doua tari tranzitate cel mai des.

#32
EmeraldCountryHouse

EmeraldCountryHouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 31.03.2018
OK,multam !
Am gasit site-urile celor ce ofera servici de telefonie mobila.
Am inteles diferenta intre roaming in EU si minute internationale.
Sincer,nu ma deranjeaza sa fie taxeze suplimentar daca incalc acea "fair access policy" de nelimitat minute.

Ce am eu nevoie este de un numar de intern romanesc (sa nu sun cu numar international -=> rezultatul fiind creste pretul la produs sau la serviciu de care am nevoie) ..S...I sa fiu sunat de cineva ce poate vrea sa raspunda la un mesaj sau ceva ce am eu nevoie de ei.

Dar nu as vrea sa fiu fortat sa revin in tara la fiecare 120 zile sa folosesc cartela ... sau mai rau, firma de telefonie sa imi anuleze numarul de telefon,in contract.

Face sens !??

#33
Redzutzuu

Redzutzuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 11.03.2017
Incearca cu abonament la Digi cu Optim 2, ei nu te limiteaza la numarul de zile pe care le poti petrece in roaming, poti sta tot anul si nu vei avea probleme. In schimb, fiecare apel primit/initiat sau mb de net se taxeaza suplimentar pe langa pretul abonamentului.

#34
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Sens are, deci singura soluție este Digi, care te taxează din prima pentru tot și nu ai limitare (sa te întorci). Dar nu știu cazul extrem: stai permanent in roaming și nu reci de loc in țara (nu te conectezi de loc la antena Digi). Poate ar fi de întrebat, dacă ai trecere, printr-un magazin de-al lor pentru informație corecta. Pana acum n-am văzut ca Digi sa taie macaroana după 4 luni de roaming in majoritate, dar nici n-am văzut persoane care sa stea așa mult afara.

#35
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Am eu prieteni ce stau in Germania de 5 ani si folosesc SIM-ul Digi Mobil in permanenta doar in roaming de 3 ani de zile fara probleme. ;)

Cat timp iti achiti facturile la zi la Digi Mobil nu conteaza ca stai in roaming 1 luna sau 4 ani in permanenta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate