Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Dacă moartea este un proces pur tehnic, ce rost are Îngerul Morții?!

* * - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
56 replies to this topic

#55
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

 Dorel666, on 01 decembrie 2017 - 21:22, said:

Luca 14:10 Ci, când eşti poftit, du-te şi aşază-te în locul cel mai de pe urmă, pentru ca, atunci când va veni cel ce te-a poftit, să-ţi zică: ‘Prietene, mută-te mai sus.’ Lucrul acesta îţi va face cinste înaintea tuturor celor ce vor fi la masă împreună cu tine.

Și care este locul cel  mai de pe urmă la ”masa” oamenilor, decât cel al lui ”Dorel”? Cât privește masa lui Dumnezeu, oare nu ai citit, în Iov, că Diavolul era și El printre fiii lui Dumnezeu? Și, că ședeau să mănânce bucate sau ascultau Cuvântul lui Dumnezeu, tot la ”masă” ședeau. Și care este ultimul loc, deci, la ”masa” lui Dumnezeu decât cel al lui ”666”?!

Deci, eu, dacă m-am așezat pe mine la ultimul loc la masa oamenilor și a îngerilor, n-aveți decât să vă supărați sau să râdeți de mine, am făcut ce mi-a spus Hristos că trebuie să fac!
Și, oricum, cinstea de a-mi zice să mă mut mai sus mi-o va face Hristos, când va veni. Până atunci, liberi sunt toți să râdă de cel de la coada mesei, care mi-s eu...

Bun, daca asta e singura dovada, inseamna ca stim acum precis ca ai mintit ca asa te-a indemnat Hristos.

#56
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

 Endgegner, on 02 decembrie 2017 - 17:05, said:

Bun, daca asta e singura dovada, inseamna ca stim acum precis ca ai mintit ca asa te-a indemnat Hristos.

Eu văd că îndemnul din Luca, 14.10 este pentru toată lumea. Tu vezi altfel?!

#57
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

 Dorel666, on 03 decembrie 2017 - 14:13, said:


Eu văd că îndemnul din Luca, 14.10 este pentru toată lumea. Tu vezi altfel?!

Ai vazut si ca Luca nu a pus masa in ghilimele asa cum ai facut tu, incat i-ai schimbat semnificatia in ce a vrut muschiul tau?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate